Skocz do zawartości

Dron wpada w silne wibracje


hornet2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to będzie dobrze widoczne na filmie ? Widać to po pingpongach . Dron wpada w szybkie wibracje . Nie wiem gdzie szukać przyczyny ? Wymiana śmigieł z plastikowych na węglowe nic nie dała . Wymieniłem też dwa silniki i też nic nie pomogło . Rozebrałem drona i go przyciskiem na płytce sterującej zresetowałem i też nic . Im bardziej go obciążam wagowo tym te wibracje są silniejsze . Stockowy gimbal wraz z kamerą ważyły 80g . Takie montowałem mu obciążenie i wibracje nie ustępowały .

 

 

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=-pPaMzepkRk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie wiem czy to będzie dobrze widoczne na filmie ? Widać to po pingpongach . Dron wpada w szybkie wibracje . Nie wiem gdzie szukać przyczyny ? Wymiana śmigieł z plastikowych na węglowe nic nie dała . Wymieniłem też dwa silniki i też nic nie pomogło . Rozebrałem drona i go przyciskiem na płytce sterującej zresetowałem i też nic . Im bardziej go obciążam wagowo tym te wibracje są silniejsze . Stockowy gimbal wraz z kamerą ważyły 80g . Takie montowałem mu obciążenie i wibracje nie ustępowały .

 

 

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=-pPaMzepkRk

 

Czy ten link dobrze dziala..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa. Ten link pokazuje filmy ale nie Twoje tylko osoby która ma tam swoje konto i wysłała chociaż jeden film. Czyli mówiąc najprościej pokazuje filmy tej osoby która ten link otwiera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widze że tylko nóżki /pimpongi wpadaja w rezonans a nie quad .

Jako elementy oddalone od centrum quada i elastyczne zawsze będa się mocniej takie drgania w nich pojawiać 

-najmniejsze nie wyważenie napedu (silniki i smigła)

-nawet minimalne wygięcie osi silnika

-nawet luz w łożysku silnika  czy  strumień powietrza od śmigieł może w nich wzbudzać drgania /wibracje .

 

 

Połacz te piłeczki ze soba jeszcze jakimiś prętami weglowymi lewe z prawymi  lub zrób "odciągi" sznurkiem  kazdej do ramienia quada z lekkim ale zdecydowanym naciągiem  by zobaczyć czy ten efekt maleje .

 

A bez piłeczek jak jest?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyny film jak tylko zakupiłem tego koptera . Na tym filmie nie widać tych drgań . W późniejszym czasie zdarzyło się parę razy że podczas lądowania zahaczył podwoziem o trawę i przewalił się na plecy hacząc śmigłami o ziemię . Czyżby skrzywiła się oś któregoś z silników ? Jak to dokładnie sprawdzić ?

 

 

 

Oglądałem filmy na YT z zamontowanym gimbalem G2D w tym kopterze . Tam jakoś to latało . U mnie nie chce . Panowie ! W takim układzie mam do Was pytanie . Jaki niedrogi kopter oprócz Phantoma jest w stanie be problemu unieść gimbala G2D wraz z kamerą iLook+ (waga 220g. ) ? Czy np. Cheerson CX20 lub Bayangtoys X16 albo X21 ? Czy ktoś z Was miał lub ma te dwa ostatnie ?

 

To co udało mi się znaleźć :

 

Main Features:
● Geomagnetic Headless Mode, compared to the traditional one, the calibration process before takeoff is unnecessary
● GPS-enabled Automatic Return allows the UAV go straight to the home point from long away
● Air Press Altitude Hold keeps the quadcopter flying firmly at the same height in the air
● High / Low Speed Switch makes it more suitable for the intermediate and the advanced players 
Supports 450g payload, 5.5 - 12V output for installing additional devices like the gimbal and the camera

 

To się tyczy X16 . Z tego wynika że może unieść 450g ładunku .

 

Natomiast CX20 z tego co tu piszą 350g.

Main Features:
Cheerson CX - 20 auto-pathfinfer 6 - axis system quadcopter for flying play.
It has the GPS hold system, has auto-return function.
It can fly about 15 minutes.
It can take about 350g weight thing.
It's product weight is about 0.98 kg and product package weight(including copter, copter accessories and copter box) is about 2.68 kg

 

Na temat X21 nic nie znalazłem . Chodzi o jego udźwig .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym filmie piłeczki są DOKŁADNIE w osi strumienia zaśmigłowego.

Byłoby dziwne gdyby NIE DRGAŁY. Wpadają w typowy flatter.

 

Na drugim filmie piłeczki są na znacznie dłuższych ramionach i są poza strumieniem zaśmigłowym.

Ot i cała tajemnica. 

 

Rada jest prosta - wywal te piłeczki razem z ich mocowaniem.

Dron to nie helikopter w układzie klasycznym, żeby potrzebował w fazie nauki podwozia treningowego.

Właściwie jakiej nauki? Drony latają same, Trzeba ogarnąć tylko sterowanie kierunkowe i precyzję operowania ciągiem, żeby nie reagować za nerwowo.

 

Tanio, to najlepiej zbudować drona samemu. Kupić ramę 450 lub nawet większą. Jakieś porządne silniki BLDC współpracujące z większym śmigłem, co najmniej 10".

Kontroler lotu z czujnikami i GPS, pakiet. Taką platformę możesz potem rozbudowywać.

Ewentualnie przełożyć wyposażenie swojego drona na większą ramę - będzie stabilniejszy. A potem kombinować z rozbudową platformy.

Właściwie sprowadzi się to wymiany napędu i pakietu, żeby dron był w stanie unieść więcej.

 

Tanie drony fabryczne są zestrojone zawsze "na styk". Nie ma za bardzo co w nich poprawić, bez wymiany reszty podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że masz różne mocowania piłeczek na obu filmach ,na pokazanym drugim masz wykrzyżowane zapewne węglami  podwozie i to rozwiązanie było sztywniejsze ...

Od samej wywrotki przy lądowaniu nie powinny się zgiąć osie , quad musiał by  mocniej  przywalić  .

 

Co do kolejnych quadów :) nie mam,nie miałem , mogę tylko powiedzieć że dla każdego z nich gimbal z kamerą będzie mniejszym obciążeniem niż dla Aosenmy.

 

X16 z tego zestawu odpada ,nie posiada możliwości sterowania gimbalem a na tym zdaje się Tobie zależy  .

Pozostałe parametry CX20 i X21 są podobne a ewentualne różnice nieznaczące ,z tym że CX20 wydaje się mieć lepsze radio (wizualnie)

Oba mają nie porywający zasięg i czas lotu który się jeszcze trochę zmniejszy po dodaniu gimbala .

 

Kupiłeś Aosenme ,gimbala, przymierzasz się do kolejnego quada ......za  ten cały  wydatek miałbyś już Xiaomi Mi do którego żaden z wymienionych tu modeli nawet się nie umywa lub ciut tańsze :UPair One   czy modułowy  JYU Hornet S..   (patrząc na dzisiejsze ceny na Banggood)   i jeszcze by zostało na flaszkę :)

Przy takich wymaganiach taniej znaczy drożej ,chyba że się wdrożysz w budowę samemu od podstaw -to ma większe szanse na sukces ale wymaga więcej wysiłku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Xiaomi Mi ma przesył obrazu po WiFi .A czy ten X21 dałby radę unieść kamerę z gimbalem ( 220g ) ? Oczywiście będzie to mniej bo przecież stockowa kamera i absorber drgań który Chińczycy mylnie też nazywają gimbalem  coś tam swoje ważą . Te 120g trzeba odliczyć . Czyli byłoby 100g dodatkowo jak dźwiga stockowe wyposażenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ,ale to nie zwykłe rozwiązanie wifi bo inaczej nie miał być deklarowanego zasięgu obrazu 2km ,quad zapewne ma "wzmacniacz" (extender) sygnału wifi , nadajnik jest odbiornikiem wifi a drugą anteną przekazuje obraz na telefon .

 

Czyli czułość wifi w telefonie jest bez znaczenia  a podobne rozwiązania były stosowane też w Phantomach i jakoś nikt nie narzekał .

Poza tym uzyskujesz obraz o lepszej jakości /rozdzielczości na podglądzie niż przy standardowym fpv .

 

Opóźnienia podejrzewam że znikome  ,to nie racer gdzie potrzebny jest szybki czas przesyłu .

Przekaz Wifi, czas reakcji  nawet w nowszych zabawkach za 200zł  jest naprawdę przyzwoity a co dopiero tu (teoretycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zabawkami za 200 zł bym polemizował. Mnóstwo jest osób rozczarowanych takich nabytkiem i to nie tylko na naszym forum.

Mój brat jest droniarzem i zaczynał właśnie od "zabawek". Teraz bawi się "samoróbką".

W każdym razie, żaden z kilku dronów z WiFi, jakimi się bawił, nie spełniał nawet podstawowych wymagań co do jakości i szybkości przesyłu obrazu.

Zważywszy, że dziś można kupić mikro kamerę z transmiterem 5,8 GHz za 50zł (plus pakiet 1S od 50 mA w w górę) i gogle z odbiornikiem za 150 zł, w tej samej cenie co zabawka z WiFi, można mieć pełnoprawne FPV, w wersji mocno budżetowej.

Wiadomo, że nie będzie to 4K, ale te 300-500 m jest gwarantowane i bez opóźnień. Dla większości amatorów FPV to wystarczające osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.