Skocz do zawartości

BigViCK od Vickmodels z Węgier


a2j
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na lotnisku jestem ostatnio zawsze sam. Próbowałem kręcić z kamerki leżącej na ziemi, ale słabo to wygląda. Chyba muszę zamontować jakaś kamerkę na czapce z daszkiem.

 

Muszę się pochwalić nowym rekordem w powietrzu 1:42. Dla mnie to mega wyczyn. Pierwszy raz udało mi się złapać termikę.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Świetny filmik. Może mi się też coś takiego uda w tym sezonie.

 

Zakupiłem kamerkę RunCam 2. Zamontowałem ją na daszku czapki i mam z dzisiaj jakieś pierwsze nagranie. Na lotnisku była totalna cisza. Zero wiatru i tylko przetestowałem kamerkę. Nagrywa fajnie. Widać dosyć dobrze wyrzuty. Filmiki wychodzą bardzo duże. Jakieś 3,5GB za 15 minut lotu. Mam w planach polatać jeszcze trochę. Wybrać ciekawsze momenty, których się nie wstydzę:-) Obrobić nagranie i może w weekend uda mi się wrzucić coś i pochwalić się.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem i wrzucam filmik. Niestety pogoda się popsuła i nie mam więcej nagrań niż te które zrobiłem przy testach kamerki. Nagrywanie dużo mi daje. Jak oglądam sobie w domu filmiki to widzę więcej błędów.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem i wrzucam filmik. Niestety pogoda się popsuła i nie mam więcej nagrań niż te które zrobiłem przy testach kamerki. Nagrywanie dużo mi daje. Jak oglądam sobie w domu filmiki to widzę więcej błędów.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Super latanie, świetna miejscówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Ale dłuuuuuga droga przede mną. BigVick to świetny model na początek. Jest pancerny. Muszę popracować na wyrzutem. Nie wiało i model przy takiej pogodzie schodzi mi w lewo przy rzucie. Za długo go prowadzę za skrzydło.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak już wcześniej wspominałem BigVick z tej relacji był budowany dla mojego kolegi. Kupowane były dwa zestawy jeden z myślą o mnie. Z uwagi na korona wirusowy zakaz wychodzenia z domu wygrzebałem mój kit i postanowiłem zbudować. Model jest już gotowy, zdjęć z postępu prac nie robiłem, prezentuje jak wygląda ostatecznie.

 

Zmian których dokonałem to wzmocnienie włóknem szklanym końcówek skrzydeł, szczególnie w miejscu uchwytu narażone były na wgniotki.

Pobawię się też zasileniem i plan jest taki by użyć lipo 2S np 300mah i pełnym napięciem zasilić odbiornik (frsky X4R przyjmie do 10V) a same serwa przez prosty bec 5V.

Pełne napięcie pakietu na odbiornik da mi możliwość monitorowania pakietu przez telemetrie.

 

Waga właściwie bez zmian, bez pakietu 113g, sam pakiet 21g. Waga do lotu: 134g

IMG-0568M.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Udało się zejść z wagi do 129g gotowy do lotu - 5g zawsze coś.

 

Zastosowałem pakiet 2S 220mah (16g) bezpośrednio zasila odbiornik a micro Ubec firmy Matec konwertuje napięcie do 5V dla serw.

 

 

1.jpeg

 

2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.