Skocz do zawartości

Omnibus F4 Pro V3 + FS-TH9X


BartekSta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wpadł mi w ręce kontroler jak w temacie:

Omnibus F4 Pro V3

posiadam radio: FS-TH9X

z fabrycznym odbiornikiem FS-R8B

 

Czy istnieje możliwość spięcia tego kontrolera z tym odbiornikiem? Nie mogę się doszukać odpowiednich pinów, myślałem,że wg tego schematu będzie to port oznaczony jako J11:

https://img.banggood.com/file/products/20170619023446omnibus%20F4%20Pro%20V3.pdf

niestety między pinami 5V a GND nie ma 5V (ledwo 2)

Ktoś już to przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poszukaj na plytce kontrolera miejsca czy i gdzie masz 5V (miernikiem w praktyce, a nie palcem na kartce). Możliwe ze uszkodzona jest przetwornica 5V i dlatego jest cisza. W kilku miejscach jest wyjście 5V,

Jeżeli układ jest uszkodzony to masz 2 opcje:

1. naprawić po identyfikacji elementu

2. dac zewnetrzna przetwornice 5V i wpiac sie w glowny pakiet zasilajacy.

 

Prawdopodobnie jest to uklad U2 o nazwie MP1593DN: 

https://eu.mouser.com/ProductDetail/Monolithic-Power-Systems-MPS/MP1593DN-LF?qs=rC7bBWoQAAmkyqrs32ZZYg==

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok, problemy z zasilaniem mam ogarnięte, wyszło moje roztargnienie ;)

Teraz jest taki myk, jest to tricopter, wszyatko mam polutowane wg tego schematu:

 

a9929913-203-https___static_rcgroups_net

 

W Betaflight na zakładce Motors, przy ruchach drążkiem Servo 6 pokazuje reakcję, jak ruszam płytką, Servo 6 w tej zakładce też reaguje starając się korygować lot. Natomiast nie przekłada się to na fizyczny ruch serva.

 

Czy ktoś budował Tri na tej płytce? Nie mogę nigdzie w sieci znaleźć rozwiązania tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to usystematyzować widzę :)

W BF w zakładce Motors mamy

Motors 1...8

Serwo 1...8

 

Na płytce mamy PWM 1...6

 

gdy w BF wybiorę konfigurację dla Tricoptera: Servo 6 ożywa w zakładce, ale tylko w zakładce Motors.

Podłączenia wykonałem wg. schematu, przypuszczałem, że gdzieś w konfiguracji zamapowane jest Servo 6 na PWM 4.

 

Znalazłem coś takiego dla Omnibus F3:

 

 

 

This setup is for the Flip32 F3 omnibus board using Betaflight 3.1.6
The Servo needs an external 5V source with enough current to power the servo. The Omnibus' on-board 5V will not power a servo.
First you need to setup the output motor # 4 to use as the servo controller.
In the Cli command you want the final results to look like the following for a F3 omnibus, others just subsitute you motor assignments.

CLI

# resource
resource BEEPER 1 C15
resource MOTOR 1 B08
resource MOTOR 2 B09
resource MOTOR 3 A03
resource MOTOR 5 B07
resource MOTOR 6 B06
resource SERVO 1 A02
resource PPM 1 B04
resource LED_STRIP 1 A08

To get to the above, use the following commands in CLI

Resource

Record what motor 4 xx ( I.E. the xx assignment, in this case it was A02)

Resource Motor 4 none
Resource Servo 1 A02
Save

Enable the expert mode, on main page of CleanFlight top right.
Go to the Servo Tab (which will show up when you enable expert mode).

On the Servo Tab Select the line that has Servo 0 and go across and put a "tick Mark under CH4"

Save

Connect your Tail servo to Motor 4 output. (I just used the signal wire attached to signal out on Motor 4) Make sure your servo has 5vdc and a ground from your PDB or whatever source you wish to use.

My tail servo is working correctly for the Flip F3 Omnibus.

Couple of other pointers:

If the servo is moving in the wrong direction, make the change in your transmitter.
It appears from what I can figure out on the Servo Tab selection vs the resource of a given Servo number, I.E. Servo1 cli, uses Servo 0 on the Servo Tab page So on the Servo Tab page it is Servo # (resource) -1 for Servo Tab.
If you wish to assign a servo to a Aux function.. Then the tick mark would be used in the A1-Axx box. So if you wished to assign a Say Aux 4, put the tick mark in A4.
Use the save button....on each change.
Regards BobFlyer

 

Tylko zamiast Servo 1 zastosowałem u siebie dla Servo 6 (czyli tego co zdaje się być prawidłowe) ale to nie pomogło.

Zaraz dla pewności podmienię to servo i podłącze pod PWM 6 jak sugerujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Servo jest sprawne, podłączyłem do testera i działa bez zarzutu.

Zasilanie na servo na pewno jest, biorę je z BECa z osobnego ESC (tymczasowo poprzez tester serv do którego mam też wpięte inne servo aby mieć pewność co do zasilania).

Sygnał brałem już z każdego PWM na FC, minus do zasilania brałem i z FC i z BECa w ESC.. nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.