Skocz do zawartości

Uszczelnienie między karterem a tłumikiem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, od tego trzeba bylo zaczac. Teraz widze, o co chodzi. Jedno jest pewne: krociec tlumika zachodzi na otwory srub, bo ma wiekszy przekroj (jest wyraznie dluzszy), anizeli kanal wydechowy silnika. Ten tlumik pochodzi wiec od zupelnie innego silnika, dlatego nic nie pasuje. Facetowi, ktory Tobie ten silnik, jak to powiedziales "skladal", powinienes porzadnie natrzec uszu, bo albo zielonego pojecia nie mial, albo Ciebie w butelke chcial nabic.

 

Mnie spontanicznie przychodzi do glowy jedynie pewne zmodernizowanie tego, co wczesniej Andrzej napisal. Wypilowac kolnierz z mosiadzu, zlutowac go z kroccem tlumika (to polaczenie bedzie szczelne), splanowac powierzchnie kolektora i kolnierza, a potem sprobowac polaczyc tlumik z silnikiem za pomoca opaski, wkladajac tam jaka uszczelke. Ale mimo wszystko obawiam sie, ze w wyniku drgan tlumik zacznie "wedrowac", bo nie bardzo moge sobie wyobrazic, jak go zabezpieczyc przed przesunieciem. Na jakies kolki nawet miejsca brak. Jak juz Grzegorz trafnie zauwazyl: kaszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy to oryginalny czy nie, już sam nie wiem. Tak jak pisaem wcześniej w starym K&B miał identyczny tłumik (trochę krótszy tylko był) ale same wejście było identycznie wielkie. Ogólnie silnik jak i tłumik był nowy. Czy chciał mnie zrobić w balona to nie koniecznie, facet nawet nie wiedział że mi go sprzeda ( w planach był EDF) ale zaprowadził mnie do swojej modelarni i pokazywał co za ile może mi sprzedać i sam wybrałem ten model (jakoś mnie zauroczył swoim old school'owym charakterem już nie mówię o kolorze ;)

post-10523-0-81267300-1525454430_thumb.jpg

 

I pewnie gdybym go nie kupił to sam by nim latał. Już nie mówię o tym że i tak mi rozłożył spłatę tego samolotu na raty (jakoś sam tak zaproponował abym nie miał za ciężko w życiu) i to tylko na słowo! Może on tak silnik kupił gdzieś na ebayu z tym tłumikiem i tak założył, ale napewno tego specjalnie nie zrobił. Ok wracając do tematu. Zrobię to z mosiądzu (choć samo zrobienie dla mnie to raczej nie problem, ale już znalezienie materiału w obcym kraju gdzie jeszcze mój Niemiecki to dukanie na potęgę może być problemem) i pewnie nie potrwa to dzień lub dwa ale trochę dłużej. Najgorsze że dużo w samym uszczelnieniu nie ma może pół milimetra z każdej strony. Dlatego też powstał ten temat czy idzie jakoś to zrobić na tych częściach co mam, zalutować te ubytki czy skleić. Bo jak pisałem sylikon wydmuchiwało. Sam tłumik po skręceniu i po paru lotach (jak się dokręci mocno ale z czuciem aby nie uszkodzić opaski) trzyma się bardzo dobrze i w tym jak i w innym modelu nie miałem problemu z przesuwaniem się tłumika a latałem poprzednikiem bardzo dużo. W poprzedniku też próbowałem to uszczelnić ale trochę mi na tym nie zależało, stary model był i co mu tam było trochę oleju. Ale w tym nowym wolał bym uniknąć tego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem ze zdobyciem materiałów? No w końcu jesteś w tej części Europy, gdzie podobno jest wszystko..

Wyobraźni użyj. To czego potrzebujesz dostaniesz w każdym porządnym sklepie budowlanym. Trzeba tylko pochodzić międzyregałami i patrzeć po modelarsku. Na zdjęciu poniżej masz pokazane jakieś moje stare kolektory wykonane tylko i wyłącznie z tego co można kupić np w OBI.

Pochewtane byle jak, bo wtedy dysponowałem tylko palniczkiem kupionym także w markecie ale działało. I o to chodzi.. Ten kawałek płaskowniczka też został zaadoptowany jakiegoś kawałka metalu z odpowiednimi otworami,

które z grubsza można dopasować do Twojego tłumika także znalazłem w OBI.

Kombinuj... Twój kolektor to jest prosta sprawa, ale fakt , faktem narzędzia odpowiednie musisz mieć.

Na drugim zdjęciu masz pokazane jak to powinno wyglądać. Żadnych uszczelek, klejów i innego badziewia

nie ma po co używać. Jak te powierzchnie dobrze spasujesz, to nic nie będzie wylatać, i silnik na pewno będzie dobrze pracował.

Proste...

A.C.

post-197-0-67080200-1525463449_thumb.jpg

post-197-0-28552300-1525463665_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tlumik krotszy, to juz nie identyczny, a co najwyzej podobny. Moze wlasnie inny rozmiar pasowal, a ten nie i problemy sa z jego uszczelnieniem.

 

Mosiadzu szukaj na eBay pod haslem "messing vierkant". Jest tego sporo, o roznych wymiarach - moze nawet uda sie dobrac sztab o wymiarach przekroju zblizonych do kolnierza. W razie czego lepiej odrobine wiekszy, anizeli za maly. Ale czy sie oplaca, to juz sam musisz stwierdzic, bo mosiadz tez zbyt tani nie jest. Jesli mialbys za niego zaplacic 10-15 Euro, a potem jeszcze sie kiwac z pilowaniem i wierceniem, to moze latwiej i taniej byloby znalezc uzywany tlumik pasujacy do Twojego silnika. Tylko musialbys dokladnie wiedziec, jaka to Webra. Akurat takich rzeczy sporo sie w eBay trafia.

 

Albo jak Andrzej napisal, spacerek do Baumarktu i szukaj na dziale z okuciami roznymi lub podobnym diabelstwem.

 

Tak sobie pomyslalem, ze pomniejszenie tego blaszanego krocca od tlumika tez nie jest wielka filozofia. Jak juz bedziesz przy nim dlubal, wartoby to zrobic. Po bokach rozciac, odrobine skrocic, dogiac i zlutowac. Wowczas kolnierz mocowany na sruby mozna wykonac i tej nieszczesnej opaski sie pozbyc.

 

Andrzej, w tej czesci Eurpoy niekoniecznie wszystko jest. Polskiego twarogu nie dostaniesz tak latwo. Dobrych, kiszonych ogorkow tez nie. O polskiej wedlinie to juz nie wspomne. W Hannowerze mamy jeden polski sklep, ale ode mnie daleko.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Frau Kancleż macie.Co dzicz sprowadziła.Sory za offtopa.Wracajac do tlumika sprobuj zalac to miejsce co zaznaczyles na zdięciu strzalkami DISTALEM 12 godzinnym ,troche wytrzyma ale to sposob doraźny.

Tak też zrobiłem, do momentu aż nie zrobię nowego elementu. Przy okazji zobaczę jak długo to wytrzyma.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Frau Kancleż macie.Co dzicz sprowadziła.

No niestety, Grzegorz, spoleczenstwo te "Ciocie" wybralo, wprawdzie pierwszym razem w czasach, kiedy nic nie wskazywalo na wysoki naplyw uciekinierow, ale ostatnie wybory to juz najzwyklejsza zenada, wynikla z glupoty spoleczenstwa. Inna sprawa, ze jeszcze nie tak dawno dobrze zapowiadajace sie alternatywy, jak na przyklad Karl-Theodor zu Gutenberg, nasi politycy juz wlasnorecznie wykonczyli. Banda idiotow rzadzi krajem, a opozycja tez nie lepsza.

"Ciocia" sprowadzila dzicz, a dzicz sprowadzila wlasne zwyczaje. Nastaly czasy arabskich klanow i bezprawia, bo akurat prawo cywilizowanego spoleczenstwa ta krzykliwa i zacofana cholota ma tam, gdzie swiatlo nie dochodzi. Kobiety stoja u nich na nizszym szczeblu drabiny spolecznej anizeli pies. I to jest odczuwalne na kazdym kroku. W jednej z okolicznych gmin, stosunkowo bogatej, bo zyja tam ludzie bardzo wysoko usytuowani, doszlo ostatnio w jednym ze sklepow do utarczki slownej pomiedzy mlodym (jakie 25-30 lat) Niemcem i trzema mlodocianymi (okolo 14-15 lat) Syryjczykami. Pewnie zachowywali sie glosno i chlopak zwrocil im uwage. Wyszli ze sklepu, zawolali 17-letniego brata, poczekali na Niemca i tym razem w czterech wznowili slowna utarczke. Niemiec byl w towarzystwie dziewczyny, ktora chciala rozladowac spiecie i stanela miedzy kontrahentami. 17-letni Syryjczyk pchnal ja nozem, raniac w sposob zagrazajacy zyciu. Glosno o tym bylo. Telewizja potem dotarla do jeszcze starszego brata owych Syryjczykow, a ten skomentowal cale zajscie w sposob nastepujacy: widocznie moj brat poczul sie obrazony, dlatego pchnal te dziewczyne nozem. To oddaje kryteria myslenia tej choloty: ktos wyraza odmienne zdanie, to ja go nozem... Za takie zdarzenia ponosza odpowiedzialnosc wylacznie nasi politycy, z "Ciotka" na czele.

W niektorych miastach istnieja dzielnice, gdzie nawet policja nie pokazuje sie zbyt chetnie, bardzo oglednie rzecz ujmujac.

 

Ja rasista nigdy nie bylem, wiec mam wielu znajomych, pochodzacych z najrozniejszych zakatkow swiata. Ale moj stosunek do islamistow w ciagu ostatnich dwoch- trzech lat niestety radykalnie sie zmienil.

 

Tez przepraszam za OT, ale akurat przy tej tematyce trudno mi pozostac obojetnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adolfa z cala pewnoscia nie. Najzwyklejszego rozumu brakuje. Ale fakt, obecna sytuacja przyczynila sie do szybkiego wzrostu popularnosci nacjonalistow. I trudno sie dziwic. Karl Lagerfeld trafnie to skomentowal: kraj, ktory w nie tak odleglej przeszlosci dopuscil sie masowej zaglady zydow, udziela obecnie schronienia najwiekszym wrogom zydow.

 

Ja moge tylko dodac, ze islamisci nie tylko zydow od tysiacleci zwalczaja. Oni od tysiacleci zwalczaja sie miedzy soba, a jako przyklad niechaj posluza konflikty pomiedzy Sunitami i Szyitami. Jak im z tym dobrze, niechaj sie wiec wzajemnie powybijaja na wlasnym terenie, a pozostala reszta niechaj zyje w nedzy i zacofaniu, jak robia to od tysiacleci do dzisiaj. Ale nie w centrum Europy, narazajac na ten stan nasze dzieci i kobiety.

 

Kiedys nie przywiazywalem do tego wiekszej wagi, teraz zmuszony jestem dostrzegac pewne zaleznosci i jako myslacy czlowiek wyciagac z nich wnioski. Jesli europejska (bo co tu duzo ukrywac, nie chodzi wylacznie o Niemcy) polityka migracyjna w najblizszym czasie nie ulegnie diametralnej zmianie, nasze kobiety w przyszlosci nie beda mogly na ulicy pokazac sie w spodnicy, bo jak swiadcza powtarzajace sie przypadki, dla islamisty oznacza to, ze taka kobieta jest czyms w rodzaju zwierzyny do odstrzalu. Nasza Ciotka ma facjate, jak maly cygan noge, a tez gruba i stara jest oraz rzadowa limuzyna ja woza. Zatem prawdopodobienstwo padniecia ofiara molestowania praktycznie u niej nie istnieje. Ale miliony innych kobiet musza stawic tej cholocie czola.

 

Tutaj inny przyklad ich stosunku do kobiet:

 

 

Po gebach widac, jakiego pochodzenia jest owa grupa mezczyzn.

 

Jeszcze raz przepraszam. Troche sie rozpisalem, ale mnie te rzeczy bardzo mocno poruszaja, bo godza w moje idealy kulturowe i wychowawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.