Skocz do zawartości

Polowa wyważarka SC modelu


adamm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich gorących rozmowach na temat oznaczenia średnicy aż strach trochę zakładać nowy temat :) :) :)

 

 

 

Na forach pełno różnego rodzaju urządzeń do wyważania modeli, mniej lub bardziej skomplikowanych, regulowanych, z podziałkami itd.

 

Sam nawet wpadłem w szał projektowania swojej, poprawionej wersji kilku innych znalezionych w sieci..... tylko po co?

 

Taka wyważarka zajmuje jakieś miejsce w bagażniku i jest dodatkowym niepotrzebnym bagażem.

 

Zmiana taktyki i na szybko, z odpadków powstało coś takiego jak na zdjęciach poniżej.

 

Wyważarka na stałe jest w miejscu gdzie latam. 

Taka wyważarka nie stanowi nawet żadnej wartości opałowej więc na nic się komuś zda.

Ktoś ukradnie? Zrobi się drugą.

 

Nie muszę myśleć czy zabrałem to z domu, co z tym zrobić bo się wala w bagażniku na zakrętach itd.

 

Końcówka wbita w ziemię jest zrobiona ostro, natomiast górna część jest lekko ścięta na płasko

Specjalnie nie robiłem ostrego szpica aby się nie wbijało w piankę.

Ten 1 mm czy 2 płaskiego moim zdaniem ma pomijalny wpływ na ustawienie SC.

 

Możnaby pokusić się o zaokrąglenie tych końcówek.

 

Ponieważ wyważarka nie ma żadnych podziałek, trzeba mieć zaznaczone gdzie w modelu jest SC i w tym miejscu podeprzeć.

 

Wiem że jest to prymitywnie proste rozwiązanie, ale działa, nie muszę tego ze sobą wozić i nie szkoda będzie jak ktoś ukradnie.

 

Aby przy wbijaniu nie uszkodzić młotkiem górnej powierzchni podparcia skrzydła zrobiłem dodatkowo "przyrząd montażowy" w postaci nakładki gdzie po nałożeniu jej na deskę, idealnie dopasowana była do powierzchni skośnej. Bijąc młotkiem w przyrząd nie dotykałem nawet deski wyważarki.

 

post-8939-0-28312700-1524055362_thumb.jpg

 

"Przyrząd montażowy"

 

post-8939-0-43648600-1524055386_thumb.jpg

 

a tak wygląda po wbiciu. Jest poziomo tylko przez perspektywę wydaje się że nie są na jednakowej wysokości.

 

post-8939-0-36315300-1524055404_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja tam tylko pierwsze wyważenie po budowie modelu robię jako tako na patykach, potem w warunkach bojowych z gruba na paluchach... i to tylko wtedy gdy jest to konieczne, np. zamieniam pakiet na dużo inny niż zwykle, albo jak zdejmuję osprzęt do fpv. Nigdy bym nie wpadł na taki pomysł, aby wozić ze sobą coś do wyważania modelu...  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem regulacje silnika przed dniem lotów ale i regulacje sc?

 

Tak jak Irek napisał, zmieniasz pakiet na większy czy montujesz kamerkę i już SC się zmienia i trzeba wprowadzić korektę.

 

Można na paluchach lub patykach. O ile te pierwsze zawsze ma się ze sobą to za patykami już trzeba chodzić i szukać.

 

A skoro za każdym razem jestem w tym samym miejscu to dlaczego by nie zamontować tego na stałe na polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wstydziłem się pokazać swoją :)

 

attachicon.gifIMG_20180419_144516.jpg

 

 

a czego mojej brakuje że niby taka straszna?

 

Najważniejsze że działa.

 

Najczęściej jest tak że coś co jest zrobione na szybko i na chwilę działa najdłużej.

 

Można pobiec i kupić np. taką:

 

https://rc-team.pl/wywazarki/58479-sig-wywazarka-pro-balancer-cg-finder-prop-balancer-sh900.html#

 

tylko po co?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sprawdza się w domu i na lotnisku.

 

No i super.

 

Mi właśnie brakuje czegoś co by mi trzymało model.

 

Miejsce gdzie latam nie jest moje więc na stałe podobnej konstrukcji do Twojej nie zamontuję, a 2 paliki które wbiłem nikomu nie będą wadziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam własnego lotniska a stojak wożę w samochodzie.

 

 

mam 2 małych dzieciaków i każdy cm3 bagażnika jest na wagę złota.

 

W bagażniku stałe miejsce ma walizka z aparaturą i torba narzędziowa w której są duperele do latania typu klej CA, ładowarka itd., do tego SkySurfer no i pół bagażnika zajęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem modelarzy co wyważaja modele na lotnisku czy miejscu do latania. To powinno robić się w domu. Czy będzie wsadzany większy pakiet czy dodawana kamera tez jest wiadome przed wyjazdem. Takie solidne przygotowanie do lotu. Oznaczyć, zapisać i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem modelarzy co wyważaja modele na lotnisku czy miejscu do latania. To powinno robić się w domu. Czy będzie wsadzany większy pakiet czy dodawana kamera tez jest wiadome przed wyjazdem. Takie solidne przygotowanie do lotu. Oznaczyć, zapisać i problem z głowy.

A ja znam gościa (doświadczony modelarz lata jetami) co naprawia wyważa itp tylko i wyłącznie na lotnisku. Czemu? Bo lubi, każdy jak woli. Autor wątku chce wyważać na lotnisku, ok czemu nie. Pan woli to robić w domu, ok czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.