Skocz do zawartości

DELTA ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taka mała uwaga. Modele z podkładów, wyglądają lepiej, jeżeli rowki schowa się do środka.

Jest to zmiana estetyczna, bez większego wpływu na zdolności lotne.

 

Co do farby, Polistyren ma przykry zwyczaj reagowania z wieloma rozpuszczalnikami.

Przed malowaniem sugeruję pomalować kawałek pianki i sprawdzić jak wygląda po 24 godzinach.

 

Natomiast samo malowanie modelu, zrób już po pierwszym oblocie.

Jak coś pójdzie nie tak, nie stracisz poświęconego na dekorowanie czasu i materiałów.

 

Jeżeli model poleci ładnie - w nagrodę można go upiększyć. ;)

Robiłem wczoraj próbę tej farby kolor szary na szarym podkładzie... z czego robimy nasze delty.

Niby wszystko jest ok farba wyschła a samej pianki nie wypala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wrzucaj film jak latać będzie, zobaczę jak lata bo moja miała jakieś problemy, chyba silnik za słaby bo tylko 1000kv, Sc było w normie, a mimo to strasznie nieprzewidywalne i niemiłe, jakoś teraz do delt i latających skrzydeł nie ciągnie mnie za bardzo, Samoloty bardziej stabilne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda lotki wkleiłeś odwrotnie, ale tak też będzie działać. :)

 

A tak miałem o tym pisać zamontowałem je odwrotnie bo jak montowałem "właściwie" to lotka nie mogła zrobić pełnego ruchu w dodatku lepiej mi się tak podoba  

 

co do  farb to już malowałem nimi nie raz  są naprawdę fajne tylko biała słabo kryje nie wiem czemu się na nią zdecydowałem sam   skoro wiedziałem ze słabo kryje   

 

PS:  jeśli chodzi o malowanie po oblocie to nie wchodzi w grę bo już zacząłem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałe :) To nie wystarczyło zrobić odpowiednią szparę między lotką a statecznikiem? Tak pytam, bo mnie zaciekawiłeś :)

 

Pewnie wystarczyło by,ale tak się zastanawiałem,czy to może nie odwrotnie przyłożyłem.Patrze pasuj, sprawdzam plany i okazuje się,ze tak jest źle,ale się zastanawiam czy to przeszkadza w sumie nie,i tak to zostawiłem i o to cala historia 

 

Ps: a ja mam pytanie z innej beczki bo widziałem kiedyś gdzieś na tym forum jak podłączałeś turnigy 9x  za pomocą kabelka USB do kompa  ja próbuje i nic  nie wykrywa jakby apki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś  pogoda dopisała i mogłem w końcu oblatać mojego X-Shuttle  i przez pierwsze 10 sec latał naprawdę dobrze po czym  odwrócił się o 180 stopni  (do góry nogami )  nie wiem czemu i kret ;( nie mam pojęcia dlaczego sam się odwrócił szkoda ze tego nie nagrałem teraz  na szybko zbuduje jeszcze jednego

 

2c835fc6e7446aa3med.jpg

 

6d79017b3df8dcd2med.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko było sztywne podczas upadku się trochę pokrzywiły ale tez się zastanawiałem czy nie wymienić na coś mocniejszego  myślisz ze to mogło być to ?? ja zastosowałem dokładnie te co były w Pioneer 1400 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie wydaje ze chyba macie racje  popychacze wyglądały sprawnie na ziemi w powietrzu pewnie nie sprawdziły się zupełnie zastosuje teraz zupełnie inne popychacze 


 


Mateusz tak są w powietrzu a tak jak napisałeś w Pionee  były w Bowden


 


co do anteny ja sugerowałem się tym aby dobrze ustawić SC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tego rodzaju modelach najlepiej sprawdzają sie popychacze z pręta węglowego o średnicy 2mm.

 

5XKi8yQ.jpg

 

Od strony serwa: zetka z przyklejona na CA i zabezpieczona koszulką termokurczliwą.

Od strony dźwigni: mosiężna regulacja snapa wklejona na jakąś szybką żywicę i snap plastikowy.

Jest lekko, sztywno i pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 nie mam pojęcia dlaczego sam się odwrócił szkoda ze tego nie nagrałem

 

Jeżeli model sam się odwraca w locie, to albo coś się stało z napędem lotek, albo masz zwalone wyważenie modelu, i za wysoko umieszczony SC, względem skrzydeł.

Przeważnie zwraca się uwagę na wzdłużne ułożenie SC, zapominając, że jego pionowe położenie ma równie wielki wpływ na własności lotne.

Bardzo możliwe, że masz też za słaby wykłon silnika, przez co moment skręcający od śmigła, może mieć tendencję do obracania modelu. Jeżeli jeszcze do tego pakiet w środku jest zamocowany niestabilnie i w locie odwróconym, opada niżej - robi ci się górnopłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to chyba i jedno i drugie miało wpływ bo pamiętam ze pakiet miałem przyczepiony bardziej po jednym boku więc model mógł mieć tendencję do przechylania się na cięższa  stronę  jeśli dodać to tego to ze w pewnym momencie lotki przestały reagować prawidłowo model porostu się odwrócił :) ze ja sam na to nie wpadłem wcześniej :)  dzięki ! jestem na etapie budowania drugiego i myślę ze dziś powinienem go skończyć  

 

c2ce91f817508b77med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model skończony czekamy na pogodę i oblot :)     popychacze zrobiłem teraz mocniejsze 

 

przyciąłem stare cienkie druciki i za pomocą nici kevarowej  i kleju  CA  przymocowałem końcówki do pręta węglowego

 

83460cd8ac2ed961med.jpg

 

 I zabezpieczyłem koszulka termokurczliwa 

 

a9b577ffa3300321med.jpg

 

3f500febb824615emed.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.