Skocz do zawartości

RWD 5 bis


Bruno266

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Jakie silniki planujecie do napędu RWD ?

Silnik 8-10 cm byłby chyba odpowiedni, ale czy zmieści się w wąskim kadłubie? Wystający

tłumik trochę zepsuje sylwetkę.

 

Pozdrawiam.

 

A taki ? Niestety nie znam wymiarów modelu w tej części, mogę za to pomierzyć tłumik.

To mvvs 8ccm z tłumikiem typu BCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zamiast sklejki 1 mm na żebra skrzydeł użyc balsy 2mm lub 3 mm oczywiście 3 pierwsze żebra w centropłacie sklejka 2 mm a żebro główne 4 mm .

Oczywiście. Te żebra ze sklejki 1mm to postkomunistyczny spadek (czyt. efekt braku balsy u zarania projektu modelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOledzy- taka mała sprawa- nie wiem czy dobrze myślę ale żebra skrzydeł mogę zrobic z balsy 3 mm - podobnie pół wręgi ogona z pominięciem głównych wręg konstrukcji które będą ze sklejki.

Na ster wysokości planuję przeznaczyć balsę 2 mm jak i na statecznik pionowy.

 

Prosił bym o komentarz i jeśli to możliwe jakieś zdjęcie z bliska pierwszych 3 żeber skrzydła i mocowania skrzynki bagnetów do tych żeber.

Pozdrawiam i liczę na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Skrzynki bagnetowe zrobilem najpierw ze sklejki 1 mm grubosci ,listewki w srodku calosc owinelem nicmi nylonowymi i nawierzch dalem mate szklana i zywice.

rwdka3.jpg

Robisz takie skrzyneczki na bagnety 4 sztuki ,2 przednie sa wieksze a tylne mniejsze .Puzniej na tak wykonanych skrzynkach bagnetowych montujesz reszte zeber skrzydla. Ja w swoje skrzynki bagnetowe owinelem cale nicmi zawsze to bedzie mocniejsze .

Bruno 266 jak bedziesz mial jeszcze jakies pytanka to pytaj odpowiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie koledzy - na dzień dzisiejszy mam juz powycinane wszystkie wręgi - i sklejoną kratownicę jednaj niestety kadłub też jest w oryginalnych planach skopany - wręga w 4 i w5 jest za krótka i nie zgadzają się wycięcia na podłużnice. może macie jakies pomysły jak przewymiarować wrębi aby się zgadzały z prowadnicami wydłużać ja na xero czy całkowicie przeskalować - ale wtedy obawa co do szerokości. może ktoś z was miał właśnie takie problemy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeszcze nie wklejone- jednak na wysokości wręgi brakuje 7 mm a wycięcia na podłużnice są jakby przesunięte i nie wiem którą ustawić jako bazę do zwymiarowania pozostałych . nic jakoś to wykombinuję a błąd pewnie pochodzi od termotransferu druku na sklejkę - podejrzewam że papier skurczył się podczas nagrzewania i na sklejkę przeniosły się rysunki już pomniejszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak tak jak myślałem wręgi a zwłaszcza w4 była za krótka o 5 mm i wycięcia były przesunięte im dalej od góry wręgi tym większe było przesunięcie jak na razie musiałem je wyrysowac od podstaw i zwymiarować- wytnę je o się okaże jak to wyszło. MAm nadzieję że będzie oki.

A może ktoś z was ma możliwość sprawdzenia tego na oryginalnych planach - chodzi mi o różnicę wysokości pomiędzy wręgo w4 na planach ze skrzydłem a wysokością wręgi w 4 na planie kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z was ma możliwość sprawdzenia tego na oryginalnych planach - chodzi mi o różnicę wysokości pomiędzy wręgo w4 na planach ze skrzydłem a wysokością wręgi w 4 na planie kadłuba.

Rzeczywiście jest rozbieżność wysokości wręg W4 i W5 :shock: .

Na rysunku rzutu bocznego kadłuba W4 ma 213mm, W5 ma 208mm.

W widoku wręg z przodu W4 ma 206mm, W5 ma 201mm.

 

Nie pozostaje nic innego jak nanieść poprawki przyjmując za punkt wyjścia rzut boczny kadłuba- w szczególności rozmieszczenie podłużnic.

Być może przedpotopowe techniki poligraficzne coś tu namieszały :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.