Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oferta sprzedaży autorskich modeli DLG z Olx

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 kuzynek

kuzynek
  • Modelarz
  • 171 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 05 maj 2018 - 18:56

Witam wszystkich,

Czy ktoś może korzystał z tej oferty https://www.olx.pl/o...67-IDok534.html ? Czy to się może opłacać?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#2 Czaro

Czaro
  • Modelarz
  • 689 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Czarek

Napisano 11 maj 2018 - 08:22

Chyba znam budowniczego tych modeli. Bartosz z Żagania - młody, bardzo ambitny chłopak. Po zdjęciach widać, że w miarę poprawnie i schludnie buduje :)

• 0

#3 kuzynek

kuzynek
  • Modelarz
  • 171 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 maj 2018 - 14:43

Rozmawiałem z nim telefonicznie. Mam za małe doświadczenie, żeby cokolwiek ocenić. Zastanawiam się czy warto już zaczynać czy nie jest to trochę za wcześnie dla mnie. Muszę jeszcze pomyśleć.

• 0

#4 young

young
  • Modelarz
  • 1289 postów
  • SkądPruszków
  • Imię:Mariusz

Napisano 11 maj 2018 - 16:36

Jak na początek myślę że za te pieniążki warto spróbować. Jak się tym nauczysz to następny model powyżej 1000 zł.
Dla mnie opinia kolegi Czarka jest znacząca .
Ja zrobiłem siebie małe dlg, ale i stanęło że kupiłem coś czego samemu bym nie dał rady zrobić czyli gotowy model z "formy".
  • 0

#5 Czaro

Czaro
  • Modelarz
  • 689 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Czarek

Napisano 11 maj 2018 - 16:54

Dziękuję Mariusz, jednak podkreślę jeszcze raz, że modeli Bartka nigdy nie widziałem na żywo, mimo, że spotkałem go już dwa razy na zawodach w  Zielonej Górze. Dlatego nie mogę niestety nic więcej powiedzieć, niż to czego się domyślam po tych kilku zdjęciach.

• 0

#6 kuzynek

kuzynek
  • Modelarz
  • 171 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maj 2018 - 14:49

Dziękuje za rady. Tak jak mówiłem DLG staranie mi się podoba, ale dopiero zaczynam i w sumie latam dopiero od listopada zeszłego roku. W tym sezonie staram się przynajmniej raz w tygodniu. Wydaje mi się, że na razie trochę dla mnie za wcześnie, ale już rozglądam się za modelem DLG.

• 0

#7 marcin82at

marcin82at
  • Modelarz
  • 21 postów
  • SkądAustria
  • Imię:Marcin

Napisano 30 lipiec 2018 - 09:57

Dear Friends, 

As I am looking for a DLG to start with ... I wanted to check the OLX offer but it run out. 

Does somebody have a contact to Mr. Bartosz z Żagania? 

Thank you 

Best regards from Austria 

Marcin 

• 0

#8 songbird

songbird
  • Modelarz
  • 10 postów
  • SkądRzeszów
  • Imię:Konrad

Napisano 30 lipiec 2018 - 20:20

Dear Marcin, please find contact to Bartosz in your PM

Cheers!

• 0

#9 d2f

d2f
  • Modelarz
  • 367 postów
  • SkądRadzyń Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 31 lipiec 2018 - 06:50

Ale Marcin jest polskojęzyczny?
Wydawało mi się, że widziałem posty kolegi w naszym języku? %-)
  • 0

#10 marcin82at

marcin82at
  • Modelarz
  • 21 postów
  • SkądAustria
  • Imię:Marcin

Napisano 31 lipiec 2018 - 12:29

Thank you for all your replies! 

Yes I can speak polish ... but my writing is really bad :-( 

So I prefer English ... (This will not cause that many people will have a big laugh about it J )

It seems like me and some of my friends will buy the Models from Bartosz

Thanks again

Pozdrawiam

Marcin 

• 0

#11 dambens

dambens
  • Modelarz
  • 37 postów
  • SkądLondon
  • Imię:Damian

Napisano 04 wrzesień 2018 - 11:37

Kurcze, ladnie te modele sie prezentuja. Caly czas chodzi mi po glowie DLG, chociaz nie wiem, czy taki to nie za duzy na poczatek? Chociaz, gdybym mial kupowac jakies Apollo z HK to cenewo wyjdzie podobnie :rolleyes:

• 0

#12 young

young
  • Modelarz
  • 1289 postów
  • SkądPruszków
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 wrzesień 2018 - 15:35

Co do wielkości to proponuję nie brać mniejszych ! Od razu kup pełnowymiarowy, wtedy poznasz zalety dlg :)
  • 0

#13 dambens

dambens
  • Modelarz
  • 37 postów
  • SkądLondon
  • Imię:Damian

Napisano 04 wrzesień 2018 - 15:37

@young dzieki, wlasnie na taka podpowiedz czekalem :D

• 0

#14 qnii

qnii
  • Modelarz
  • 167 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 grudzień 2018 - 20:32

Po przeczytaniu tego posta, złożyłem zamówienie i od prawie 7 miesięcy czekam na realizacje. Bartek jest nie wiarygodny.

Bartek powiedział przez telefon, że ma dużo pracy, nie zdoła wyrobić się w miesiąc, jeżeli jestem zainteresowany to musze poczekać 2-3 mc. zgodziłem się, 

24 maja 2018 przesłałem zaliczkę na WYPOSAŻENIE i szybowiec.

Odezwałem się 29 lipca, pytam jak tam produkcja? info, spoko czeka na części za niedługo wysyłka, ale…

„Witam w takim razie zawaliłem temat i zapomniałem o tym zamówieniu/nawet na liście modeli do zrobienia nie miałem tego DLG.”

Miałem swój egzemplarz dostać w miesiąc. Pingowałem go, koło 18 września był kadłub. Zaproponował skrzydło węglowe szybsze w produkcji a różnica w ceni nie duża – zgodziłem się.

Gdy go pingowałem dowiedziałem się, że nic nie zrobił, bo gdzieś latał. A w okolicach 11 listopada kolejna obsuwa, nie ma serwa w sklepie i musi czekać (zaliczka na wyposażenie 24 maja 2018).

Sukces - 21 listopada dostałem informacje że szybowiec jest skończony i pytanie czy ma go oblatać. Ponieważ umówiłem się z nim na szybowiec, do którego mam wsadzić odbiornik i latać to poprosiłem o oblatanie. Kolejne dwa tygodnie czekania. Całą kwotę zapłaciłem 21 listopada.

Pinguje go znów, z pytaniem, kiedy będzie wysyłka?  12-12-2018 informacja, że przesyłka zostanie nadana w poniedziałek 17-12.

Dziś wysłałem z rana sms z przypomnieniem a po południu dzwonie z pytanie czy poszła przesyłka, nie miał czasu na nadanie, nada jutro.

• 0

#15 Grzesiek

Grzesiek
  • Modelarz
  • 1076 postów
  • SkądMęcinka/Dolnyśląsk
  • Imię:Grzegorz

Napisano 17 grudzień 2018 - 21:22

Krentacz
  • 1

#16 daro1980

daro1980
  • Modelarz
  • 19 postów
  • SkądOstrow Wlkp
  • Imię:Dariusz

Napisano 17 grudzień 2018 - 22:34

nie chce Cie martwic ale w tym roku pewnie przesyłki nie zobaczysz a w przyszłym będziesz się bujał ze sprzedającym bo przesyłka dojdzie uszkodzona ;)

miałem podobne perypetie z innym sprzedajacym , dwa modele mi wysylal i za każdym razem w piątek wieczorem żeby przez weekend sie o niego potykali na sortowni i dostarczali uszkodzony, pozniej nieodbieranie telefonow, denerwowanie sie itp

lepiej kupic uzywany model z odbiorem osobistym , kasa - model i cieszyc sie z latania

ps. w tych poeniadzach idzie naprawde kupic porzadny model DLG od czolowych producentow

• 0

#17 krzysiek w

krzysiek w
  • Modelarz
  • 31 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 grudzień 2018 - 16:13

Tak, jeżeli mowa o 650 euro :) za 650zł nie bardzo .
  • 0

#18 daro1980

daro1980
  • Modelarz
  • 19 postów
  • SkądOstrow Wlkp
  • Imię:Dariusz

Napisano 18 grudzień 2018 - 16:45

zapewniam ze chodzi o 650 pln , ale nie mowie o nowym modelu

• 0

#19 d2f

d2f
  • Modelarz
  • 367 postów
  • SkądRadzyń Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 18 grudzień 2018 - 17:01

Czołowi producenci sprzedają też używki?
  • 0

#20 samolocik

samolocik
  • Modelarz
  • 1493 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 18 grudzień 2018 - 17:40

Czasami, używane za 1800pln, (przykład: https://allegro.pl/f...7698933199.html  używane klejone za ok. 1200pln i okropnie potłuczone to poniżej tysiąca ale takich żaden poważny producent nie sprzedaje na portalach internetowych - co najwyżej użytkownik (przykład: https://allegro.pl/o...awny-7639830708 Są też bardzo rzadko okazje, np. jak ja sprzedawałem za połowę ceny Cometa i Fireblade ;-)

A co do oferty z OLXa to cena wytworzenia + robocizna jest większa od wystawionej ceny sprzedaży, więc sprzedającemu się nie śpieszy z wykonaniem. Szkoda tylko, że nie napisał o tym w ofercie sprzedaży, że zrobi jak będzie mu się chciało...

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych