Skocz do zawartości

PZL P 8/II


Michal4x4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzieki raz jeszcze wszystkim kolegom;) prawde mowiąc tez sie nad tą tendencją do przepadania zastanawiam; myśle ze mogło być tak ze ponieważ dotąd latalem w zasadzie "ważkami" (i nieuport i fokkerek lataja b powoli i ja to polubilem) moglo byc tak że zamiast trzymać albo dodać gazu w zakręcie trochę zwolniłem zeby model nie odjechał za daleko - stąd zjazd wysokości.wydaje mi się ze ten modelik raczej lubi prędkosc (to mysliwiec w koncu;)) zatem zwrocę na to uwagę i muszę na pewno pamiętać o dodaniu sw. wzniosu nie zmienię ale sprawdzę z ciekawosci z planami, plany byly pod gumówke wiec wznios wydal mi sie akceptowalny. mod wywazal sie na wysokosci dzwigara zatem zgodnie z planem ale poniewaz to wlasnie gumowka moze trzeba bedzie sprobowac baterię jeszcze lekko do przodu upchać.

jednym slowem bedę knuł;)

co do detali juz nad nimi pracuję czyli będzie upragniony ciąg dalszy;)

dzieki i pozdr.

m

post-21287-0-22987700-1532533142_thumb.jpg

post-21287-0-57934000-1532533241_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za czujnosc:) odciągi zrobilem juz i widać je na zdjeciach tylko trzeba mocno powiększyć. tzn sa umocowane u gory goleni a z polącxeniem ich z dolem muszę czekac bo są z nylonu a "spodenki" kół bede montowac pewnie z uzyciem lutownicy i dlatego chcę

odciagi polaczyc dopiero po przypięciu spodenek do goleni.

a spodenki sie robią.

pzdr.m

post-21287-0-42360200-1532637085_thumb.jpg

post-21287-0-36900400-1532637178_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobry wieczor;)

Po malym urlopie troche zadzialalem ale detali jeszcze troche zostalo. Idzie to wszystko wolno ale moze do wrzesnia uda sie go calkiem ukonczyc.

Czy ktos z kolegow wie czy w necie jest jakies (proste w obsludze) zrodlo wzorow szachownic i loga pzl do sciagniecia w celu wydrukowania kalki?

dzieki z gory;)

pozdr.

m

post-21287-0-47646000-1534711183_thumb.jpg

post-21287-0-30197900-1534711232_thumb.jpg

post-21287-0-10215900-1534711280_thumb.jpg

post-21287-0-69268800-1534711325_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczor,

nie wiem czy to sie komus kiedys przyda ale moze?

dzis w koncu zmagalem sie z mocowaniem owiewek kół. jak juz kiedys wspomnialem zrobilo sie z tego zagadnienie przez moja glupotę a konkretnie brak odpowiedniego przygotowania i przemyslenia tematu wtedy kiedy montowalem golenie podwozia. w efekcie zostalem z "gołą" osią podwozia do ktorej musialem przymocowac owiewki tak aby sie wokół niej nie kręciły (nie ma mowy o uzyciu/wykorzystaniu 2giej goleni). pomyslalem zatem o przylutowaniu do osi krążka z b.cienkiej blaszki mosiężnej i polączeniu go z owiewką za pomocą malego pręcika (bedzie wyglądal jak gwóźdź i pewnie zrobię go z węgla). na zdjęciu jest to dlugi pręt weglowy dla lepszej ilustracji.

ponieważ po wstępnym "manualnym" sprawdzeniu wydaje się ze to dziala załączam niżej zdjęcia ktore pewnie wiecej mówią niż słowa.

 

pzdr.

m

post-21287-0-04057000-1534794751_thumb.jpg

post-21287-0-20126300-1534794812_thumb.jpg

post-21287-0-33419900-1534794857_thumb.jpg

post-21287-0-43433400-1534794929_thumb.jpg

post-21287-0-95718000-1534794973_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczor,

nie wiem czy to sie komus kiedys przyda ale moze?

dzis w koncu zmagalem sie z mocowaniem owiewek kół. jak juz kiedys wspomnialem zrobilo sie z tego zagadnienie przez moja glupotę a konkretnie brak odpowiedniego przygotowania i przemyslenia tematu wtedy kiedy montowalem golenie podwozia. w efekcie zostalem z "gołą" osią podwozia do ktorej musialem przymocowac owiewki tak aby sie wokół niej nie kręciły (nie ma mowy o uzyciu/wykorzystaniu 2giej goleni). pomyslalem zatem o przylutowaniu do osi krążka z b.cienkiej blaszki mosiężnej i polączeniu go z owiewką za pomocą malego pręcika (bedzie wyglądal jak gwóźdź i pewnie zrobię go z węgla). na zdjęciu jest to dlugi pręt weglowy dla lepszej ilustracji.

ponieważ po wstępnym "manualnym" sprawdzeniu wydaje się ze to dziala załączam niżej zdjęcia ktore pewnie wiecej mówią niż słowa.

 

pzdr.

m

Każda metoda dobra, jeśli skuteczna. W Citabrii zrobiłem  trochę inaczej

 

post-270-0-93819100-1534836188.jpg

 

post-270-0-87601700-1534836195.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!;) takie malutkie detale bardzo mnie interesują. a ponieważ wielu jeszcze nie próbowałem a b. bym chciał dzis, po wielu tygodniach myślenia co by tu (w 100ną rocznicę wiadomo czego) wymodelowac polskiego, poszedlem do mojego lokalnego punktu ksero i przynioslem cos takiego ;)

pzdr.

m

post-21287-0-65380500-1534855882_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooj,  :rolleyes:  tyle takich płaskich, olinkowanych powierzchni nośnych - zrobić to wszystko centrycznie i nie zwichrować żeby model latał, a nie szalał, to dopiero sztuka. Rozumiem, że będzie to maluch dla tego działu? Bo to dodatkowa trudność wykonać: "ładnie i lekko" i dobrać do tego stosowne wyposażenie! Spore wyzwanie!! Wielu tutaj poległo na znacznie prostszych modelach. :P Jaką rozpiętość przewidujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybralem tak zeby mnie przeczolgalo!:) ale mozna sie mam nadzieje sporo nauczyc np. kolek szprychowych jeszcze nie robilem, skrzydelek metoda deva rees'a tez nie ale mnie b.korci;) wlasnie nad rozmiarem mysle jeszcze i on zdeterminuje metode budowy skrzydel ale maluch musi być bo ja duzych nie buduję. na razie obmyslam jeszcze sporo tematow no i muszę skończyć pzl-kę! ale zaraz potem bedę zaczynał wuzeta, sprobuję, najwyzej bedzie piekna katastrofa.

pzdr.

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki!;) znam ten model (kurczaki pięknie mike'owi wyszedł)i tę stronę prawie na pamięć - to jeden z moich guru:) tylko ze:

1. w tym roku postanowilem budować tylko polskie konstrukcje (tak obchodzę 100lecie bo ja na marsze nie chodzę),

2. mam niestety tak jakoś mózgowo że (najbardziej w modelarstwie) mnie kręcą właśnie nieprzetarte szlaki;)

 

myślalem duzo (jak na moje mozliwosci) i byla juz koncepcja: pws-a (ale za prosty a poza tym licencyjny), czapla - jakos jednak nie, chociaz temat fajny, mewa - na razie dla mnie za trudny i parę jeszcze innych ale w koncu specjalnie napisalem na forum zeby juz te rozterki zakończyć i zabrać do roboty.

Niemniej za ideę dziekuję bo przeciez mam nadzieję dożyć następnego roku a wtedy to już hulaj dusza...;)

pozdr.

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz prawie ostatni odcinek tego serialu;) ostatnie (prawie) detale gotowe. zastosowalem tez moją wycinarkę 5d i numery boczne gotowe!

jutro, dzieki koledze Emhyrionowi (jeszcze raz stoktrotne dzieki!!!) mam nadzieję na wydruk szachownic. nie wiem jeszcze gdzie sie uda je wydrukowac bo miescie moim wszystkie punkty jakie obszedlem odmowily druku w obawie przed uszkodzeniem sprzętu, ale coś będę knuł;)

pzdr

m

post-21287-0-64153900-1534967079_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.