Skocz do zawartości

Naza nie współpracuje


Rak Rakoski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zbudowałem Hexę na Naza-m v2

-rama Tarot f550 v2

-silniki Emax mt2216

-regulatory Hobbysky Simonk 30a 2-4S

-Śmigła plastik 8x4,5

-Nadajnik Fr-sky FS-I6

-Trochę sprzętu do wideo

Problem w tym, że dron powinien latać na śmigłach 10x4,5 (przewiduje nylon+carbon/carbon) ale po założeniu wyżej wymienionych śmigieł, hexa robi się niestabilna "skacze" w powietrzu nie utrzymuje wysokości próbowałem mieszać w gainach ale albo nie umiem jej ustawić albo problem jest w czym innym. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Trudno, aby ktoś z marszu udzielił bezbłędnej odpowiedzi. nie wiedząc nic o sprzęcie i jego ustawieniach.

Jeżeli na tych śmigłach jest problem, to na jakich go nie ma?

 

Powodów nierównego lotu jak i nieutrzymywania wysokości, może być wiele. Możesz mieć więcej niż jeden problem z takimi objawami.

 

Sugeruję nagranie filmu z widocznymi objawami, i podobnego filmu, jak zachowuje się dron z innym setup'em, gdzie problem nie występuje.

Problemem może być zarówno złe zaprogramowanie kontrolera lotu, czy któregoś regulatora, jak i problemy z zasilaniem, albo mechaniką któregoś z silników.

Jeżeli problem występuje z konkretnymi śmigłami, a z innymi nie, to może wskazywać na nieprawidłowe ustawienia timingu w regulatorze.

Śmigło ma wpływ na prędkość obrotową silnika. Być może z opisanym śmigłem, regulator nie jest w stanie prawidłowo wysterować silników.

Mogą to też być błędne ustawienia w kontrolerze lotu - źle ustawione limity dopuszczalnych wychyleń, zbyt mała, lub zbyt duża czułość reakcji na zmiany położenia.

A może to być też być najzwyklejszy problem z mechaniką - np. nadpęknięte łoże silnika czy luzy na łączeniach ramy. Lub niewyważone śmigła.

 

Po prostu, lakoniczne stwierdzenie, że dron "skacze", albo "problem ze śmigłem" - jest zbyt szerokie, by z miejsca wskazać przyczynę, nie mając do tego danych.

Przydałyby się zdjęcia konstrukcji. wersja oprogramowania FC (jakie są aktualne ustawienia drona w programie) ustawienia regulatorów - fabryczne, czy programowane samodzielnie, czy robiłeś próby z innymi śmigłami, a jeżeli tak to z jakimi? Kiedy było dobrze, a kiedy źle.

 

Czy próbę robisz na jakiejś wysokości, czy trzymasz drona 10 cm nad ziemią?

Są to rzeczy, które mogą mieć wpływ na jakość lotu drona, niektóre są oczywiste, ale dla ciebie - nikt nie jest w stanie zweryfikować tego bez danych. 

Czasem popełnia się jakiś drobny błąd, niemal oczywisty, ale bez informacji nie można tego zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.