Skocz do zawartości

RWD-9 1,92m +video


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

W niedziele będąc na pożegnaniu sezonu zimno wygoniło nas z lotniska i wylądowaliśmy w siedzibie Artexu u Bogdana na rozgrzewającej kawie.

 

Była okazja pogadać o planach na najbliższe miesiące , co firma ma zamiar wypuścić w najbliższym czasie , a przy okazji co nie co złapać w obiektyw.

 

W tej chwili najmocniej zaawansowany jest projekt modelu, historii polskiego lotnictwa, samolotu RWD 9 .

Model w o rozpiętości 1,92m powinien zadowolić miłośników modeli makietowych jak i też zwolenników latania wysoce relaksacyjnego. Dla szybowników może się okazać świetną holówką , czymś ciekawszym niż wszędobylskie Piperki.

 

Kilka zdjęć które udało mi się zrobić konstrukcji przygotowywanego modelu.

 

album_pic.php?pic_id=373

 

album_pic.php?pic_id=372

 

P.S.

Oczywiście podwozie nie będzie szklane :D

 

P.S.2

Niedługo postaram się podrzucić więcej informacji o samym modelu, jak i o innych modelach nad którymi siedzą i myślą chłopaki z Lubartowa.

A zapowiada się spory wysyp nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 335
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
postaram się podrzucić więcej informacji o samym modelu, jak i o innych modelach nad którymi siedzą i myślą chłopaki z Lubartowa.

A zapowiada się spory wysyp nowości.

TERAZ POLSKA :jupi: :jupi: :jupi:

 

Dobrze, że do pisania na klawiaturze nie są potrzebne zęby bo mi kopara wpadła gdzieś pod biurko. Jutro jej poszukam :devil: .

Wielkie brawa dla Chłopaków z Lubartowa, chociaż czuję w kościach, że i Ty w tym dziele głęboko maczałeś palce :mrgreen: :devil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie jak skoncze swojego olt timerowego szybowca(narazie nic nie mowie co to za zabawka ale mam nadzieje ze zaskocze nia wszystkich) bede miał czym go ciagac taki przedwojenny zespół szybowca i samolotu na tle nieba pełnego cumulusow. jak dobrze ze skala sie zgadza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wszystko idzie w dobrym ,kierunku, ale praktycznie pozostaje pytanie, kiedy?

Łosia nie widać, a coś zimą trzeba kleić. Ja już byłem zdecydowany właśnie na Piperka, nie mogłem tylko się zdecydować jaki, 1:5 czy 1:4, ale byłbym zadowolony mogąc zamiast zrobić RWD, tylko czy przed zapędzeniem trzódki modelarskiej do ciepłych pieleszy swoich warsztatów ten model powstanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie piękny model polskiego samolotu,tylko nie moja skala.

Tomku czy możesz zdradzić tajemnice,nad czym jeszcze chłopaki z Lubartowa siedzą i myślą.

Może chłopaki z Lubartowa myślą nad tym samym co ja RWD 6 w skali 1:3 ,

wtedy ominie mnie,opracowanie planu i ręczne wycinanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku na pewno da się to zrobić pod elektryka.

 

Dziś niestety będąc w Lubartowie z Bogdanem widziałem się tylko na lotnisku i nawet za specjalnie nie było czasu pogadać. Z tego co tylko się dowiedziałem to "szklane " podwozie jest już w formie duralowej, a płat ma formę na slot (o ile czegoś nie przekręciłem z tym slotem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.