Skocz do zawartości

Zdjęcie

Płaski korkociąg pytanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 modelpiotrek

modelpiotrek
  • Modelarz
  • 357 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 01 sierpień 2018 - 22:24

Witam
Może mi ktoś wytłumaczyć jak wejść w płaski korkociąg i jak później z niego wyjść?
  • 0

#2 dimmus

dimmus
  • Modelarz
  • 473 postów
  • SkądŁącznik
  • Imię:Piotrek

Napisano 02 sierpień 2018 - 05:06

Ostatnio zabrałem się za naukę tego.
https://youtu.be/qvg-oXsQA4s fajny tutek i jest też wiele innych fajnych na tym kanale.
  • 1

#3 grzegor

grzegor
  • Modelarz
  • 464 postów
  • SkądŻarówka
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 sierpień 2018 - 06:13

Jakby Koledzy chcieli to mam coś takiego w PDFie. Nie jest to o RC ( a tym bardziej 3d  ;) ) ale nazwisko Autora gwarantuje fachową i dobrze napisaną lekturę o figurach.

Załączone miniatury

• AKROBACJA F.jpg

• 1

#4 modelpiotrek

modelpiotrek
  • Modelarz
  • 357 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 02 sierpień 2018 - 06:48

Grzegorz możesz podesłac na maila ?

filok@wp.pl

Dziękuję

Piotrek to widziałem ale latam w mode 1 i mój angielski jest heh :P no

wolałbym żeby mi ktoś napisał np pionowo do góry do wytracenia prędkości,przepadnięcie ,lotki wejście w normalny korek a poźniej ? tego mi brakuje chyba ze coś źle

• 0

#5 Grzesiek

Grzesiek
  • Modelarz
  • 910 postów
  • SkądMęcinka/Dolnyśląsk

Napisano 02 sierpień 2018 - 07:20

Zaciagasz gore az do przeciągnięcia,a potem kop kierunkiem i trzymasz zaciagnięty na maxa kierunek i wysokość.Korkociąg płaski lepiej wychodzi przy bardziej tylnym wyważeniu,ale przy wychodzeniu moga być problemy.Zwlaszcza jak sie niema kopa na motorku.Szybowcami nie polecam ,bo może to skończyć  się kretem.

• 0

#6 modelpiotrek

modelpiotrek
  • Modelarz
  • 357 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 02 sierpień 2018 - 07:34

Grzegorz wyprowadzenie jak z normalnego czyli oddanie i kierunek w drugą ?

uczyć się będę wszystkim co mam ale docelowo chcę to hmm robić jetem edf :) kopa ma :) mini avanti xs

na filmach to wygląda że przy pionowym wznoszeniu dajesz az do utraty prędkości zrywasz strugi zaczynasz normalny korek jakąś jedną zwitkę  a z tego przechodzi do płaskiego

tutaj na tym filmie Sebastiana jest w 2min i 28sek pokazane co bym chciał się nauczyć :)

https://youtu.be/qHub8LLo1mw

• 0

#7 dimmus

dimmus
  • Modelarz
  • 473 postów
  • SkądŁącznik
  • Imię:Piotrek

Napisano 02 sierpień 2018 - 07:52

Fajnie wychodzi jak model zostanie lekko pod skosem dziobem w dół - szybciej się kreci :).
Po zmianie lotu z pionowego w górę, dziób w dół, rozkręcasz model lotkami, potem przejście do płaskiego obrotowego - w zależności czy chcesz na plecy czy na brzuch:
Na plecy:
Wysokość od siebie, ster kierunku w przeciwną stronę do steru lotek, lotki zazwyczaj delikatnie trzeba skontrować w drugą stronę niż były.
Na brzuch:
SW na siebie, SK w tą samą stronę co były lotki.
Wyjście odpuszczasz kierunek i dajesz gazu, w zależności jak chcesz dalej to albo płaski lot, trzeba wysokosci odpowiednio odpuscic, albo harier, też wysokość trzeba odpuścić ale mniej :).
  • 1

#8 modelpiotrek

modelpiotrek
  • Modelarz
  • 357 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 02 sierpień 2018 - 08:01

Kolega jetem Kangaroo nie zamierzenie wszedł w płaski korek i nie potrafił z niego wyjść

próbował wszystkiego bo miał czas około 45 sek opadania w korku

turbina spalinowa

tyle ze tam nie ma SK i może to była przyczyna

drugie próbował również dodawać i odejmowac gazu na turbinie tez nic

dopiero jak wyłączył turbinę przed uderzeniem w ziemię model znikając za wałem p.pow sam z tego wyszedł 

• 0

#9 Grzesiek

Grzesiek
  • Modelarz
  • 910 postów
  • SkądMęcinka/Dolnyśląsk

Napisano 02 sierpień 2018 - 08:22

No niestety korek płaski jest wredny,oderwane są strugi powietrza na sterach.Przez co nie zawsze ale w większosci przypadków wyciąga się model kopem silnika ,nadając strugę za śmigłową na stery.W odrzutowcu nie wiem ale tam kopem silnika nie nadasz strugi na stery.Po prostu chodzi o to aby go na siłe wytrącić z tej bezwładnej figury.

• 1

#10 modelpiotrek

modelpiotrek
  • Modelarz
  • 357 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 02 sierpień 2018 - 11:08

nic nie pozostaje jak latanie i latanie i trenowanie dobrze że wymyślili  symulator :)

• 0

#11 Grzesiek

Grzesiek
  • Modelarz
  • 910 postów
  • SkądMęcinka/Dolnyśląsk

Napisano 02 sierpień 2018 - 21:36

Ja rozwalilem kilka modeli które nie chciały z tego kora wyjść.Przede wszystkim szybowce.

• 0

#12 modelpiotrek

modelpiotrek
  • Modelarz
  • 357 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 02 sierpień 2018 - 22:05

W latach późnych 80 wpadłem modelem spurt (czechosłowacka produkcja) w płaski korek model był napędzany MVVS 1,5cm samozapłon bez regulacji obrotów z nadajnika kręciłem ten korek do samej ziemi a MVVS cały czas na jednych obrotach fajnie to wyglądało :)

• 0

#13 AMC

AMC
  • Modelarz
  • 1944 postów
  • SkądWarszawa/Pułtusk
  • Imię:Andrzej

Napisano 02 sierpień 2018 - 22:13

Ja rozwalilem kilka modeli ktore nie chcialy z tego kora wyjsć.Przedewszystkim szybowce.

Jeden z najbardziej znanych pilotów akrobacyjnych, Ian Groom nie dał rady wyciągnąć swojego SU z płaskiego korka.

Więc ta "figura" jest rzeczywiście wredna  :o  :blink:  :(  -_-  ...

• 0

#14 modelpiotrek

modelpiotrek
  • Modelarz
  • 357 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 03 sierpień 2018 - 06:59

wredna jest ale bardzo widowiskowa :)

• 0

#15 Grzesiek

Grzesiek
  • Modelarz
  • 910 postów
  • SkądMęcinka/Dolnyśląsk

Napisano 03 sierpień 2018 - 07:03

Widowiskowa owszem zwłaszcza jak model zapakuje sie w reklamowke aby do smieci go wyrzucić
  • 0

#16 modelpiotrek

modelpiotrek
  • Modelarz
  • 357 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 03 sierpień 2018 - 07:24

Grzesiek przy płaskim istnieje zawsze możliwość że do reklamówki nie wejdzie bo będzie w większych kawałkach hahaha

ale macie rację wredna i trudna figura

• 0

#17 Grzesiek

Grzesiek
  • Modelarz
  • 910 postów
  • SkądMęcinka/Dolnyśląsk

Napisano 03 sierpień 2018 - 08:05

Ja jak robie model i planuje nim kręcić chociaż by podstawową akrobacje zawsze wyważam na bardziej przednie wyważenie miedzy 25-30% po to aby uniknąć przechodzenia mimowolnego modelu z korkociągu zwykłego w płaski,co cie często zdarza przy tylnym wyważeniu ok 35%.

• 1

#18 modelpiotrek

modelpiotrek
  • Modelarz
  • 357 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 03 sierpień 2018 - 13:16

heh polatałem troszkę na Phoenixie RC i o ile typowym akrobatem wchodzisz w płaski korek i wychodzisz o tyle samym jetem nie ma szans 

tylko jedna różnica na phoenixie nie ma akrobatów jetów same makiety które są mułowate jak to makiety

no ale to tylko symulator a nie realne latanie 

Sebastiano Silvestri ma w jetach sterowany wektor ciągu co zwiększa sterowność modelu

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych