Skocz do zawartości

RWD 5 bis


Bruno266

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy tak jak w temacie zabieram sie za budowę RWD 5 bis w skali 1:6.

Posiadam wszystkie materiały do budowy.

Pojawił sie tylko jeden problem - plany jakie posiadam - W Schiera niestety są rozjechane i nie zgadzaja się wymiary nawet wreg głównych z tym co jest na planie.

Może ktos posiada plany w miare dokładne tj bez zniekształceń .

Prosił bym bardzo o przesłanie ich na e-mail adam_walicki@wp.pl

bądź w formie papierowej - oczywiście za opłatą lub do zwrotu po zwymiarowaniu.

Nalepsze były by oryginalne plany W . Schiera

 

Pozdrawiam i bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Byłem byłem i właśnie te plany sa rozjechane wymiarowo niestety nic w nich nie pasuje i trzeba wszystko robic od podstaw.

Witam

Z tego co wiem to u Alehara plany sa pomniejszane na ksero z oryginalu i wrzucone na stronke. Nie wyklucza to jednak "rozjechania" w wyniku wlasnie kserowania... szukaj oryginalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzydła zwymiarowałem i faktycznie były do bani. a i kadłub ma 5 mm rozbierzności a to sporo zwłaszcza na szerokości kadłuba. a może dysponujesz jakimis planami opracowanymi przez Siebie zwłaszcza żeber skrzydła .

I jeszcze jedno masz może wiecej zdjęć przed oklejeniem oprócz tych co na forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądź w formie papierowej - oczywiście za opłatą lub do zwrotu po zwymiarowaniu.

Nalepsze były by oryginalne plany W . Schiera

Jeśli nadal potrzebujesz papierowych planów to wrzuć swoje namiary na PW. Mogę pożyczyć Ci oryginalne plany z książek z 1973 i 1978 roku.

 

EDIT:

Przez moją postępującą sklerozę pomyliłem rok wydania drugiej książki :oops: :devil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja mojego RWD buduję w skali 1:4. Niestety popełniłem błąd i nie sprawdziłem planów! Są strasznie rozjechane! Na szczęście udało mi się odratować wręgi ( nie wykonałem w nich wycięć pod podłużnice ). Skrzydła wykonuję od początku na innych profilach jak w planach ( zbliżone do oryginału ). Napęd OS FS 120 myślę że będzie ok.

 

Pozdrawiam wszystkich miłośników polskich konstrukcji !!! :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 RWD5bis jeden rozpiętość 1700 lata na silniku 10cm(raduga :D )jest trochę za duży, ale jest to model na uwięzi.Drugi to rozpiętość 2000 i jest to rc,a silnik to OS 46Fx i jest wystarczający do realistycznych lotów.Myśle że Os120 to dużo za dużo.Będzie ciężki i za mocny ,powinien wystarczyć klasy 70 a z zapasem 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 RWD5bis jeden rozpiętość 1700 lata na silniku 10cm(raduga :D )jest trochę za duży, ale jest to model na uwięzi.Drugi to rozpiętość 2000 i jest to rc,a silnik to OS 46Fx i jest wystarczający do realistycznych lotów.Myśle że Os120 to dużo za dużo.Będzie ciężki i za mocny ,powinien wystarczyć klasy 70 a z zapasem 90

 

Tak jak kolega napisał planuje umieścic w moim modelu silnik o poj ok 7,5 -8 ccm

 

Nie planuje traktowac go jako akrobata a raczej jako bardziej lub mniej model redukcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.