Skocz do zawartości

Aparatura flysky is-i6 SERVOS FREQ


Matijus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczeło mnie zastanawiać o co chodzi z tym Servos freq. Znalazłem że serwo analogowe potrzebuje 50mhz? A cyfrowe (digital) trzeba ustawić na 60? (możliwość ustawiania od 50-60 tylko na aparaturze) Czy dobrze to rozumiem? Czy w ogóle będzie jakaś różnica z tym jeśli mam np serwa digital a ustawione na aparaturze jest 50? Kompletnie tego nie kumam zabardzo, Prosił bym o wytłumaczenie "łopatologiczne" :D

 

Ps. Na aparaturze mogę ustawić od 50 do 400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Trochę inaczej.

 

Zwykłe serwo (analogowe) zawsze będzie działać z częstotliwością odświeżania 50 Hz (nie MHz). Prawdziwe cyfrowe można zaprogramowywać, serwo pseudo cyfrowe sterowane jest jak analogowe ale może być odświeżane więcej razy niż analogowe. Serwa analogowe i pseudo cyfrowe mają górną granicę odświerzania zależną od firmy, ceny i plam na słońcu. Najzwyklejsze metalowe serwo MD90s za 2$ "wytrzymuje" 125 hz. Przy 250 szarpie. 

Możesz sobie to sprawdzić zmieniając ten parametr w aparaturze. Poznasz możliwości swojego serwa. Zazwyczaj wartości większe niż 50Hz nie są do niczego potrzebne, najwyżej do  jakiś specjalnych zastosowań lub chwalenia się przed kolegami modelarzami. :)

 

Prościej już się nie dało. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok i pytanie nr 2. Czy jak mam 4 serwa cyfrowe i jedno analogowe w modelu czy zmiana tej częstotliwości może uszkodzić te analogowe? Zrozumiałem że jak bym ustawił wyżej to analog i tak i tak będzie pracować na swojej częstotliwości tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.