Skocz do zawartości

Aktualizacja odbiornika S8R


JOKER 2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualizacja Firmware

 

1. szykujemy kabelek (np. przedłużacz do serw) jak na zdjęciu

wafrsky_upgsport2_otx21cable.jpg

 

2. Pobieramy plik z firmware ze strony FrSky:  https://www.frsky-rc.com/wp-content/uploads/Downloads/Firmware/S8R/FW-S8R-180328.zip

3. Archiwum trzeba rozpakować na dysk twardy

4. Podłączamy radio do komputera w trybie pamięci masowej - by dostać się na kartę SD

5. Kopiujemy plik s8rlbt20180328.frk na kartę SD do katalogu FIRMWARE

6. Wyłączamy radio, odkręcamy tylną pokrywę i przygotowany wcześniej kabelek wpinamy do złącza a drugi koniec do odbiornika - na zdjęciu ładnie widać 

(prawa strona zdjęcia "patrzy" w kierunku anteny radia)

wafrsky_upgsport2_otx21x9ecloseup.jpg

 

7. Uruchamiamy radio

7.1 wchodzimy do menu ustawień radia

7.2 przechodzimy do drugiego ekranu, gdzie widać zawartość/strukturę karty SD

7.3 wchodzimy do katalogu [FIRMWARE]

7.4 podświetlamy plik s8rlbt20180328.frk

7.5 przytrzymujemy dłużej "klawisz" Enter - pojawi się menu wskazujemy "Sflashuj Modul Zewnętrzny" -> Enterek

7.6 w trakcie wgrywania będą mrygały diody w odbiorniku

7.7 i to już wsio

 

 

No chyba, że chodzi o kalibrację odbiornika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1

W jednym z gniazd przedłużacza serw cieniutkim wkrętakiem (zegarmistrzowsmim) lub ostrą igłą podważasz kolejno (delikatnie żeby ich nie wyłamać) plastikowe zaczepy konektorów (GND-czarny/brązowy oraz VCC-czerwony) i wyciągasz konektory metalowe z kabelkami z gniazda, po czym wkładasz do gniazda ponownie (do zatrzaśnięcia), ale zamieniając je miejscami. Na fotce poniżej zaznaczyłem żółtą strzałką plastikowy zaczep konektora w gniazdku kabla, który trzeba podważać (widać wyjęty metalowy konektor masy: GND - w tym przypadku zamontowany na kabelku koloru brązowego):

 

post-18069-0-83682400-1531581488_thumb.jpg

 

Tak przerobiony kabel oznacz jaskrawą taśmą na przyszłość (najlepiej z jakimś opisem na niej - wiem co piszę, bo też mam już trochę lat na karku  :rolleyes:  ), żeby go nie użyć przypadkiem w osprzęcie modelu, bo grozi to uszkodzeniem serwa/odbiornika.

 

Przy aktualizacji firmware odbiornika nie ważne którą wtyczkę gdzie wepniesz, istotne aby żółty kabel z jednej i drugiej strony (w nadajniku i odbiorniku) był wpięty na sygnale SPort.

 

Ad4

Możesz samą kartę SD po wyjęciu z nadajnika odczytać/zapisać w dowolnym czytniku (bez łączenia nadajnika kabelkiem z PC-tem). Współczesne kompy (czy to blaszaki, czy przenośki) mają już często zamontowane fabrycznie w swojej obudowie gniazda czytników kart SD (jeśli będą jeszcze jakieś wątpliwości jak to zrobić, to pytaj). Zwróć tylko uwagę żeby plik firmware (ściągnięty wcześniej z netu i zapisany gdzieś na twoim kompowym dysku) zapisać do katalogu: FIRMWARE na karcie SD, no i co ważne: później, po włożeniu karty SD do nadajnika  (i połączeniu nadajnika z odbiornikiem przerobionym kabelkiem jw.) przed aktualizacją, wybrać na wyświetlaczu nadajnika WŁAŚCIWY PLIK  do aktualizacji (zanim potwierdzisz ten proces)!

 

Dasz radę! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie aktualizowałem X8R .Zgrałem na kartę ,włożyłem do nadajnika i dalej procedura jak powyżej.Wszystko działa.

Też miałem z tym problem gdyż mój Horus 12 nie był widoczny dla kompa ale filmiki na youtube pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze odnośnie przerobionego kabelka.

W Taranisie "E" jest na tyle dużo miejsca, że raz wpięty w radiu kabel można zostawić "na amen". Unikniemy w ten sposób błędu przy podłączaniu odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piszę dopiero teraz bo byłem poza domem .

Zrobiłem jak koledzy radzili i jest wszystko O . K . 

 

Jedna sugestia ; proszę aktualizować przy częściowo rozładowanym nadajniku , poniżej 10 wolt , odbiornik ma maksymalne zasilanie 10 wolt .

 

Dziękuje za pomoc .

 

Joker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.