Skocz do zawartości

pomoc przy dobraniu paliwa


KaRtOnFLY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio kupiłem sobie taki oto heli

post-18692-0-32501400-1530791117_thumb.jpg,

mam problem ponieważ wcześniej latałem tylko samolotami nigdy tego typu helikopterami, jest on spalinowy ale posiada dwa zbiorniki, jak widać na zdjęciu

post-18692-0-24921500-1530791208_thumb.jpgpost-18692-0-19686000-1530791446_thumb.jpg.

Mniemam ze jeden większy jest na paliwo a drugi mniejszy wygląda jak by wyrodku był jakiś olej, i teraz pytanie czy mogę normalnie zalać go paliwem modelarskim czy jak to powinienem ogarnąć? Proszę o pomoc i jakieś dobre rady na start :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ten mały zbiorniczek to zbiornik wyrównawczy. Napełniasz oba zbiorniki zazwyczaj przez ten mniejszy zbiorniczek aż wypełnisz zbiornik główny i wyrównawczy. Paliwo to specjalna mieszanka nitro metanu i oleju sprzedawana w jako gotowiec w bańkach. Np Rapicon. Poszukaj kogoś w swojej okolicy żeby Co pokazał co i jak na żywo.

http://rcforever.pl/product-pol-1586-Paliwo-Rapicon-20-HELI.html

 

Tu masz paliwo. Jeżeli nie masz doświadczenia to skorzystaj z pomocy doświadczonych modelarzy śmigłowcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik mały zalej odrobiną paliwa i wypłucz ten stary olej po czym lej normalne paliwo. Od lat latam na Bekra 16 i 20% nitro według mnie to dobre paliwo do heli, jeszcze problemów z silnikami nigdy nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś więcej opowiesz o tym modelu jaki masz założony w nim osprzęt elektroniczny, co dasz na zasilanie a przede wszystkim co to dokładnie jest za model bo mi to wygląda na mieszankę Raptora z Calibrem 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.