Skocz do zawartości

RWD-9 1,92m +video


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 335
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wczoraj byłe m w Artexie przy okazji wizyty w serwisie Skoda Lublin.

Więc na pewno będą sloty i możliwość napędu elektrycznego.

 

A w między czasie zrobili aluminiowe podwozie oraz wytłoczki szklanych kabin i spora część wytłoczek kolorowych, np. kapciuchy na koła, czy cześć maski silnika.

 

Aż szkoda że nie wziąłem foto. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze sie na gwiazdke nie wyrobia z produkcja takiej ilosci zestawów ...

 

Do mnie juz jeden mozna zarezerwowac RWD 9 na gwiazdke jezeli tylko cena bedzie znosna bo trzeba cos w zime robic zeby miec co rozbijac na wiosne.

 

Moge tylko powiedziec ze ja bym RWD 8 w takim lub wiekszym wymiarze wzial { i raczej nie patrzylbym na cene}

 

A ze i tak nie mam czego skladac to sie raczej skusze na 9...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 modele RWD-9 o rozpietosci 1700 mm, do jednego z nich mam zalorzony silnik 8,5 cm3 4takta latal na takim silniku ale nadmiaru mocy nie mial.

Wiec tak jak pan Henryk S. napisal 15 cm3 4takt do rozpietosci 1900 to bedzie ok.

rwd9tx3.jpg

 

rwd91pd2.jpg

w640.png

A do RWD-6 rozpietosci 1500mm zalorzylem silnik 5cm3 4takt -NIE WYSTARTOWAL.

rwd6ii0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko elektryk bedzie lzejszy ... bo silnik 200g, regulator 50g, akumulator 600g co daje nam ledwo wage samego silnika spalinowego, a gdzie tu jeszcze paliwo ?? I to mycie pieknej makiety ... Brr ... no ale brak smrodku i halasu ...

 

Najpierw miejmy zestaw, potem zobaczymy ile wazy gotowa konstrukcja i sie podejmie decyzje co do napedu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech bedzie ale jeszcze do tego serwo, mocowanie, bowden, zbiornik, przewody, filtr, paliwo {300ml bedzie mu pewnie malo} a akumulator policzylem juz holowniczy a do latania rekreacyjnego mozna by spokojnie dac mniejszy miedzy 450-500g i do tego nie ma zadnego sprzetu pomocniczego poza ew konektorami i przedluzaczem kabla sygnalowego regullatora.

Silnik tez mozna znalezc lżejszy...

 

A poza tym nie bede wyliczal ile co dokladnie wazy bo jakie to w tym momencie ma znaczenie ??

 

Lud domaga sie zdjec i wszelkich informacji od producenta :? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do tego nie ma zadnego sprzetu pomocniczego

 

No jest sprzęt:

Samochodowy silnik spalinowy, którym trzeba uruchomić alternator samochodowy w celu doładowania akumulatora z którego ładowano pakiet do modelu.. Plusem jest że w/w silniki występują z karoserią którą można dojechać na lotnisko.

 

Opcja light:

Przenośny agregat prądotwórczy

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.