Skocz do zawartości

Dron wpada w silne wibracje


hornet2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że często przewija się tutaj słowo 4K . Po co mi nagrywać w 4K skoro później nie ma na czym tego odtworzyć ? Jedynie mały ekran laptopa . Aosenma kosztowała troszkę więcej niż te przysłowiowe 200zł . Cena była taka sama jak CX20 , X16 lub X21 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zgadza się-normalne FPV  ma najlepszy stosunek ceny do możliwości i to nie ulega dyskusji .

Zbyszek (hornet) go posiada i nie trzeba tłumaczyć jego przewagi nad WiFi .

Ale nie zapominajmy że FPV 5,8 czy też 1.2ghz przesyła tylko  w standardzie analogowej tv 

 

W przypadku FPV po WiFi mamy możliwość stworzenia bogatego OSD na ekranie telefonu czy tabletu ,nie mówiąc o dodatkowych możliwościach typu lot po wyznaczonych punktach na mapie , orbitowanie... itp dzięki dodatkowym "klawiszom" na dotykowym ekranie , i takie rozwiązanie  obniża cenę zestawu  a extendery niwelują jedną z wad jaką jest mały zasięg WiFi

 

Jak jest z opóźnieniami w takich quadach (nie mowie o zabawkach tylko o quadach amatorskich w przedziale Xiaomi/Dji) nie mam pojęcia -trzeba by było obejrzeć opinie na Youtubie ale takiego rozwiązania bym nie przekreślał a ewentualne opóźnienie obrazu  (jeśli jest) nie powinno przeszkadzać w filmowaniu na którym tak zależy Hornetowi 

 

Inna sprawa gdyby miał się dronem ścigać między drzewami.....

Oczywiście ten wywód jest tylko apropo quada Xiaomi  a to jedna z opinii .

 

 

Sam posiadam quada  i Pioneera  z normalnym FPV  5,8 - pisze o tym by nie było że nie znam różnic obu systemów :)

 

Ale  co do zabawek -ściągałem komuś zabawkowego drona VISUO H809HW właśnie w okolicach 200zł, przesył był naprawdę zaskakująco dobry, jak w jakości tak i szybkości ...zdobył w moim otoczeniu na tyle dobrą ocenę że ściągałem później jeszcze kilka egzemplarzy (jakoby dla dzieci  ale wiemy wszyscy że tatusiowie też lubią zabawki)  więc uznałem że w nowych i przyszłych tego typu zabawkach nie będzie gorzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest jednocześnie i filmować i pilotować . Wywaliłem tamte podwozie i założyłem inne znacznie sztywniejsze od poprzedniego . Co się teraz dzieje ? Może film tego dobrze nie oddaje ? Jeśli nie ruszam koptera w zawisie jest w miarę spoko . Czasami szarpnie nim na boki . Ale gdy próbuję zwiększyć obroty silników czy to przez lot do góry czy to lot do przodu silniki nie wchodzą płynnie na większe obroty tylko słyszalne jest coś w rodzaju świerkotania . I wtedy zaczyna trzepać kopterem na boki . Nie wiem jak to wytłumaczyć ? Coś jakby w apce był wyświechtany już peerek i przerywał . https://youtu.be/N2iFQbTQDjc  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że często przewija się tutaj słowo 4K . Po co mi nagrywać w 4K skoro później nie ma na czym tego odtworzyć ?

 

Video dobrej jakości zawsze odtworzysz na gorszym sprzęcie. Gorszego video na lepszym - nie.

A kiedyś może będziesz miał okazję wykorzystać lepszy sprzęt i obejrzeć dawne video w jego nominalnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Video dobrej jakości zawsze odtworzysz na gorszym sprzęcie. Gorszego video na lepszym - nie.

A kiedyś może będziesz miał okazję wykorzystać lepszy sprzęt i obejrzeć dawne video w jego nominalnej jakości.

 

Problem jest taki że telewizor wyświetla komunikat że nie obsługuje takiego formatu . Dopiero po przekonwerterowaniu filmu do odpowiedniego formatu  odtwarza taki film . Tylko że wtedy po takim zabiegu jakość filmu robi się gorsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu . Na chybcika skleciłem coś takiego . Znalazłem jakąś kamerkę od starego koptera . Zamontowałem ją w uchwycie na gąbce i wymieniłem dampery z twardych na miękkie .

 

a4fc057b780f0e22med.jpg

 

Chcę Wam pokazać jak ten problem wygląda "oczami " kamery zamontowanej na tym kopterze . Może będzie to bardziej widoczne ?

 

https://youtu.be/TjCwFR5xjug

 

Jak widać na filmie podczas wznoszenia bardzo trzęsie kopterem . Nawet w zawisie nie jest stabilny . Co może być tego przyczyną ?  Któryś padnięty ESC silnika ? Oprogramowanie ? Żyroskop ? Coś w płycie głównej ? Co może być przyczyną że silniki nie pracują równo ? Da się coś z tym zrobić czy kopter na śmietnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie nic dziwnego nie widać. Kamera jak przystało na cmos-a drży od wibracji. 

Zbyszek czy wiesz po co powstały gimbale i i co mają likwidować?

 

Ciekawe dlaczego tak komplikują budowę gimbalii jak powinny starczyć dwa serwa?

 

P1180879.jpg

 

Oprócz tego ta zabawka za 700 zł lata całkiem fajnie. Warunek to zrozumienie, że to tania zabawka. Takich zabawek nawet nie dają na komunię (bo tania) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania film zrobiony o połowę tańszym kopterem Wl Toys V666N  którego miałem kiedyś . Kamerka zamocowana na absorberze drgań . Jak widać ten obraz się nie trzęsie jak w Aosenmie . Próbowałem w Aosemnie zamontować gimbala (G2D ) ale film jest taki sam jak bez gimbala .

 

 

 

Miał ktoś z Was bądź ma drona Bayangtoys X21 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.