Skocz do zawartości

DELTA ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Weź dowolny kawałek plastiku. Może być sztywne opakowanie od płyty CD. lub coś podobnego.

Wytnij z niego dźwignię steru, ale nie prostą jak masz teraz, tylko skośną do przodu, na tyle długą, by sięgała ponad oś zawiasu. Wklej na żywicę, zrób dziurkę tak, by zamontować popychacz dokładnie nad osią zawiasu.

Może z półgodzinki pracy, a przynajmniej będzie działać. Tak trzeba by zrobić "prawilnie".

 

Z drugiej strony, masz tam dźwignię do depronu, z podkładką. Wystarczy, że do przesuniesz, a okolice dźwigni, dwustronnie posmarujesz żywicą, żeby utwardzić powierzchnię i rozłożyć nacisk na większą powierzchnię.

Nie będzie to ładnie, ale zadziała. A następnym razem, warto kupić dźwignie skośne. W takim modelu, łatwiej je ustawić prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli plastik - to gruby HIPS (np. ze starych kart płatniczych), albo poliwęglan (z płyt CD). Może też być sklejka, lub laminat.

Na spinaczu masz w pdfie kilka wzorów dźwigni do depronowych piankolotów.

W depronowych parkjetach używam tych, które są na dole. Robię je z 1,5mm laminatu.

 

dzwignie.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry jest też laminat z uniwersalnych płytek do lutowania elektroniki.

Warto z nich tylko usunąć warstwę miedzi papierem ściernym.

Estetyczniej będzie wsadzić płytkę do chlorku żelazowego albo do nadsiarczanu sodu, celem wytrawienia warstwy miedzi. Chyba estetyczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem zamiar wyciąć lutownica gazowa  no ale użyłem piły włosowej  i wyszło mi takie cos 

 

224f23348dac3834med.jpg

 

 będę musiał skrócić  popychacze bo okazały się za długie do tej konfiguracji :P 

 

a3464b2153a1f03dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.