Skocz do zawartości

Poszukuje prostej i sprawdzonej hamowni


macgaw

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje prostej i sprawdzonej hamowni do silników rakietowych. Osobiście to nie jest moje hobby ale szwagier wjechał mi na ambicje no i hamownia musi być. Byłem już na google ale nie znalazłem dokładnie tego czego szukam.

Chciałbym mieć możliwość rejestracji pomiaru z możliwością późniejszego obrobienia danych na komputerze - badane będą kolejne serie silników o zmienionych parametrach.

Gdyby ktoś przypadkiem mógł mnie skierować na dobry tor będę wdzięczny

Gdyby ktoś wybił z głowy mojego szwagra rakiety będę wdzięczniejszy bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy względy bezpieczeństwa mają być na pierwszym miejscu?

Jeżeli tak to będzie trudno.

 

Można postarać się o wyprowadzenie pomiaru wagi elektronicznej na sygnał komputerowy.

Wtedy stawiasz silnik w pionie, zerujesz tarę, włączasz stoper, odpalasz i robisz pomiar.

Z filmów oglądanych w sieci widać, że konstruktorzy często zakopują swoje silniki, co by w przypadku eksplozji nikt nie zginął.

W razie czego możesz ustawić taką hamownię np w napowietrznej studni z 3-4 kręgów betonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.