Skocz do zawartości

Co można popsuć w śmigle?


PK999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejho.

W ubiegły weekend spotkałem się z ciekawym zagadnieniem.

Daaawno temu w moim ulubionym sklepie nabyłem łopatki składane w rozmiarze 6x3. Kupione na zasadzie, kiedyś się przyda, bo lubię małe modeliki.

Teraz, po zakupie kolejnego rzutka z zamiarem uzbrojenia w RC (jakoś je lubię) wygrzebałem te łopatki. Nie miałem do niego żadnej piasty, ale mam od niedawna drukarkę 3d więc po paru minutach rysowania miałem już projekt piasty, w dodatku wymyśliłem sobie piastę typu Z. Nie żeby to było potrzebne w moim modeliku, no ale jak już mogę. Po 30 minutach drukowania piasta zmaterializowała mi się na stole (wspaniała technologia). Szybki test wytrzymałościowy na stole, a potem na pole.

 

Wtedy zaczęły się schody. Model leci ledwo co, prawie się nie rozpędza. Na pełnym gazie wznoszenie jest minimalne, do tego słyszę nienaturalny szum napędu. Wylatałem tak jeden pakiet - po wylądowaniu regulator bardzo ciepły, tak samo pakiet. W pierwszej chwili była myśl - spaprałem piastę. No ale co można było popsuć?

Na całe szczęście było już późno i nie było czasu na rozważania. Następnego dnia stało się jasne, że jestem ślepy, już po tym jak przyjrzałem się na otwarte łopatki zamontowane na silniku.

 

Aby za dużo nie pisać, popatrzcie na to śmigło: (zamocowane w szczękach imadła prostopadle do osi obiektywu, ogniskowa 100)

post-9007-0-94953300-1534331208_thumb.jpg

 

Tutaj konkurs bez nagrody: Co jest nie tak?

 

 

A w ramach rozwiązania mojego problemu... 

Pomogła taka piasta:

 

post-9007-0-08510100-1534331544_thumb.jpg

 

post-9007-0-11269700-1534331566_thumb.jpg

 

Modelik o masie 250g wznosi się jakieś 3-4m/s. Bardzo przyjemnie, w gratisie napęd nie wydaje już nieprzyjemnego dźwięku, a regulator i pakiet są chłodne.

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Brak kąta natarcia na śmigle, albo wręcz ujemny?

Dokładnie tak. Jak widać udało mi się to uchwycić na zdjęciu.

 

Też mi się wdaje ze niewłaściwy kąt natarcia, chyba na starość bede sie uczył tego drukowania.

Dobrze Ci się wydaje, tak to sobie jakoś producent tych łopat wymyślił. Co do drukowania - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznał ze strasznie podoba mi się ta technologia tyle ze stary dziadek obawia się ze nie wczyta i nie pojmie tematu, może dlatego nie kupilem drukarki

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

 

W chwili obecnej to już nie taki problem. Oprogramowanie zmądrzało, solidne drukarki potaniały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.