Skocz do zawartości

Dobor komponentow napedu elektrycznego


mr.jaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byc moze jest to odpowiedz na czesto pojawiajace sie pytania w stylu: jaki regulator, jakie smiglo, jaki pakiet...

 

Drive Calculator - darmowy programik, bardzo pomocny w doborze komponentow napedu elektrycznego modeli latajacych:

 

http://www.drivecalc.de/

 

Dostepny wprawdzie wylacznie w jezykach niemieckim i angielskim, ale to chyba dla wiekszosci z nas nie stanowi juz dzisiaj problemu.

 

Nie bardzo wiem, czy to odpowiedni dzial, bo dotyczy w zasadzie wylacznie silnikow, a program jednak obejmuje wszystkie komponenty napedu, a wiec orpocz silnika takze regulator, smiglo i pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No i cos, jesli nie dla wszystkich, to przynajmniej dla wladajacych jezykiem niemieckim (wiem, ze sa tacy wsrod nas) - swietny poradnik na temat, jak dobrac silnik bezszczotkowy do modelu latajacego:

 

http://modellflug-ehepaar.de/Technik/berichte/Brushless-Motoren-Markus-Trauernicht.pdf

 

Wiele pytan na ten temat pojawia sie na forum. Akurat u nas silniki spalinowe zdaja sie byc coraz bardziej wypierane przez napedy elektryczne, wiec obfitosc roznych zrodel dotyczacych tego tematu systematycznie rosnie. Glownie sa one dostepne i internecie, bo jednak wiekszosc niemieckojezycznych publikacji ksiazkowych na ten temat nie jest warta zlamanego grosza.

 

Jesli jeszcze znajde cos ciekawego, znow sie podziele. Wiem, ze niemieckojezyczne artykuly na polskim forum nie kazdemu sie przydadza, wiec temat moze sie wydac nieco groteskowy, ale nawet jesli skorzystaja z nich nieliczni, to juz warto bylo.

 

A dla bardziej dociekliwych jeszcze mala uwaga. Tekst owego opracwania mozna szybko skopiowac do jakiegokolwiek translatora, otrzymujac w ten sposob w miare zrozumiale tlumaczenie na jezyk polski. Sprawdzilem to - funkcjonuje calkiem niezle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.