Skocz do zawartości

Fox 2m


Matijus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też pomyślałbym o chłodzeniu.  Jeżeli jest taka możliwość to chłodzenie w swoich szybowcach rozwiązuję w ten sposób, że robię ażur  we wrędze silnikowej+wrędze wklejonej w statecznik pionowy ( tej gdzie są wklejone zawiasy do SK) i stosuję kołpak turbo.

 

FOX to nie jest szybowiec termiczny gdzie silnik miałby czas się wychłodzić.

Tu raczej będzie latanie góra/dół.

W końcu to szybowiec akrobacyjny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak te szczelinki w samej wredze bym zrobił to nie problem (już to przemyslałem). A wylot jest spory na ogonie na oko 2cm x 1cm to nie tak że tylko szczelinka od bowdenu jest ;) będę w domu To zrobię zdjęcie o co chodzi,   napęd ogólnie planuje tylko do wyniesienia go do góry potem lot bez napędu. 

PS i dokładnie takie loty mam w planach, góra akrobacje bez silnika, góra itd. :)

Z tym kolpakiem dobry pomysł, aby tak go zrobić, nie wpadł bym na to, dlatego tak jak pisałem przyjmę każdą krytykę aby zrobić to lepiej :)

 

PS 2. Dodaję zdjęcie jak wygląda wylot. 

post-10523-0-40703100-1533918186_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyażurowałem wręgę, pięknie nie jest, ale nie takie ma zadanie :)  myślę że starczy. Gorzej ma się kołpak, ma on śruby po bokach i zastanawiam się czy samego czubka nie odciąć powietrze będzie ładnie wpływać bo nie ma co go tam zatrzymać. 

post-10523-0-99536300-1533919891_thumb.jpg

post-10523-0-78358200-1533919910_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej kupić kołpak turbo?

zapewne lepiej, i pewnie kupię. Ale to dopiero po weekendzie, a w ten weekend chciał bym go oblatać i zobaczyć czy wszystko jest z nim ok, czy nie trzeba czegoś poprawić. za tydzień jadę na urlop i chcę wziąć go ze sobą. Tak więc na chwilę obecną jestem skazany na ten kołpak co mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo sympatyczna wręga wyszła.
W Twoim plastikowym kołpaku raczej nie obcinałbym przodu a raczej nawiercił tak jak ja to uczyniłem. 
W moim przypadku kołpak turbo o średnicy 55mm jest raczej nie dostępny w PL a ściągać za miedzy średnio opłacalne.
Więc tak to sobie wymyśliłem z dobrym efektem i spełnia swoja rolę, estetyka też nie ucierpiała. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fox gotowy do lotu, wyczyszczony wypucowany :D waga 1543g. Kołpak zacząłem nawierać ale okazało się że to delikatna skorupka i pękł (może był już naruszony), musiałem jednak obciąć ten przód, zamówię nowy kołpai turbo jak radziliście i będzie ok.

post-10523-0-51481600-1533971502_thumb.jpg

post-10523-0-76366700-1533971516_thumb.jpg

post-10523-0-56650200-1533971531_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie masz rąk?

Tak, steruje zębami. Nie mam jeszcze  na tyle doświadczenia z wyrzutem z ręki aby zrobić to samemu zwłaszcza że to oblot i ponoć wymagający model a i aparaturę mam stosunkowo świeża to nie chciał bym się motać z tym wszystkim. To nie problem dla kogoś innego wyrzucić a poczekac dla mnie też nie problem. Nie wiem jak się zachowa model wole być przygotowany na wszystko z palcami na drazkach. Głupio by było rozbić przez taką głupotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, steruje zębami. Nie mam jeszcze  na tyle doświadczenia z wyrzutem z ręki aby zrobić to samemu zwłaszcza że to oblot i ponoć wymagający model a i aparaturę mam stosunkowo świeża to nie chciał bym się motać z tym wszystkim. To nie problem dla kogoś innego wyrzucić a poczekac dla mnie też nie problem. Nie wiem jak się zachowa model wole być przygotowany na wszystko z palcami na drazkach. Głupio by było rozbić przez taką głupotę.

Mateusz na spokojnie ... masz rację, jeśli nie czujesz się pewnie to niech ktoś Ci go wypuści, tym bardziej że to jest oblot i nie wiadomo jak się zachowa. Teoretycznie jeśli wszystko jest tak jak należy, powinien iść jak po sznurku, nie mniej licho nie śpi, szkoda było by zaliczyć ,,niespodziankę,,

Wyszło bardzo fajnie z tym kołpakiem, widzę że masz nieznaczną szczelinę pomiędzy kabinką i kadłubem.Doraźnie zaklej sobie przód zwykłą taśmą izolacyjną tak dla pewności.

post-14986-0-01479700-1533994850_thumb.jpg

Jeśli jest jeszcze możliwość to postaraj się bardziej spasować kabinkę.

 

Powodzenia życzę...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nie wiem jak się zachowa model wole być przygotowany na wszystko z palcami na drazkach. Głupio by było rozbić przez taką głupotę.

Masz rację.

Najczęściej latam jednym motoszybowcem, ale po remoncie wziąłem dwa.

Za mało dałem gazu temu po remoncie i zanim zdążyłem spojrzeć na nadajnik i położyć palce na drążkach, gdy wróciłem wzrokiem na model to już walił w ziemię. I znowu remont.

Dobrze jest oblatywać gdy ktoś rzuca model i mamy cały czas wszystko pod kontrolą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi zwłaszcza że za dużo z szybowcami do czynienia nie miałem. Dziś postaram się wpakować inny silnik i regulator, niestety większy i pod 4s. Waga trochę wzrośnie o jakieś 100gram ale chociaż nie będę się bal że braknie mocy, jak na tamtym zestawie. Może i zle posunięcie ale zobaczę jak to będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.