Skocz do zawartości

Złoto, srebro i brąz dla Polski na Uwięziowych Mistrzostwach Świata Landres 2018!


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może by takim przegonić konkurencję... ? ;)

http://archivesite.jetex.org/archive/jetxfiles/200401.html

nie da rady gdyż zgodnie z kodeksem FAI (do którego link podałem w poście #16):

 

4.1.CLASS F2A - CL SPEED
4.1.1.Definition of a Speed Model Aircraft
Model aircraft in which the power is provided by a piston motor and in which lift is obtained by aerodynamic forces acting on the supporting surfaces, which remain fixed in flight except for controlsurfaces.
 
4.3.3.
Team Racing Model, Engine and Control System
A team racing model is an aircraft with thrust provided by a piston engine, lift provided by fixed aerodynamic surface(s), and pitch control provided by movable aerodynamic surfaces (elevator).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oczywiście, jestem świadom, To był taki żart, choć ciekawi mnie czy operator takiego modelu jest w stanie nadążyć z "kręceniem" wokół słupka, skoro w klasycznym musi uwijać się jak w ukropie, i w dodatku uważać jeszcze na ruchy konkurentów? Czy może do takich napedów potrzebne byłyby dłuższe linki ? (i osobna kategoria, rzecz jasna, Tak tylko z ciekawości pytam...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.