Skocz do zawartości

Przegrzewający się ESC


Miguel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Posiadam ESC Emax Blheli 20A, który steruje silnikiem Emax 2812 ze śmigłem 7x5. Całość jest zasilana z pakietu 3S 1300mAh, pobiera 10A i znajduje się w moim Mig-3 ESA. Zauważyłem pewien problem - po około dwóch minutach latania z przepustnicą prawie cały czas ustawioną na 100%, stopniowo spada prędkość silnika. Szybko posadziłem model na ziemi i po otwarciu, okazało się że ESC jest bardzo gorący i z instrukcji wynika że włączyło się zabezpieczenie termiczne, które ograniczyło prędkość obrotów. Zaznaczam, że mam go zamknięty w środku, nie ma jakiegokolwiek przewiewu - widziałem wiele modeli ESA które miały zabudowany ESC, bez przewiewu, dlatego zrobiłem tak samo. Zastanawiam się jednak czy to nie problem w samym ESC, a nie braku przewiewu. W  Czy ktoś miał już podobny problem z przegrzewaniem się ESC? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj najpodlejsze ESC np: HobbyKing ESC 30A BEC 3A one nie mają zabezpieczeń termicznych i innych bajerów. taki regulator najlepiej sprawdza się w ESA  gdzie nie ma przepływu powietrza - sam używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ESC wpakowałes gdzieś w kadłub i zaizolowales szczelnie EPP przed przepływem powietrza to tak będzie. Umieść ESC na zewnątrz kadłuba - gdzieś na boku i będzie ok. Ja od 10 lat stosuje 18A ESC mag8 w moich esa i działają bez zarzutu przy poborze 15A non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.