Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spitfire Mk IX 1:4,2 (2,6m)

Spitfire warbird samolot

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#81 Modelarz 2123

Modelarz 2123
  • Modelarz
  • 89 postów
  • SkądZielona Góra
  • Imię:Marcin

Napisano 03 grudzień 2018 - 17:42

Super, dzięki za te informacje fajnie dowiedzieć się takich ciekawostek. Pozostwię w takim wypadku fotel "aluminiowy" bo taki bardziej do mnie przemawia niż te kompozytowe.
  • 0

#82 Modelarz 2123

Modelarz 2123
  • Modelarz
  • 89 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 23 grudzień 2018 - 19:38

Tak więc przysiadłem trochę w dni wolne przed świętami i podgoniłem lekko do przodu, najpierw zająłem się przyciemnieniem pasów a tak to wyszło

DSC_0504.JPG

następnie wziąłem się za figurkę pilota, za punkt wyjściowy użyłem figurki z hangaru 9 HAN4566_a0.jpg

po namyśle uznałem że trzeba by ją upodobnić trochę do plota RAF więc zabrałem się za pomalowanie na niebiesko spodni, wkleiłem zrobioną z filcu imitacje wełnianego podbicia kurtki, dokleiłem słuchawki do hełmu i przemalowałem go trochę

6.JPG

dalej zabrałem się za buty i wyszło to następująco

2.JPG

3.JPG

kolejne powstały google

DSC_0360.JPG

DSC_0361.JPG

DSC_0363.JPG

oraz maska tlenowa, w między czasie bardziej skórzanego koloru nabrała kurtka

4.JPG

DSC_0378.JPG

DSC_0377.JPG

DSC_0376.JPG

w tym momencie do pełnego ubioru brakowało jeszcze kamizelki która powstała z bawełnianej szmatki kilku gąbek do wypełnienia i gumek oraz tasiemek

DSC_0489.JPG

DSC_0488.JPG

DSC_0490.JPG

DSC_0491.JPG

a tak oto prezentuje się cała postać, po doklejeniu wszystkich pasków itd...

DSC_0514.JPG

DSC_0515.JPG

DSC_0507.JPG

DSC_0516.JPG

DSC_0518.JPG

w temacie figurki to by było tyle.

Życzę wszystkim wesołych świąt i z racji tego że przed nowym rokiem nic pewnie już nie wstawię to szczęśliwego nowego roku. :)

• 4

#83 matejko77

matejko77
  • Modelarz
  • 59 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 23 grudzień 2018 - 21:14

Bardzo pomysłowo, figurka wygląda świetnie :)

• 0

#84 Apathor

Apathor
  • Modelarz
  • 57 postów
  • SkądMyslowice
  • Imię:Adam

Napisano 11 styczeń 2019 - 10:31

Czolem Marcinie,

Piekny model. Szacun za ilosc i jakosc wlozonej pracy.

Dziwi mnie jednak metodologia budowy. Aktulanie budujemy dwa modele podobnej klasy (ale nie Spity ;)

Przyjelismy jednak calkiem odmienny kierunek. Na poczatku zero malowania. Zaczelismy od mechaniki plata, montazu podwozia i silnika. potem elektronika. Dremel i zywica poszly w ruch.

Model ma stanac na kolach, zrobic pierwsze taxi i potem oblot. Brzydki bedzie okrutnie ;) czysty, srebrny laminat.

Jesli sie sprawdzi w powietrzu to rozbierzemy i bedziemy robic malowanie, detale, upiekszanie, itp...

Dla mnie model ma dobrze latac. Piekny byc nie musi, na wystawe jechal nie bede.

Pozdrawiam i mam nadzieje sie spotkac na jakiejs makietowej imprezie.

• 0

#85 Modelarz 2123

Modelarz 2123
  • Modelarz
  • 89 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 12 styczeń 2019 - 12:23

Również mam nadzieję zobaczyć się na jakimś lotnisku kiedyś, kolejność budowy wynika u mnie z tego że nie mam zgromadzonych jeszcze wszystkich rzeczy potrzebnych do lotu jak silnik czy wyposażenie oraz z braku czasu, robię poprostu coś jak przysiadę od czasu do czasu. Dlatego chwilowo zajmuję się takimi detalami bo nie potrzeba do nich rozkladać zanadto warsztatu, a i mogę się zajmować tym poza warsztatem co pozwala coś tam popychać do przodu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie, jeśli to nie tajemnica to jakie modele robicie?
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Spitfire, warbird, samolot

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych