Skocz do zawartości

Zdjęcie

LS 8

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krzysztof 1

Krzysztof 1
  • Modelarz
  • 12 postów
  • SkądGOSTYŃ
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 maj 2018 - 13:45

Witam  wszystkich ..

Proszę o opinie  na temat szybowca/motoszybowca LS 8 firmy  flyfly hobby kolegi  który ma  ten model i nim  lata.

Krzysztof

• 0

#2 Krzysztof 1

Krzysztof 1
  • Modelarz
  • 12 postów
  • SkądGOSTYŃ

Napisano 26 czerwiec 2018 - 13:49

Witam  wszystkich.

Niestety  nikt  nie odpowiedział  na moje  pytanie.

Ciekawe czy  nikt nim nie lata  czy  nie ma o czym pisać ?

Ja  model ulotniłem na początku  czerwca. Muszę  obiektywnie  powiedzieć ,że model lata  całkiem nieźle  i  jest przyjemny w pilotażu.Wzmocniłem  kadłub od  środka węglem, wymieniłem wręgi  na  z prawdziwej sklejki, dodałem  podwozie oraz silnik elektryczny. Model startuje z ręki oraz wózka startowego.

W powietrzu prezentuje  się  całkiem  dobrze, a rozpiętość  4m robi wrażenie.

Jeżeli  włoży się w ten model  trochę pracy  to satysfakcja  będzie   całkiem spora.

Krzysztof

• 0

#3 BartK

BartK
  • Modelarz
  • 64 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Bartek

Napisano 28 czerwiec 2018 - 11:36

Witam  wszystkich.

Niestety  nikt  nie odpowiedział  na moje  pytanie.

Ciekawe czy  nikt nim nie lata  czy  nie ma o czym pisać ?

Ja  model ulotniłem na początku  czerwca. Muszę  obiektywnie  powiedzieć ,że model lata  całkiem nieźle  i  jest przyjemny w pilotażu.Wzmocniłem  kadłub od  środka węglem, wymieniłem wręgi  na  z prawdziwej sklejki, dodałem  podwozie oraz silnik elektryczny. Model startuje z ręki oraz wózka startowego.

W powietrzu prezentuje  się  całkiem  dobrze, a rozpiętość  4m robi wrażenie.

Jeżeli  włoży się w ten model  trochę pracy  to satysfakcja  będzie   całkiem spora.

Krzysztof

Nie martw się, sam mam rewelacyjnie wyglądającego i porządnie zrobionego Groba G-103 i też ledwie kilka postów było o nim gdy go kupowałem, z resztą nie tylko tu, ale na światowych forach. Też się dziwiłem, dlaczego nie cieszy się popularnością chociażby porównywalną z Condorem, jako coś co ma aspirację na półmakietę, wygląda lepiej, ma więcej miejsca na wyposażenie. Dopiero z czasem zaczęły się pojawiać wątki na forach oraz filmiki na YT. Moim zdaniem te modele świetnie wypełniają lukę na rynku - za niewielką cenę można mieć fajną frajdę z makietowego wyglądu. Popieram to, co napisałeś. Nasze modele wciąż czekają na odkrycie ;-) Możesz coś dla potomnych napisać o wyposażeniu?

• 0

#4 Grzesiek

Grzesiek
  • Modelarz
  • 896 postów
  • SkądMęcinka/Dolnyśląsk
  • Imię:Grzegorz

Napisano 28 czerwiec 2018 - 11:50

Szkoda ze są tylko zrobione z czegoś co nawet koło laminatu nie stało.Mizerna jakość kompozytu,reszta ok

• 0

#5 Krzysztof 1

Krzysztof 1
  • Modelarz
  • 12 postów
  • SkądGOSTYŃ

Napisano 11 październik 2018 - 13:50

Witam  wszystkich.

Niestety  pozostało  mi samemu napisać ostatni  komentarz  do tego tematu. Model latał i prezentował się dosyść  dobrze  ale  parę dni temu  podczas poziomego  co prawda dość  szybkiego lotu po prostu rozleciały się skrzydła.  Pozostawiam  bez  komentarza jakość  modeli  z FlyFly hobby.

• 0

#6 dariuszj

dariuszj
  • Modelarz
  • 465 postów
  • SkądRzeszów
  • Imię:Darek

Napisano 11 październik 2018 - 16:54

Widziałem kiedyś film na którym którejś z półmakiet FlyFly Hobby rozleciały się skrzydła w powietrzu i to podczas normalnego, spokojnego lotu. Niestety jakość jest adekwatna do ceny.

• 0

#7 BartK

BartK
  • Modelarz
  • 64 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Bartek

Napisano 12 październik 2018 - 20:13

Witam  wszystkich.

Niestety  pozostało  mi samemu napisać ostatni  komentarz  do tego tematu. Model latał i prezentował się dosyść  dobrze  ale  parę dni temu  podczas poziomego  co prawda dość  szybkiego lotu po prostu rozleciały się skrzydła.  Pozostawiam  bez  komentarza jakość  modeli  z FlyFly hobby.

Czy możesz opisać dokładniej co się stało? pękł bagnet, czy jak to się stało?

Natomiast odnosząc się do "Widziałem kiedyś film na którym którejś z półmakiet FlyFly Hobby rozleciały się skrzydła w powietrzu i to podczas normalnego, spokojnego lotu. Niestety jakość jest adekwatna do ceny."

Ja akurat mocno przeglądałem różne filmy na temat modeli flyfly i LS8 flyfly jest bohaterem jednego z nich, w którym owszem, połamał skrzydła, a stało się to w wyniku przekroczenia prędkości przy wyprowadzaniu z pętli, w wyniku czego lotka wpadła we flatter co gwałtownie doprowadziło do katastrofy.

Tak więc może następnym razem wystarczy pewniej i solidniej mocować powierzchnie sterowe, a nie narzekać na jakość.

Ja mam Groba g-103 i skrzydła są naprawdę solidne. Kadłub mimo swojej wątłości nie jest przeszkodą bo nie ma być pancerny. Uważam, że stosunek cena/jakość jest zdecydowanie in plus.

Koledzy, na koniec apel do wszystkich. Albo dzielimy się własnym doświadczeniem, albo żadnym.

• 0

#8 Pit

Pit
  • Modelarz
  • 473 postów
  • SkądGostyń
  • Imię:Piotr

Napisano 14 październik 2018 - 20:23

Czy możesz opisać dokładniej co się stało? pękł bagnet, czy jak to się stało?

Ja akurat mocno przeglądałem różne filmy na temat modeli flyfly i LS8 flyfly jest bohaterem jednego z nich, w którym owszem, połamał skrzydła, a stało się to w wyniku przekroczenia prędkości przy wyprowadzaniu z pętli, w wyniku czego lotka wpadła we flatter co gwałtownie doprowadziło do katastrofy.

Tak więc może następnym razem wystarczy pewniej i solidniej mocować powierzchnie sterowe, a nie narzekać na jakość.

Ja mam Groba g-103 i skrzydła są naprawdę solidne. Kadłub mimo swojej wątłości nie jest przeszkodą bo nie ma być pancerny. Uważam, że stosunek cena/jakość jest zdecydowanie in plus.

Koledzy, na koniec apel do wszystkich. Albo dzielimy się własnym doświadczeniem, albo żadnym.

Witam,

Model kolegi Krzysztofa pochodzi z naszego lotniska. Widziałem go na ziemi i widziałem jak lata. Na ziemi owszem wyglądał całkiem przyzwoicie a lądowania wyglądały bardzo widowiskowo. Konstrukcja tego modelu była jednak bardzo delikatna. Pojawiały się pęknięcia kadłuba i konieczność napraw nawet po normalnych lądowaniach. Mocowanie skrzydeł już na pierwsze rzut oka wygląda delikatnie mówiąc mało solidnie. Wcześniej też na naszym lotnisku latał Grob z tej stajni. Laminat kadłuba był "papierowy". Model, który nie jest wstanie wytrzymać wyjścia z pętli i przetrwać bez uszczerbku przyspieszonego lotu moim zdaniem nie powinien być uznawany za model który ma dobry stosunek cena/akość. Co to za przyjemność latać modelem z którym trzeba się obchodzić jak z jajkiem bo jak nie to dzwon...

pozdrawiam

Piotr

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych