Skocz do zawartości

Miał być schock-flyer a wyszedł F18


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

bardzo chciałem zrobić sobie schock-flyer'a, żeby można go było puszczać na podwórku, ale jak trafiłem na stronkę 3dfoamy.com to nie było rady. Zacząłem robić f18.

Robiłem 2 tygodnie po 1 godzinie w nocy, ale opłacało się, bo lata!

DSCN8286.JPG[/img]

Oczywiście depron, gdyż mam do niego słabość - tani i łatwy w obróbce.

Pozdrawiam,

Barabasz - dla przyjaciół Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Addriano

Pięknie wyszedł gratuluje.

Jak tylko skończe prace nad ploterem cnc a to juz niedługo mam zamiar zabrać się dokladnie za to samo napisz może w jakiej konfiguracji u ciebie to lata jakie wymiary. Szczególnie interesuje mnie zastosowany napęd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny. Jestem ciekaw, jakie ma właściwości w locie, a głównie czy da sie lecieć i lądować przy wyłączonym silniku ? Ogólnie trudny w lataniu czy łatwy ? Szybko lata ?

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano
Addriano, mówisz, ze robisz "ploter CNC" znaczy sie frezarke czy "styroploter" ?

Styroploter frezarka będzie robiona jak tylko chwilke odpoczne po tym projekcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny chodź mi osobiście jakoś śmigiełko tam nie pasuje :wink:

 

Mam jednak pytanie do Adrriano. Byłaby możliwość przedstawienia Twojej pracy nad ploterem tu na forum? Byłem zainteresowany takim urządzeniem nawet zakupiłem kiedyś nie zbędne mechanizmy lecz nigdy nie doszło do realizacji. Taki projekt myślę mógłby być mocno mobilizujący oraz zbiorem niezbędnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cnc.info.pl/index.php?redir=1

Polecam te forum. Jest pełno projektów. Kiedyś także miałem "chrapkę" n frezarke akurat, lecz w końcu oszczędności wydałem na aparaturę. Jak będę miał większe fundusze to moze coś wybuduje na silnikach np: sanyo Denki od Igłówek, gorzej ze sterownikiem bo cena jego jest okropna (nawet same podzespoły są drogie)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano
Mam jednak pytanie do Adrriano. Byłaby możliwość przedstawienia Twojej pracy nad ploterem tu na forum? Byłem zainteresowany takim urządzeniem nawet zakupiłem kiedyś nie zbędne mechanizmy lecz nigdy nie doszło do realizacji. Taki projekt myślę mógłby być mocno mobilizujący oraz zbiorem niezbędnych informacji.

Cześć

Marcin powiem szczerze ze niejestem aktulanie zainteresowany szczegółową publikacją swoich ośiągnieć w tej dziedzinie. Aczkolwiek napisze kilka słów na ten temat w warsztacie. Jak to zrobie podwiesze linke do tego postu. Elektryki to nie miejsce na takie wywody.

Pozdrawiam

 

EDIT:

Link do tematu o styroploterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, musze Was ostudzić nieco - czy zdajecie sobie sprawę, ile kosztuje wykonanie frezarki sterowanej cyfrowo ? to idzie w dziesiątki tys. PLN :)

 

samo wrzeciono, napęd, falownik, sterowniki itd... to wydatek już rzedu nowego samochodu.

 

ja marze o dostępie do takiej frezarki żeby zrobić formy na skrzydła, a co dopiero o zrobieniu takiej frezarki..

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo wrzeciono, napęd, falownik, sterowniki itd... to wydatek już rzedu nowego samochodu.

Mało wiesz...

Do naszych celów mozna takową złożyćnawet za troche ponad 600złociszy. 3saztuki silników (sanyo denki na przykład - ok. 90zł), frezarka na szufladowych posówach i z MDF - 50zeta + praca, najwięcej sterownik (gotowy 3osiowy koszt 300zł) Piasty-tokarz, śruby- również tokarz, albo od jakiegoś dostawcy, nakrętka też do wytoczenia, no i łożyska no śrub. Wrzeciono - przeróbka szlifierki kątowej. Oraz jakis PCet :D

Taka maszyneczka do cięcia balsy, depro, sklejki super się nadaje. Ty wypisaleś ze 10-ki tysięcy, tak ale to już jest profesjonalny sprzęt, gdzie wszystko jest wykonane naprawde perfekcyjne, tylko ze tego typu maszyna jest użytkowana w jakichś zakładach produkcyjnych, gdzie pracuje bardzo długo i często frezuje 3D w jakimś metalu.

 

P.S. przepraszam Barabasza, że mu temat zaśmiecam tymi swoim i wypowiedziami :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o proszę :) zaskoczyłeś mnie :) nie jestem faktycznie w temacie takich frezarek. Niezrozumieliśmy się tak do końca, już myślałem, że chcecie zrobić frezarke 3D. Właśnie tak się składa, że też niejedną noc spedziłem przeglądając informacje o tym, ale raczej pod kątem wykonania małych form w 3D np na owiewki, końcówki skrzydeł, inne elementy. Mechanika to jeszcze , ale posiadam za mała wiedzę na temat podłączenia całośći do PC, sterowania silnikami krokowymi, wogóle elektroniki cyfrowej itd... i tutaj przyznaję ugrzęzł mój zapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem, niestety moja obecność jest ściśle uzależniona od dostępu do kompa, czyli jak rodzina idzie spać :wink:

Odpowiadam na pytania: lata pięknie, startuje z ręki i od razu idzie prawie świecą do góry.Napęd to GWS350C z przekładnią 5,33:1,śmigła różne od 8x6 (szybki) do 10x7(majestatyczny do bólu).Obecnie używam 9x7 i 2cele Li-Po 2200mAh.Najciekawiej jednak 8x6 i 3 cele 1350mAh, ale silnik wytrzymuje 2-3 godzin i "lecą"szczotkotrzymacze.Z bezszczotką jeszcze nie próbowałem, ale może być ciekawie. Sam wyciąłem całość skalpelem, po nałożeniu na depron wydrukowanych i wyciętych szablonów.

Skrzydło wzmocniłem prętem węglowym 1,5mm a wszystkie krawędzie natarcia listewkami z balsy.Niestety mam Hiteca flash4 i nie mogę zastosować klap - lądowałby z mniejszą prędkością ale w powietrzu robi wrażenie.Filmy są ale najpierw muszę znaleźć jakiś serwer żeby je tam umieścić.

Ps.Śmigiełka w locie nie widac.

Sorry - gaduła ze mnie, ale po 20 latach powróciłem do modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano
Sorry - gaduła ze mnie, ale po 20 latach powróciłem do modelarstwa.

Dobrze dobrze. Najważniejsze ze z dobrymi skutkami. O takie informacje mi właśnie chodziło dziękuje. Sam planuje pakiet 2s i jakąś bezszczotke. Jestem bardzo ciekaw filmów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

piszę dopiero teraz, bo czekałem aż się skończy "czarna" niedziela.

Dzisiaj (czyli już wczoraj :wink: ), po 1,5 miesięcznej przerwie w lataniu puściłem F18 bez sprawdzenia wszystkiego - ktoś zrobił mi rewers na stateczniku poziomym (ktoś - przecież nie ja?! :oops: )i lot trwał bardzo krótko - po krzywej balistycznej do ziemi. Oderwana część dziobowa,stateczniki pionowe i lekko uszkodzone prawe skrzydło.

Się naprawi....Ech, ta rutyna....

P.s.Dobrze wiało - przy okazji zrobiłem pierwszy oblot Mustanga P51D i Zlina Z50 - też po jednym razie.Dobrze, że mam dużo kleju i żywicy 5 minutowej. Ale warto było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

No cóż, minął prawie rok i aby nie zakładać nowego postu pochwalę się tutaj, że stary rok pożegnaliśmy na naszym lotnisku właściwie, czyli z rakietami klasy powietrze-ziemia odpalanymi z pokładu f18.Poleciały pięknie, spowodowały dwa ogniska na płycie lotniska a na koniec nastąpiło chyba bezpowrotne pożegnanie z moim "efem", gdyż pilot przesadził z wychodzeniem z pętli bojowej na 3 metrach :mrgreen: .

Tym niemniej warto było i zamierzam zrobić jego następcę, ale trochę większego 100cm rozpiętości... Zobaczymy.

Poniżej kilka fotek a film z akcji bojowej będzie jak mój syn się zlituje.

 

I jak zwykle pozdrawiam, KrzysiekO właśnie tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.