Skocz do zawartości

Jak zabezpieczyć QADA


LordKris
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobra pomoca w znalezieniu zgubionego quada jest DroneKeeper z wlasnym zasilaniem i akcelerometrem. Kosztuje troche powyzej stowki a juz zaoszczedzil mi kilka tysiecy

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

OK. Wgrałem Inav 1.7.3 używając Arduino Uno i gniazda Main Port na płytce CC3D.

 

Po podłączeniu bezpośrednio przez kabel USB/MicroUSB Inav nie chce się połączyć (nie widzi portu COM). Jak podłącze przez Arduino to płytka łączy się z programem Inav ale i tak nie mogę w tym Inav nic zrobić poza symulacją jak obrazek drona porusza się wraz z ruchem płytki. Nie mogę zrobić kalibracji akcelerometra (6 kroków). Po wciśnięciu kalibracji po chwili w logu wyskakuje komunikat że zakończono sukcesem.

Podłączyłem odbiornik do płytki i jakiekolwiek wychylenie drążków nie powoduje żadnej reakcji na ekranie.

 

Może coś zrobiłem nie tak albo w ogóle nie zrobiłem.

Nie wiem co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchomię program to widzę tylko COM1. Po podłączeniu FC nie ma żadnej reakcji. Działa tylko przez Arduino.

 

Próbowałem też wgrać tą samą techniką co Inav BetaFlight i CleanFlight ale bezskutecznie

 

Warto to zamówić https://hobbyking.com/en_us/illuminati-32-flight-controller-with-osd-cleanflight-supported.html

lub https://hobbyking.com/en_us/flip32-naze32-all-in-one-pro.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sterownik do STM32 i teraz po podłączeniu bezpośrednio pod USB komp widzi płytke na COM7 i Inav już też łączy się bez Arduino, ale w dalszym ciągu nie mogę skalibrować akcelerometru :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki trochę.

 

Ustawiłem radio na kanale 5 jako GEAR. Jak zrobić że po przełączeniu dźwigni np zapaliły się diody lub Buzzer zaczął brzęczeć ?

 

A najlepiej jakby dało się podłączyć np ProMini. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki kontroler ogarnie już bez problemu GPS, RTH, Latanie po punktach itd ???

https://www.ebay.com/itm/OMNIBUS-F4-Pro-V2-Flight-Controller-with-Integrated-OSD-5V-3A-BEC-Current-Sensor/202208397658?epid=13013966589&hash=item2f148f495a:g:04IAAOSw9oNabvMK

 

i czy mogę zostawić odbiornik na PWM czy jakiś PPM mam kupić do tego FC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił nad nim bo nie ma w nim wszystkich czujników które powinny być do pełnego ogarnięcia latania po punktach, RTH i innych.

Masz w nim żyroskop z barometrem i akcelerometrem ale nie widzę wzmianki o magnetometrze (kompasie).

Jeśli chcesz dobry kontroler to polecam CC3D REVOLUTION na którym zbudowałem swojego quada.

Posiada wszystkie potrzebne czujniki i jest na procesorze F4.

Do tego wgrywasz inav + dopinasz GPS i dron już Ci nie ucieknie RTH i inne funkcje z użyciem czujników działają wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił nad nim bo nie ma w nim wszystkich czujników które powinny być do pełnego ogarnięcia latania po punktach, RTH i innych.

Masz w nim żyroskop z barometrem i akcelerometrem ale nie widzę wzmianki o magnetometrze (kompasie).

Jeśli chcesz dobry kontroler to polecam CC3D REVOLUTION na którym zbudowałem swojego quada.

Posiada wszystkie potrzebne czujniki i jest na procesorze F4.

Do tego wgrywasz inav + dopinasz GPS i dron już Ci nie ucieknie RTH i inne funkcje z użyciem czujników działają wyśmienicie.

Z tego co Maxiiii napisał kompas jest w GPS który zamówiłem

 

Poczekam na ten GPS i spróbuje to jakoś podłączyć. Najbardziej mi zależy żebym mógł ustawić że dron nie odleci np dalej niż na 200 m i ewentualnie jak coś to po uruchomieniu jakiegoś przycisku/switcha dron wykona funkcje RTH

 

Pytanie - Czy mogę zostać na zwykłym odbiorniku PWM czy lepiej jest przejść na PPM ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APM i Pixhawk ogarnie PWM i każdy kanał na innym kabelku. 

 

Pozostałe FC w formacie 30x30mm rozwijane na potrzeby raczej małych wyścigowców bazują na transmisji PPM lub SBUS i to idzie po jednym kabelku. Był to jeden z powodów jego wprowadzenia - mała ilość miejsca duża ilość danych do przesyłu...

Skoro zależy Ci na geo fence i tych wszystkich zabezpieczeniach wnioskuje, że nie zamierzasz się ścigać więc i super precyzji ani czasu reakcji nie potrzebujesz. Super - tzn większej niż jesteś w stanie poczuć. Tyle dekad modele RC latały na PWM i jakoś nikt mocno nie narzekał... Jak kontroler ogarnie wejście PWM to nie widzę przeszkód aby zostać przy PWM oprócz kabelkologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.