Skocz do zawartości

Nimh enelop pro


marcinlota1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, Im mniejsze delta peak tym mniej powinny się grzać w ostatniej fazie. U siebie w ładowarce mogę nawet 0 (zero) ustawić.

Zaproponowałem 5mV bo tak podaje producent w nocie katalogowej, a to jest dla mnie podstawa przy obsłudze akumulatorów.  Może to kwestia samych ogniw albo oprogramowania ładowarki bo coś tu się nie zgadza.

 

A ile mAh wchodzi przy ładowaniu rozładowanych  wcześniej do 1V ogniw przy tych 0,5A i delta peak 4mV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ustawienia capacity cut-off nie ma wpływu na ilość ładowanej energi (jeśli nie ustawisz za mało, oczywiście) - to tylko zabezpieczenie, jeśli delta peek nie wykryje naładowana by nie przeładować...

Zbyt mały prąd ładowania może zaburzyć prawidłowe wykrycie delta peek, jak ktoś już o tym zresztą napisał...

 

Grzanie się ogniw sugeruje, że są przeładowywane - może po prostu nie mają tej pojemności która jest zadeklarowana na obudowie (podróbki?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał w ręku te akumulatory to bym szybko je zdiagnozował co one warte i o co chodzi z tym grzaniem.

 

Na przyszłość polecam Ci  eneloopy 2000mAh. Większa żywotność, niższa cena ( około 30zł za 4 szt + przesyłka z allegro).

Powerplanet sprzedawca jeśli dobrze pamiętam- kupowałem u niego różne ogniwa i zawsze były ok.

Chociaż negatywy też ma jak przed chwilą sprawdziłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też takie w modelu 6v i podoba mi się że nie muszę często ładować... Na 15 lotów po 15 minut wystarcza spokojnie w moim piperek 2,7m.

W małym piperek wcześniej jak miałem 2m to robiłem spokojnie 25 lotów po 15 minut...ale tam byly slabsze serwa i jedno mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hmm, wydaje się że już wszystko zostało powiedziane..

 

niech będzie jeszcze raz kompendium:

0,3A prądu ładowania to raczej za mało i delta peak może nie zostać wykryty przez ładowarkę.

Dałbym 1,5-2A przy ogniwie 2500mAh- najlepiej sprawdzić w datasheet producenta do danego ogniwa zalecane wartości.

Delta peak występuje przy ładowaniu(w skrócie: gdy ogniwo jest naładowane występuje skok napięcia, który wykrywa ładowarka by zakończyć ładowanie),

rozładowuje się do jakieś wartości napięcia..(0,8-0,9V/ogniwo, też najlepiej sprawdzić u źródła)

delta peak ustawione na 4 czy 5mV nie powinno robić żadnej różnicy..

 

nickel_chargers.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...w instrukcji jest napisane jakby odwrotnie  ...Mozliwośc regulacji Delta peak dla pakietów niklowych z funkcja automatycznego odcięcia.Kiedy napięcie pakietu spadnie poniżej  ustalonego progu,proces zostanie automatycznie przerwany...

to się zgadza, popatrz na obrazek który dodałem..ten skok napięcia to właśnie moment 100% naładowania ogniwa..

I jeszcze jedna uwaga, gdy ładujesz kilka ogniw połączonych w szereg delta peak trzeba mnożyć w ustawieniach ładowarki, czyli przy 4 ogniwach delta peak 4x4-5mV=16-20mV, choć przy nieidealnie takich samych ogniwach może to powodować ponownie kłopoty z prawidłowym wykryciem wystąpienia delta peak...(delta peak w każdym może występować w innym momencie) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz mam juz totalny bajzel w głowie delta peak razy tyle ogniw co ładuje.....hmm....ładuje 5 szt czyli 6V to powinienem ustawic od 20 -25 mV...??? cos nie gra bo w ładowarce mam tylko do 15mV.

tak, 4-5mV dotyczy jednego ogniwa, chyba, że z powodu różnych momentów osiągnięcia stanu naładowania przy ładowaniu ogniw szeregowo wyłapuje się delta peak z pierwszego naładowanego ogniwa...

:D

To, że masz w ładowarce delta peak ustawialne do 15mV(przy możliwości ładowania 5sztuk szeregowo) to właśnie by sugerowało..

Przykro mi ale nie używam NiMH już od kilkunastu lat, więc nie mam bieżącej praktyki z ładowaniem tych ogniw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, chyba to czytanie ze zrozumieniem to jednak nie do końca działa. Jesteś pewien, że czytasz #34 ?

 

Przepis:

 

Ustaw delta peak na 4mV prąd ładowania na 1A i zrób próbę ładowania.

Ogniwa pod koniec ładowania nie powinny być bardzo gorące, bo to sugeruje ich przeładowanie.

Jeśli uda się naładować je na 1900mAh, to moim zdaniem jest OK

 

Napisz gdzie kupiłeś te ogniwa. To, że nie da się ich naładować wystarczająco może sugerować, że to podróbki.

Eneloopy są niestety często podrabiane:

 

fake-genuine-real-eneloop-1-1.jpgEneloopFakeVsGenuine01.jpg

fake-genuine-real-eneloop-4.jpg

EneloopFakeVsGenuine02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.