Skocz do zawartości

Zdjęcie

pomoc przy dobraniu paliwa

heli

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 KaRtOnFLY

KaRtOnFLY
  • Modelarz
  • 5 postów
  • SkądKrosno\Tromso
  • Imię:Tomek

Napisano 05 lipiec 2018 - 12:49

Witam

Ostatnio kupiłem sobie taki oto heli

IMG_20180705_123959.jpg ,

mam problem ponieważ wcześniej latałem tylko samolotami nigdy tego typu helikopterami, jest on spalinowy ale posiada dwa zbiorniki, jak widać na zdjęciu

IMG_20180705_124007 (1).jpg IMG_20180705_124020.jpg .

Mniemam ze jeden większy jest na paliwo a drugi mniejszy wygląda jak by wyrodku był jakiś olej, i teraz pytanie czy mogę normalnie zalać go paliwem modelarskim czy jak to powinienem ogarnąć? Proszę o pomoc i jakieś dobre rady na start :)

• 0

#2 Krzysiek "Viper"

Krzysiek "Viper"
  • Modelarz
  • 465 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 lipiec 2018 - 13:10

Ten mały zbiorniczek to zbiornik wyrównawczy. Napełniasz oba zbiorniki zazwyczaj przez ten mniejszy zbiorniczek aż wypełnisz zbiornik główny i wyrównawczy. Paliwo to specjalna mieszanka nitro metanu i oleju sprzedawana w jako gotowiec w bańkach. Np Rapicon. Poszukaj kogoś w swojej okolicy żeby Co pokazał co i jak na żywo.
http://rcforever.pl/...on-20-HELI.html

Tu masz paliwo. Jeżeli nie masz doświadczenia to skorzystaj z pomocy doświadczonych modelarzy śmigłowcowych.
  • 0

#3 oki188

oki188
  • Modelarz
  • 152 postów
  • GG:
  • SkądBiłgoraj / Gliwice
  • Imię:Damian

Napisano 05 lipiec 2018 - 14:03

Zbiornik mały zalej odrobiną paliwa i wypłucz ten stary olej po czym lej normalne paliwo. Od lat latam na Bekra 16 i 20% nitro według mnie to dobre paliwo do heli, jeszcze problemów z silnikami nigdy nie było.

• 0

#4 KaRtOnFLY

KaRtOnFLY
  • Modelarz
  • 5 postów
  • SkądKrosno\Tromso
  • Imię:Tomek

Napisano 05 lipiec 2018 - 15:49

Super dziękuję bardzo. To teraz pytanie do jakiś modelarzy w okolicach Krosna czy był by ktoś chętny na małe szkolenie 😀
  • 0

#5 oki188

oki188
  • Modelarz
  • 152 postów
  • GG:
  • SkądBiłgoraj / Gliwice
  • Imię:Damian

Napisano 05 lipiec 2018 - 23:36

Może coś więcej opowiesz o tym modelu jaki masz założony w nim osprzęt elektroniczny, co dasz na zasilanie a przede wszystkim co to dokładnie jest za model bo mi to wygląda na mieszankę Raptora z Calibrem 50.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: heli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych