Skocz do zawartości

ASP 12A


nisza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj dużo nie wiesz... Polecam panel startowy + krótka fajka. Jak odpalasz z palca to przyda ci się zapas prądu. Taki panel zasilisz jakimś pakietem 3s, ja używam 1000mah. Możesz zastosować zarnik z wybudowanym akumulatorem, ale przy twoim ustawieniu silnika może to być upierdliwe bo będzie spadać że względu na ciężar.

Te przedłużenie to nie takie długie, potrzebujesz takie majace 50mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ale jest jeszcze coś o czym chyba zupełnie zapomniałem   bo jakoś na świece trzeba dostarczyć  napięcie prawda ? za pomocą czego to się odbywa ?

Potrzebujesz do tego grzałki do świec - takich jak są tutaj (sklep oczywiście przypadkowy)  -  https://modelemax.pl/pl/684-zarniki

Ewentualnie klipsa https://modelemax.pl/pl/677-fajki-do-swiec z tym, że do tego musisz posiadać osobne źródło prądu na max 1.5V.

I tak ogólnie - trzeba dostarczyć prąd o napięciu do 1.5V nie samo napięcie  ;)

 

EDIT - Pisałem jednocześnie z odpowiedzią wyżej - sorki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeśli chodzi o silniki spalinowe to jestem zielony jak już pisałem latałem i robiłem tylko modele z silnikami elektrycznymi  chciałbym sam na własnej skórze sprawdzić jaka jest różnica co przynosi lepsza frajdę i więcej adrenaliny wiem ze nie będzie łatwo ale z drugiej  strony myślę ze z wasza pomocą sobie poradzę :) 

 

 Oki rozumiem czyli taki zestaw startowy  do zakupienia  śmigło na dotarcie silnika może być to co  ja  posiadam czyli te 11x7 ? i jeszcze  to paliwo bo z tego co przeczytałem to ma być inne na dotarcie niż te używane do dalszej pracy czyli mam zastosować paliwo zawierające nie więcej niż 10%nitroi nie mniej niż 20% oleju rycynowego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że spodobają Ci się spalinki :)

 

Co do śmigła się nie wypowiem, ale moim zdaniem mimo instrukcji paliwo 20% rycyny to przesada. Ja docierałem ASP25 na paliwie co prawda około 20% oleju, ale mniej więcej pół na pół oleju rycynowego i syntetycznego. Po takim docieraniu widziałem już nalot po rycynie w środku - na wale, a docierałem na tylko troszkę bogatszej mieszance. Nitro to już chyba w zależności od preferencji, ja mam 5% z większą ilością powinno się łatwiej regulować. Na forum dość często trafiałem na polecanie paliwa M.TECH. CONTEST ono nie ma w ogóle rycyny, osobiście dodałbym może troszkę na docieranie.

No i co do docierania, nie wiem jak planujesz to robić, ale ja miałem problem z wybraniem sposobu, bo szukając w internecie można trafić na różne opinie. Ostatecznie docierałem w sposób opisany tutaj http://www.mecoa.com/faq/breakin/breakin_abc.htm . Tyczy się to silników ABC - Twój również taki jest. Z mojego doświadczenia po takim docieraniu, na paliwie takim jak pisałem wyżej, cylinder i tłok wyglądają okej i silnik pracuje bardzo dobrze. Nie napiszę jak to się ma w dłuższym okresie, bo używam go od niedawna, ale jak na razie wszystko okej, nie ma straty mocy czy coś. Ale może wypowie się ktoś mądrzejszy i bardziej doświadczony czy takie docieranie jest dobre :) .

 

Pamiętaj też aby zalać silnik jakimś after run'em jeśli nie będziesz go używał przez jakiś czas po odpalaniu, powinno to zapobiec ewentualnej korozji. I polecam filtr paliwka na przewodzie paliwowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa możesz zamiast na przewodzie paliwowym, dać na ssaku przy pompce. Ja latam na takiej konfiguracji i nigdy żadnego syfu nie miałem w zbiorniku paliwa.

Paliwo na dotarcie postraj się kupić 1l model technics 80/20. 1l starczy na dotarcie, a do pracy kup takie z 5% zawartością nitro. Tyle wystarczy by przyjemnie pracował. Co do swoich początków z silnikami zarowymi, miej respekt bo palce bolą. Hamownie dobrze zmocuj, koniecznie z możliwością regulacji obrotów. Ja mam przyklejone serwa, i poruszam nim testerem do serw:)

I ja sam zaczynałem zabawę z takim napędem nie mając pod ręką kogoś kto pokaże. A dziś nie mam żadnego modelu z napędem elektrycznym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To paliwo zawiera 3,6% rycyny w swoim składzie :)

W takim razie przepraszam, opierałam się na opisach ze sklepów modelarskich... W tym przypadku nic bym chyba nie dolewał i może wypróbuję je jako następne :).

 

...miej respekt bo palce bolą....

Nie muszą, przynajmniej mnie nigdy nie bolały. Polecam zrobić sobie kijek do odpalania, ja zrobiłem z kołka drewnianego chyba średnicy 12mm i długości niecałych 20cm, a końcówkę obkleiłem dość grubo taśmą izolacyjną, aby nie obijać tak śmigła. Sprawdza się bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przepraszam, opierałam się na opisach ze sklepów modelarskich... W tym przypadku nic bym chyba nie dolewał i może wypróbuję je jako następne :).

 

Sklepy zwykle podają, że paliwo zawiera 18% oleju Klotz, co jest prawdą. Paliwo zawiera Klotz Super Techniplate, który jest mieszanką syntetyku Klotz Original Techniplate i rycyny BeNOL w stosunku 4:1.

Dodanie jeszcze 2% rycyny (uzupełnienie do 20% oleju w paliwie) nie zaszkodzi silnikowi a dodaje większy margines bezpieczeństwa zwłaszcza przy docieraniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to zabieram się za zakupy 

 

 kupie 

https://modelemax.pl/pl/akcesoria-do-paliwa/17556-zestaw-startowy-do-modeli.html

 

https://modelemax.pl/pl/paliwo-car/19585-m-tech-paliwo-castor-str-25l.html

 i to paliwo nigdzie nie mogę znaleźć 1 L 80/20 czyli 80% metanol 20% olej rycynowy ? czyli to będzie ok?

zastanawiam się jeszcze nad tym Smigielkiem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mask dlaczego? Zawsze starałem się używać jak najmniej nitro na dotarciu a najlepiej wcale, bo bardziej doświadczony kolegą radził. I ja tak mam za sobą naście silników i wszystkie w świetnej kondycji latają już któryś piątkę paliwa. Nie żebym dogryzal, po prostu chciałbym wiedzieć:) to tak jak się dowiedziałem że na dotarcie benzyny olej mineralny, a paliwo to standardowe 95-98 a nie jakieś v-powery czy nitro+

 

 

Ta butelka do tankowania jest wygodna do samochodu. Ty potrzebujesz pompkę paliwa, krociec do połączenia dwóch węży, filtr paliwa na ssaku w bańce, oraz trochę wezyka żeby tnkowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dociera się zgodnie ze sztuką, trudno przekroczyć temperaturę bo silnika solidnym przelaniu jest tylko ciepły.

 

I w tym własnie problem. Silnik ABC nie może być tylko ciepły - bo on tak nie pracuje. Polecam lekturę tego:

http://www.mecoa.com/faq/breakin/breakin_abc.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.