Skocz do zawartości

Graupner wyświetlacz


Aras 40
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mam. problem i Zarazem pytanie. Mianowicie mam rozbity wyświetlacz w graupnerze mx16 hott, czy ktoś z kolegów nie wie gdzie mogę yo ustrojstwa kupić?. Może ktoś ma na zbyciu wyświetlacz czy też aparaturę zepsutą co by można wyświetlacz odzyskać. Za info z góry dziękuję.

Podam mój numer tel w razie czego dzwonić 606784328.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na jakiś trop trafiłem

https://www.mikrocontroller.net/topic/220464

Gdzieś ktoś to kupił czyli się da.. Kwestia poszukania producenta. Takie same wyświetlacze podobno były w ładowarkach Ultro Duo graupnera.


Jaki jest gabaryt w mm


https://www.alibaba.com/showroom/12864-cog-lcd-display-fpc.html

 

To jest w rozmiarze tasme trzeba by przerobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś tzn. pisałeś do nich ?

Czy tylko patrzyłeś na stronie. ?

 

 

 

No to może odesłać do nich radio do naprawy. 

Tylko koszt będzie ok 300 zł 

 

Koszt używanego radia to koło 450 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale naprawa plus przesyłki to mi się to będzie nie opłacać. To taniej i szybciej będzie kupić używkę u nas. Bo już za 550 widziałem u nas. A serwisowanie by mnie wyniosło jak Niemiec policzył około 700 zł

Jeszcze w piątek mam zadzwonić do takiego ogólnego serwisu aparatu do Warszawki. Pan powiedział że w tamtym roku miał 2 takie wyświetlacze a teraz akurat nie ma ale spróbuje coś załatwić. Mam wielką nadzieję że mu się uda.

Nigdy bym nie przypuszczał że może być z wyświetlaczem taki problem. Przecież każdemu może się zdarzyć takie nieszczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po symbolu.

DGL-0401B-3BHBTG-12864AR-BLF-B-A R:012010-05-10

wnioskuje że oryginalny wyświetlacz ma 128x64 pixeli z taśmą 26 pin ponoć siedzi w nim sterownik ST7565 wiec spróbował bym taki wyświetlacz.

Taśmę ze starego trzeba by połączyć z tą co jest przy tym LCD (troszkę precyzyjna zabawa) no i jeśli zadziała to obraz będziesz mieć negatywowy.

 

https://pl.aliexpress.com/item/26PIN-COG-12864-LCD-Screen-ST7565-Controller-Black-Background-White-Word/32879517193.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciekawe jak podali jego wymiar bo widać na nim jakieś uszy montażowe. Nie wiemy czy wymiary są podane z uchwytami czy bez.

Po pracy rozglądnę się jeszcze za wyświetlaczami ale ciężko znaleźć LCD z 26 pionową taśmą w idealnym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cZyNo a mógłbyś mi podać meila na którego ty pisałeś? Ja dzwoniłem do serwisu w Neumunster i powiedzieli mi że nie przewidują wyświetlacza jako część zmienną. Może bym meila napisał tam gdzie ty piszesz może tam się coś uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.