Skocz do zawartości

Paliwo do Traxxas jato 3.3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytanie czy paliwo MODEL TECHNICS nadaje się do mojego modelu? Tego co wyczytałem na http://prorevo.pl/docieranie.html to raczej nie.

Pytam was o zdanie bo kupiłem model używany i jeździł on właśnie na tym paliwie i zostało mi go jeszcze ponad 1,5 l i nie wiem czy opłaca mi się kupić inne.

Czy wydłuży to żywotność silnika ? Bo muszę go dotszeć po wymianie tłoka oraz tulei 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do docierania kup sobie paliwo z 5% nitro i wieksza ilością oleju,po dotarciu mozesz uzywac to paliwo co masz.Ja bym dolał ze 70G rycyny,nie jestem zwolennikiem używania paliw samochodowych,ktore są suche.(malo oleju)Ale to jest moje prywatne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy wydłuży to żywotność silnika ? Bo muszę go dotszeć po wymianie tłoka oraz tulei 

Takie docieranie wydłuży czas https://www.youtube.com/watch?v=cT1WKgQH77U&t=961s jak ogarniasz trochę angielski nie powinieneś mieć problemu. 

W komentarzach coś się tylko pojawiło aby docierać na płaskim nie na trawie. Paliwo jak napisał Grzesiek, mało nitro dużo oleju, nie wiem czy są takie do aut ale 5% nitro 18-20% oleju było by ok.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie lepiej jak kupię i sam doleje oleju do tego paliwa co mam bo z tego co widzę to nie ma paliwa co ma powyżej 12% oleju

Czy taki olej się nada : http://rc-planeta.pl/pl/paliwa-samochodowe/3283-olej-rycynowy-1l-merlin.html?search_query=paliwo&results=42 


Do docierania kup sobie paliwo z 5% nitro i wieksza ilością oleju,po dotarciu mozesz uzywac to paliwo co masz.Ja bym dolał ze 70G rycyny,nie jestem zwolennikiem używania paliw samochodowych,ktore są suche.(malo oleju)Ale to jest moje prywatne zdanie.

 

 

Takie docieranie wydłuży czas https://www.youtube.com/watch?v=cT1WKgQH77U&t=961s jak ogarniasz trochę angielski nie powinieneś mieć problemu. 

W komentarzach coś się tylko pojawiło aby docierać na płaskim nie na trawie. Paliwo jak napisał Grzesiek, mało nitro dużo oleju, nie wiem czy są takie do aut ale 5% nitro 18-20% oleju było by ok.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup paliwo lotnicze z modeltechnik.Olej rycynowy dostaniesz w APTECE 30G butelka kosztuje ok 6zł wlej ja do swojego paliwa,i bedziesz na nim jezdził ale po dotarciu.Podejzewam ze silnik zajechales wlasnie na tym paliwie ze zbyt mala ilością oleju,dając mu w rure.A tak na marginesie to jest dwusów wiec smarowanie ma z mieszanki ,wiec jak ci nie zalezy na tym ze bedzie dymka puszczal to lepiej niech ma wiecej oleju niz za malo.Co innego wyczyn tam sie stawia wszystko na jedna karte ,czyli malo oleju dużo nitra aby silnik mial jak najwiekszego kopa,co czasami odbija sie kosztami zakupu nawet nowego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup paliwo lotnicze z modeltechnik.Olej rycynowy dostaniesz w APTECE 30G butelka kosztuje ok 6zł wlej ja do swojego paliwa,i bedziesz na nim jezdził ale po dotarciu.Podejzewam ze silnik zajechales wlasnie na tym paliwie ze zbyt mala ilością oleju,dając mu w rure.A tak na marginesie to jest dwusów wiec smarowanie ma z mieszanki ,wiec jak ci nie zalezy na tym ze bedzie dymka puszczal to lepiej niech ma wiecej oleju niz za malo.Co innego wyczyn tam sie stawia wszystko na jedna karte ,czyli malo oleju dużo nitra aby silnik mial jak najwiekszego kopa,co czasami odbija sie kosztami zakupu nawet nowego silnika.

Takie się nada ?

http://rc-planeta.pl/pl/chemia-modelarska/2745-paliwo-meccamo-excel-fuel-10-1l.html?search_query=paliwo&results=42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie rozumiesz co sie do ciebie pisze?Przeciez pisalismy ze 5% nitra i 18-20% oleju lotnicze,a Ty dalej sie pytasz czy 10% nitra i 12% oleju sie nad. TAK NADA SIE DO ZARŻNIĘCIA SILNIKA.

Tu masz paliwa dla Ciebie do docierania

 

 https://modelemax.pl/pl/paliwo-aero/19589-m-tech-paliwo-f-i-sport-5-25-l.html

https://modelemax.pl/pl/paliwo-car/19585-m-tech-paliwo-castor-str-25l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie rozumiesz co sie do ciebie pisze?Przeciez pisalismy ze 5% nitra i 18-20% oleju lotnicze,a Ty dalej sie pytasz czy 10% nitra i 12% oleju sie nad. TAK NADA SIE DO ZARŻNIĘCIA SILNIKA.

https://rc-team.pl/paliwa/51283-meccamo-fuels-paliwo-fuel-5-1l-18-oil-blend.html#

A tego oleju ile mam kupić do tego mojego paliwa 30ml wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie do tego to co wysłałem teraz tylko do tego model technics co mi zostało ile musiałbym dodać na 1.5 litra paliwa

 

Nie kombinuj kup nowe paliwo co Grzesiek podesłał. Pokombinujesz jak zdobędziesz trochę doświadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie do tego to co wysłałem teraz tylko do tego model technics co mi zostało ile musiałbym dodać na 1.5 litra paliwa 

 

Nie kombinuj kup nowe paliwo co Grzesiek podesłał. Pokombinujesz jak zdobędziesz trochę doświadczenia.

Ja aktualnie mam takie paliwo https://modelemax.pl/pl/paliwo-car/14491-m-tech-paliwo-big-bang-20-25-l.html?search_query=model+technics+20%25&results=7 

Z tego co widzę to ma ono tylko 10% oleju to kupię to co podesłałeś

A tak z ciekawości to paliwo do samolotów a do aut się czymś różni cy to tylko nazwa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego paliwa co masz musisz dolac ok 100G oleju zakładajac ze paliwa masz 1,5L jesli jest go wiecej musi dolec wiecej wylicza to sie z proporcji.Ale do docierania kup takie ktore tobie podalem linki wczesniej.A swoje wyjeździsz po dotarciu ,oczywiscie dolewajac wczesniej oleju.Jak tego nie zrobisz to znowu narobisz gruzu w silniku. :)Co do roznicy paliw samolotowych i samochodowych rozni sie zawartoscią oleju i nitra. ALE TOBIE RADZE KUPOWAC PALIWO LOTNICZE LUB DO HELI do tego autka wtedy bedziesz sie nim dlugo cieszył.A na przyszlosc kupuj takie paliwo ktore bedzie miało nie mniej jak 15% oleju i mysle ze wiecej jak 16% nitro Tobie nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to czytam wszystko i tak sobie myślę, że panowie młodemu koledze wodę z mózgu robią.

Po pierwsze ten tam w pierwszym linku o docieraniu niech sam swoimi palcyma silniki zatrzymuje i niech durnot nie wypisuje młodym ,że tak należy robić.

No niech akurat silnik w tym momencie przyśpieszy i nieszczęście gotowe. Podobnie jest w łódkach kiedy chcemy zatrzymać silnik ręką z pomocą paska do rozruchu.

Tylko głupek nie myślący tak robi.

 

Po drugie kto powiedział,że paliwo Model Technics do tego silnika jest złe. To,że gość nie poradził sobie z regulacją to jego problem,

ale to nie znaczy, że to wina paliwa.

 

Po trzecie silnik na tym paliwie, które było w komplecie pracował ( choć nie wiemy do końca jakie to paliwo jest)

więc niech pracuje dalej.

 

Drogi młody Kolego Marcelu. Nie kupuj żadnych olejów, nitormetanów itp tylko spokojnie wyjeździj do końca to paliwo które masz

Puki co w żadnych zawodach udziału brać nie będziesz, to pojeździj sobie na łączce do czasu ,aż się tego autka nauczysz.

Jak już wyjeździsz całe paliwo to udaj się do sklepu i kup sobie najzwyklejszą mieszankę z większą zawartością różnych olejów

i najlepiej jak to będzie paliwo do samolotów lub do łodek. Paliwo do tzw wyczynu różni się składem od paliwa dla masowych modelarzy

Tobie Takie wyczynowe paliwo nie jest do niczego potrzebne.

Nitrometanu w składzie od 10 do 20% bo więcej Ci nie potrzeba i jeździj.

I nie kombinuj. Jak masz instrukcję do tego autka to przeczytaj co zaleca producent i tego się trzymaj.

A później poszukaj kogoś bardziej doświadczonego w temacie i słuchaj wszystkiego co Ci powie.

Może nie wszystko będzie akurat bo każdy doświadczony modelarz ma swoje skrzywienia, ale przynajmniej nie zniszczysz swojej zabawki.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ty sie zastanow co piszesz?Kolega Marcel ma nowy tłok i tuleje a Ty mu kazesz jeżdzic na paliwie z 10% zawartoscią oleju?Na dotarciu? Prosze cie takie rady mlodym,no chyba że ty mu zasponsorujesz nowy silnik za chwile bo juz jeden na tym paliwie zatarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu kochany w tym przypadku dokładnie przemyślałem.

Nie znamy składu paliwa,które kol.Marcel posiada. Może Ty wiesz. Ja nie.

Jeżeli to paliwo jest za suche, to być może kol Marcel od razu powinien udać się do sklepu i kupić bardziej

tłuste paliwo i na nim jeździć. I to może być dobry pomysł, ale porady pod tytułem: idź do apteki itp to były dobre

jak istniała CSH. A teraz idziemy do porządnego sklepu, kupujemy takie paliwo jak napisałem powyżej i jeździmy,

albo latamy, albo co najlepsze pływamy...

I tyle.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt ,faktem. To paliwo w ogóle do rekreacyjnego jeżdżenia się nie nadaje.

Ale to nie jest wina producenta. I nie Model Tchnics tu zawinił.

Kol. Marcelu kup sobie paliwo w którego składzie oprócz olejów syntetycznych jest jeszcze rycynka i jeździj.

Dla Ciebie skład oleju w paliwie min 15% będzie optymalny. Więcej też może być.

Co najwyżej silnik będzie mocniej dymił ale go nie zatrzesz.

Ten motorek i tak ma na tyle duży zapas mocy, że nawet na zupie bez nitrometanu będzie dobrze pracował.

I na początek z zupełności wystarczy.

Jak się nauczysz to wtedy możesz kombinować z wejściem na wyższy poziom.

Nalej tego nowego paliwa i na razie spokojnie jeździj.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do docierania polecam paliwo Model Technics Qwikfire - 13% EDL 5% rycyna 16% nitro. Jak pracowałem na serwisie w sklepie modelarskim na tym docierałem Traxsasa 3,3 i nigdy nie miałem zwrotów. Trzy zbiorniki paliwa na postoju i bogatej mieszance i czwarty wyjeździć bez przegięć oczywiście.

A tak na marginesie miałem okazje spotkać się z tym silnikiem który trafił do nas na serwis. Po jednym odpaleniu chrom zlazł z tulei i się zatarł. Niewłaściwe docieranie plus wysokie obroty.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pięć postów powyżej napisałem,że tylko głupek zatrzymuje palcem silnik spalinowy.

No i proszę... przykład z ostatnich zawodów. Palcem za pasek chciał zatrzymać.

Silniczek słabiutki 3,5 cm, a skutek? Na fotografii.

Delikwent cały czas ma problem, bo to się źle goi.

 

I tyle.

A.C.

post-197-0-76982200-1527013064_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.