Skocz do zawartości

Jaki motor i śmigło do Cularisa?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, 

 

no i w końcu po kilkumiesięcznym "szukajcie a znajdziecie" , mam Cularisa.

Jaki sugerujecie silnik zastosować do, spokojnych termicznych wożeń po nieboskłonie.

Taki szanujący prąd.

No i jakie śmigło do kompletu?

 

Dzieki i pozdrowienia

 

Starless 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 4 tygodnie później...

Na czym polega różnica między nim a Heronem? Myslalem, że Heron to taki nawet lepszy następca Cularisa.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Cularis ma 2,6m a heron 2,4m i inne profile skrzydeł. Koledzy którzy latali oboma twierdzą, że Cularis lata zdecydowanie lepiej, a Heron ma tendencje do walenia się na skrzydło przy zbyt wolnych zwrotach...

To chyba takie zamienił stryjek siekierkę na kijek w wykonaniu Multiplexa :-(

Zastanawia mnie czym kierują się szefowie takiego np. MPX, że uśmiercają świetny model i wstawiają nowy niekoniecznie zbyt dobry...

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cularis ma 2,6m a heron 2,4m i inne profile skrzydeł. Koledzy którzy latali oboma twierdzą, że Cularis lata zdecydowanie lepiej, a Heron ma tendencje do walenia się na skrzydło przy zbyt wolnych zwrotach...

To chyba takie zamienił stryjek siekierkę na kijek w wykonaniu Multiplexa :-(

Zastanawia mnie czym kierują się szefowie takiego np. MPX, że uśmiercają świetny model i wstawiają nowy niekoniecznie zbyt dobry...

??

Potwierdzam...

Niestety faktycznie uśmiercili świetny model ale to chyba było z marketingowego punktu widzenia oczywiste. Nie sądzę aby dobrze się sprzedawał równolegle Heron z Cularisem wiec ten drugi zakończył swój żywot. A Heron ... cóż, ciut większa proteza świetnego Soliusa. W Heronie powiększyli rozpiętość skrzydeł o 24cm. Natomiast w temacie Cularisa... Heron pozostaje nadal w tyle i jak dla mnie w cieniu Cularisa pomimo że nie jest już dostępny, no chyba że drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oryginalny zestaw napędowy do Cularisa zawiera silnik o wadze 162g, mocy ok. 400W prędkości obrotowej 700 i jest napędzany pakietem 3 celowym, więc generalnie trzeba się trzymać silników o zbliżonej wadze i na pakiet 3s. czyli np. Dualsky z serii 3542 lub 3548.

 

Na stronie nastik.pl jak wejdziesz na stronę konkretnego silnika to możesz zobaczyć pełną specyfikację silnika. Jest to bardzo pomocne w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na poniższy zestaw napędowy ponieważ silnik daje więcej możliwości - można go używać w różnych modelach:

 

AXi 2820/12 Gold Line V2 - warto sprawdzić specyfikację silnika, jest super :-)
Dualsky 45A XC-45-Lite  (tutaj zaoszczędziłem ponieważ regulator obsługuje maksymalnie 3 celowe pakiety LiPo ale w zamian jest tani i dobry)

Łopatki Aeronaut 12x6

Pakiet SLS Magnum 2200mAh 3s

Do tego może dojść zewnętrzny UBEC jeżeli będzie taka potrzeby

 

Teraz wyczekuję nowego Cularisa, którego namierzyłem za granicą.Jak nie dojdzie to powyższy napęd spokojnie polata w innym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gratuluję nowego nabytku.Ja nie czekałem na otwarcie ani sekundy, jak dotarł do mnie z Czech 
Piotruś ten regulator będzie z deka za słaby, 45A to tak chyba na limicie. Ja zapragnąłem nieco odchudzić wagowo swoje latadło i zainstalowałem Dualskiego 45A, zrobiłem co prawda 5 pakietów i regulator był dość mocno ,,nagrzany,, Nie ryzykowałem i włożyłem ponowni Dualskiego ale 65A. Teraz jestem spokojniejszy.
Poczyniłem pewną modyfikację w moim Cularisie mianowicie od spodu zaaplikowałem takie węglowe ustrojstwo a ,,styropianową,, kabinkę zastąpiłem przeźroczystą. Jest jeszcze podwozie, ale to jeszcze kwestia do zastanowienia.

 

post-14986-0-98024300-1536946908_thumb.jpg

 

post-14986-0-04147400-1536946921_thumb.jpg

 

post-14986-0-79753100-1536946938_thumb.jpg

 

post-14986-0-57211300-1536946963_thumb.jpg

 

post-14986-0-99184600-1536946990_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś, prądu się nie boję ponieważ producent zaleca regulator 40A do mojego silnika :-)  https://www.modelmotors.cz/product/detail/386/

Jedynie BEC może być za słaby na 6 serw ale mam zewnętrzne 3 i 6A, więc może któregoś zainstaluję.

 

Widzę, że Twój Cularis to taki trochę eksperymentalny będzie. Ładnie to wygląda i zachęca do wprowadzania własnych zmian tym bardziej, że mamy jedne z ostatnich egzemplarzy, więc wypadałoby aby miały coś więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, super się prezentuje! W sumie fajna opcja by była gdyby takie kupić i sobie dokleić :D

Jeśli chodzi o ochronę kadłuba, to na tą okoliczność odbiłem sobie spód, a co za tym idzie wyszła forma na kopyto.

W ten sposób jest jedno i drugie. Można tłoczyć albo,laminować. Samo podwozie trochę więcej skomplikowane bo 

trzeba było zrobić projekt kołpaka po czym wydrukować no i rzeźba w styrodurze. Niestety to taki doktorat ale warty

zachodu bo efekt zadowalający.

Trochę cierpliwości i zdolności manualnych i sam możesz sobie zrobić pod konkretny model.

Pytanie czy gra warta świeczki, moim zdaniem tak bo pozostaje satysfakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby pasowało trzeba indywidualnie do danego kadłuba robić osobno, każdy kadłub ma inny kształt i profil.Tak więc uniwersalne raczej odpada.
Plastik nie za bardzo bo nie ma jak obrobić i uformować.
post-14986-0-48185800-1536962944_thumb.jpg
Dopasować nie jest trudno, bo styrodur łatwo się obrabia, potem pozostaje żywica, szkło, szlifowanie, lakier i gotowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowałem paczkę. Pudło po przejściach, tj. poobcierane i powgniatane jakby już wcześniej do kogoś podróżowało. Elementy modelu mają drobne wgniecenia, ale jakoś to ujdzie... Na teraz wiem, że brakuje jednego woreczka z dźwigniami, popychaczami, mocowaniem kabinki itd. Na szczęście główne plastiki są. Na pocieszenie dostałem poniższe gadżety Multiplexa, czyli latareczkę, długopisy, nożyk i przypinaną do paska polową apteczkę.

 

post-1402-0-67983900-1537008985_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.