Skocz do zawartości

Wymiana grotu kolby stacji lutowniczej


dimmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa niby prosta, ale stary grot nie chce wyjść. Nie chcę uszkodzić grzałki, próbowałem lekko okręcać grot, ale obraca się razem z grzałką. W ostateczności będę próbował rozciąć miniszlifierką, ale boję się że natnę grzałkę. Pacjent WEP936, nic specjalnego ale działa bezawaryjnie kilka ładnych lat i przywiązałem się do niej ;).

09fdcd5378695327cb64fad7b493f0e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Próbowałeś odkręcić ten zrebrny pierścień ? Po jego odkreceniu obudowa powinna zejść sama a grot luźno wypaść. Rozumiem ze to ten skubaniec nie chce puścić. Możesz spróbować odkręcić go na ciepło - tzn nie pod prądem ale po wyłączeniu zasilania gdy jeszcze jest ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścień i tulejkę mocującą ściągnąłem ;). Sam grot "przyrósl" do grzałki. Nie próbowałem wczesniej na ciepło, ale jak spróbowałem to zeszło. Ale dość mocno ciągnąłem i chyba końcówka lekko się ukruszyła, ale działa :). Dzięki...15df2625c120980f0e23d1b6856e98e3.jpg

 

Jeszcze pytanko odnośnie grotów. Lepsze miedziane czy te w kolorze stali(nie wiem co to za materiał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.