Skocz do zawartości

Zdjęcie

Super sportster 40

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mieciu11

Mieciu11
  • Modelarz
  • 159 postów
  • SkądKrosno
  • Imię:Maciek

Napisano 11 maj 2018 - 11:13

Cześć,

Czas w końcu zabrać się za budowę kolejnej maszynki, która mocno urzekła mnie swoim wyglądem. Mowa tu o modelu super sportster 40. Jak wiadomo sezon już dawno rozpoczęty a ja dopiero biorę się za budowanie więc z założenia chciałbym go dość szybko ukończyć. Na szczęście konstrukcja jest bardzo prosta, choć nie wiem czy nie będą konieczne jakieś modyfikacje. Bardzo nie podoba mi się sposób w jaki wykonane jest podwozie a jest nim drut osadzony w skrzydle. U mnie podwozie będzie raczej wykonane z duralu gdyż czasem zdarzają mi się nieco twardsze lądowania  :D. Przez to również skrzydło będzie wymagało niewielkich zmian m.in będzie trzeba usunąć część krawędzi natarcia, aby podwozie mogło się pomieścić.

Kolejna rzecz która nieco mnie niepokoi to niezgodność jednostek, na planach są calowe i np wręga silnikowa to 1/4'' czyli ok 6,4mm, a ja mogę użyć 6mm, potem jest już chyba tylko 8mm, (mowa o modelarskiej). To samo stery i stateczniki, jedyna jaką mogę dostać w pobliskim sklepie to balsa 6 lub 8mm. Czy zatem jeśli użyję nieco cieńszych materiałów to nie osłabi to drastycznie konstrukcji? Co do wyposażenia to pewne jest że będzie w nim siedział silnik asp s46aii, resztę się domówi jak już będą jakieś większe postępy.

Jak na razie tylko wydrukowane plany:

IMG_20180511_110349.jpg

Pozdrawiam  :)

• 0

#2 majster222

majster222
  • Modelarz
  • 39 postów
  • SkądRzeszów
  • Imię:Paweł

Napisano 11 maj 2018 - 14:59

Cześć.
Życzę powodzenia w budowie. Z chęcią będę podglądał budowę bo u mnie też leżą plany wydrukowane.

Pozdrawiam
  • 0

#3 robert.pilot

robert.pilot
  • Modelarz
  • 41 postów
  • GG:
  • SkądZielona Góra
  • Imię:Robert

Napisano 13 maj 2018 - 21:24

Cześć,
Czas w końcu zabrać się za budowę kolejnej maszynki, która mocno urzekła mnie swoim wyglądem. Mowa tu o modelu super sportster 40. Jak wiadomo sezon już dawno rozpoczęty a ja dopiero biorę się za budowanie więc z założenia chciałbym go dość szybko ukończyć. Na szczęście konstrukcja jest bardzo prosta, choć nie wiem czy nie będą konieczne jakieś modyfikacje. Bardzo nie podoba mi się sposób w jaki wykonane jest podwozie a jest nim drut osadzony w skrzydle. U mnie podwozie będzie raczej wykonane z duralu gdyż czasem zdarzają mi się nieco twardsze lądowania  :D. Przez to również skrzydło będzie wymagało niewielkich zmian m.in będzie trzeba usunąć część krawędzi natarcia, aby podwozie mogło się pomieścić.

Kolejna rzecz która nieco mnie niepokoi to niezgodność jednostek, na planach są calowe i np wręga silnikowa to 1/4'' czyli ok 6,4mm, a ja mogę użyć 6mm, potem jest już chyba tylko 8mm, (mowa o modelarskiej). To samo stery i stateczniki, jedyna jaką mogę dostać w pobliskim sklepie to balsa 6 lub 8mm. Czy zatem jeśli użyję nieco cieńszych materiałów to nie osłabi to drastycznie konstrukcji? Co do wyposażenia to pewne jest że będzie w nim siedział silnik asp s46aii, resztę się domówi jak już będą jakieś większe postępy.

Jak na razie tylko wydrukowane plany:
attachicon.gifIMG_20180511_110349.jpg
Pozdrawiam  :)

Witaj. Też buduję model z planów gdzie podane są wymiary w calach, przyjąłem taką zasadę: jeżeli wychodzi mi wymiar poniżej 0.5 to stosuję mniejszy, jeżeli powyżej 0.5 to wymiar większy. Powodzenia w budowie.
  • 0

#4 jarek996

jarek996
  • Modelarz
  • 460 postów
  • SkądMalmö
  • Imię:Jarek

Napisano 13 maj 2018 - 21:41

Witaj. Też buduję model z planów gdzie podane są wymiary w calach, przyjąłem taką zasadę: jeżeli wychodzi mi wymiar poniżej 0.5 to stosuję mniejszy, jeżeli powyżej 0.5 to wymiar większy. Powodzenia w budowie.

Moze bys sie pochwalil kolego ?  ;)

• 0

#5 MASK

MASK
  • Modelarz
  • 817 postów
  • SkądBiłgoraj, Nowy Jork
  • Imię:Marcin

Napisano 13 maj 2018 - 23:12

Drut na podwozie, to bardzo dobre rozwiązanie, bo pracuje w każdym kierunku. Jeśli nie masz mocnego argumentu żeby to zmienić, to zostaw jak jest :)

Zrobiłem trochę modeli z calowymi rozmiarami zastępując materiały tymi dostępnymi w kraju - nie było problemów :) Sklejkę 1/4" spokojnie można zastąpić sklejką 6mm, balsę 1/16" balsą 1.5mm a listewkę 3/16x3/32" listwą 5x2.5mm :)

• 0

#6 robert.pilot

robert.pilot
  • Modelarz
  • 41 postów
  • GG:
  • SkądZielona Góra
  • Imię:Robert

Napisano 14 maj 2018 - 06:47

Moze bys sie pochwalil kolego ?  ;)

Już się chwalę ...

http://pfmrc.eu/inde...ss-los-angeles/

• 0

#7 ali1983

ali1983
  • Modelarz
  • 209 postów
  • SkądJasna/ Elbląg
  • Imię:Marcin

Napisano 14 maj 2018 - 08:03

Piękny model, życzę udanej budowy.

W moim Sportsterze ( zestaw Great Planes) mam założony asp51, niestety model jeszcze nie latał.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych