Skocz do zawartości

Zdjęcie

BigViCK od Vickmodels z Węgier

bigvick vickmodels

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 young

young
  • Modelarz
  • 1144 postów
  • SkądPruszków
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 czerwiec 2018 - 20:31

I ja gratuluje oblotu. Teraz regulacje i po 100 lotach daj znać ile minut się utrzymuje w powietrzu .
  • 0

#42 kuzynek

kuzynek
  • Modelarz
  • 57 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 08 czerwiec 2018 - 16:24

Cześć,

Dzisiaj przyszedł mój model. Na szczęście z paczką wszystko w porządku. Czy zaokrąglałeś końcówki sprzydel?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#43 a2j

a2j
  • Modelarz
  • 89 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój
  • Imię:Adam

Napisano 09 czerwiec 2018 - 10:06

Cześć,

Dzisiaj przyszedł mój model. Na szczęście z paczką wszystko w porządku. Czy zaokrąglałeś końcówki sprzydel?

Miałem też ten dylemat ale pooglądałem zdjęcia gotowych modeli i wydaje mi się że końcówki nie były zaokrąglane i tak zostawiłem u siebie.

• 0

#44 kuzynek

kuzynek
  • Modelarz
  • 57 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwiec 2018 - 11:07

Też tak zrobię w takim razie.

• 0

#45 kuzynek

kuzynek
  • Modelarz
  • 57 postów
  • SkądWarszawa

Napisano wczoraj, 14:15

Cześć,

mam dwa problemy ze złożeniem swojego Vicka. Pierwszy to taki, że nie mogę ustawić równo skrzydeł. Gdy stawiam je na kadłubie , a kadłub na płaskiej powierzchni to od różnica między odległością jednej końcówki skrzydła od blatu , i drugiego skrzydła od blatu to aż dwa centymetry.

Drugi problem to to, że przy oklejaniu skrzydeł odchodzi mi taśma tzn. nie chce się strzymac powierzchni pianki. Przyłożona trzyma się trochę a potem odchodzi.

Zwarzylem model przed oklejenie taśma i ostatecznim złożeniem. Elektronika, kadłub, ogon i skrzydła wyszło razem 105g.
  • 0

#46 a2j

a2j
  • Modelarz
  • 89 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój

Napisano wczoraj, 18:19

Cześć,

mam dwa problemy ze złożeniem swojego Vicka. Pierwszy to taki, że nie mogę ustawić równo skrzydeł. Gdy stawiam je na kadłubie , a kadłub na płaskiej powierzchni to od różnica między odległością jednej końcówki skrzydła od blatu , i drugiego skrzydła od blatu to aż dwa centymetry.

Drugi problem to to, że przy oklejaniu skrzydeł odchodzi mi taśma tzn. nie chce się strzymac powierzchni pianki. Przyłożona trzyma się trochę a potem odchodzi.

Zwarzylem model przed oklejenie taśma i ostatecznim złożeniem. Elektronika, kadłub, ogon i skrzydła wyszło razem 105g.

A zostawiłeś krawędź na kadłubie jak to było w instrukcji?

bigvick.png

Jeśli tak to próbował bym podpiłować otwory by były prostopadle.

A jeśli chodzi o taśmę to czy szlifowałeś papierem ściernym całe skrzydło? Pewnie tak więc użyj pędzla i oczyść je z pyłu. Dobrze jest przed położeniem już właściwej taśmy przykleić i odkleić kilka razy taśmę (np przeźroczystą) by dodatkowo oczyścić skrzydło z paprochów.

• 0

#47 kuzynek

kuzynek
  • Modelarz
  • 57 postów
  • SkądWarszawa

Napisano wczoraj, 19:30

Dzięki za pomysł z taśmą klejąca do zbierania pozostałości po szlifowaniu. To się elektryzuje i trzyma się tak, że na mokro szmatką nie chce schodzić. Co do skrzydeł do poradziłem sobie. Okazuje sie, że skrzydło blokowało się na tym węglowej tkaninie od spodu skrzydła. Podpilowalem kadłub, pasek węglowy wchodzi do środka i jest już równiutko. Popełniłem trochę błędów przy wykonaniu modelu. Może kiedyś zrobię sobie drugiego.

• 0

#48 a2j

a2j
  • Modelarz
  • 89 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój

Napisano wczoraj, 21:10

Dzięki za pomysł z taśmą klejąca do zbierania pozostałości po szlifowaniu. To się elektryzuje i trzyma się tak, że na mokro szmatką nie chce schodzić. Co do skrzydeł do poradziłem sobie. Okazuje sie, że skrzydło blokowało się na tym węglowej tkaninie od spodu skrzydła. Podpilowalem kadłub, pasek węglowy wchodzi do środka i jest już równiutko. Popełniłem trochę błędów przy wykonaniu modelu. Może kiedyś zrobię sobie drugiego.

Nie przejmuj się, zawsze tak jest że po skończonej robocie dochodzi się do wniosków że można to było zrobić lepiej, gdy tego uczucia nie ma, to trzeba się martwić.

Ja też przy nim popełniłem sporo błędów, następny będzie lepszy.

Podeślij jakieś fotki czy filmik z oblotu.

Pozdrawiam

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych