Skocz do zawartości

RWD 5 bis


Bruno266

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
zawsze możesz kupić sobie folie o ala materiał solartex itp zobacz na tigerka Pawła bez malowania masz gotowca ....

 

Po dłuższej nieobecności - prace nad RWD wznowione !!!

Zakupiłem folie solartex - satynowy srebrny. bardzo fajnie się nia kryje . THX Kamyczek.

Kadłub juz skończony przygotowuję go do oklejania. Planuje pociągnąć listewki Balsalokiem - sprawdziłem doświadczalnie że lepiej przykleja się filia do balsy i sklejki.

 

Ale jak dotąd nie mam pomysłu jak wykombinować naped SW i SK

Ster kierunku planuję zrobić na linkach stalowych serwo FUTABA S 3003 (powinno wystarczyć ?) wyprowadzonych poza wręgę kadłuba w rurce mosięznej - tak jak jest w oryginalnych planach . natomiast nie mam pomysłu na ster wysokości. Mam problem - ster jest dzielony i planowałem robić sterowanie niezależne na każdą połówkę jakimiś popychaczami. do napędu chcę wykorzystać 1 serwo. Ale sam nie wiem jak to wykombinować. a nie chce dawać łącznika SW z drutu. Może macie jakieś pomysły bo moje się skończyły a zanim to rozwiąże wsztrzymac się muszę oklejaniem.

 

Niedługo zdjęcia

Pozdrawiam i prosze o jakies pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykonać albo na linkach jak ster kierunku, albo dać sztywne popychacze. Czyli z jednego serwa jeden poychać idzie do dźwigni mocowanej na dolnej płaszczyżnie np prawej cześci steru, a z drugiego ramienia idzie popychacz do dźwigni mocowanej na górnej pow. lewej połowy steru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

album_pic.php?pic_id=4147

 

album_pic.php?pic_id=4145

 

album_pic.php?pic_id=4125

 

album_pic.php?pic_id=4126

 

 

Tak właśnie wymyśliłem jak rozwiązać problem.

Popychacz to rurka węglowa 4 mm z wklejonym drutem stalowym 2 mm klejone i wiązane żywicą. do tego dolutowane snapy kulowe dla zmniejszenia luzu na popychaczu.

 

A w ogonie rurka mosiężna do której na zewnątrz kadłuba dolutuje dzwignie napedu SW dla każdej połówki oddzielnie .

Ma szanse to działać bezproblemowo?

 

EDIT:Poprawiłem linki do zdjęć. Osa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.