Skocz do zawartości

RWD-9 1,92m +video


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 335
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Ultimat ma się dobrze , ale niestety musi swoje odczekać w kolejce.

 

Skrzydła niemal gotowe ,trochę to trwało zanim dograli mechanizm slotów lub ich brak (nie każdy będzie chciał je robić ,a model musi być przygotowany na takich i takich składających.

 

 

Klapy na jednym serwie z slotem a lotki na drugim z popychaczami jak w oryginale od góry skrzydła.

Szykuje się naprawdę pół makietka modelu.

Ciekawe czy zdecydują się na tłoczenie wypraski silnika ( było by super)

 

Zdjęcie skrzydeł zanim je jeszcze kompletnie skończyli wrzucę jutro. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dla tych co nie zależy im na slotach skrzydło zostało zaprojektowane tak ,że slotów może nie być.

Do wyboru , do koloru.

Zrobienie slotów jest niezłym bajerem , lecz bardzo pracochłonnym i sopro modelarzy penie zrezygnuje z tego na rzecz jednolitego skrzydła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku fotki fotki jeszcze raz fotki.

Mnie bardzo interesują,fotki napędu slotów i klap,jestem bardzo ciekaw jak oni to rozwiązali,maże dużo prościej i lepiej niż ja.

Już od kilku dni siedzę nad planami RWD6 w skali 1:3 i nic ciekawego nie wymyśliłem.

Pozostaje jednak przy napędzie slotów i klap jak kiedyś opracowałem RWD6 w skali 1:4.

Tak to rozwiązałem ten napęd,może będą jeszcze jakaś poprawka,lub może ktoś ma lepszy pomysł jak to wykonać.

 

tigermoth049xc5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

W tak dużym modelu jak RWD skala 1:3 przy takiej różnorodności serwomechanizmów pozbył bym się stada popychaczy rurek łożysk i zastosował kilka małych synchronicznych mechanizmów w razie konieczności korzystając z boxa np takiego :

http://www.jrpropo.pl/product_info.php?cPath=2&products_id=47

umozliwia on podpięcie 4 sewomechanizmów i ich regulacje pod 1 kanał odbiornika.

Część nowych aparatur np JR12X na 12 kanałowy odbiornik i pozwala na grupowanie programowe bez boxów. Logiczne jest że im mniej połączeń tym mniejszy luz większa precyzja i niezawodność. Korzystajmy więc z dobrodziejstw XXI wieku miniaturyzacji i elektroniki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku mam tylko 2 zdjęcia RWD i niestety są fatalnej jakości.

Było późno a ja miałem aparat ustawiony na dzień.

Na ele widać ,że już są kiepskie ,a z RWD -kaszana.

Poproszę jutro aby mi zrobili nowe zdjęcia skrzydeł i jeszcze w pracy będąc wrzucę je na forum.

 

Wielkie upsss...... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.