Skocz do zawartości

Cessna skymaster 334


Marek_Spy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powinienem zacząć dawno dawno temu bo majac chyba dwuletnią przerwę modelarską model sobie wisiał aż zaszedł kurzem ale od wczoraj zaczynam o nim myśleć intensywnie bo zamierzam go skończyć i ulotnić. Model o rozpiętości ok 1,5m ( zmierzę to podam ) laminatowo-konstrukcyjny  napędzany miał być silnikami szczotkowymi 2x 300 ( chyba ). Zdjecia pokażę jak przestanie lać .

Co zamierzam

- zmienić na napęd silnikami bezszczotkowymi

- Oświetlenie i tu poproszę o rady

- może przerobić skrzydło na klapy ale tego jeszcze nie wiem

- i inne

post-24-0-37114300-1534350225.jpeg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Koledzy pomóżcie dobrać silniki bo muszą być to małe silniki o niskim KV bo będą kręcić śmigłem 10 szukam i nie znalazłem jakiś budżetowych. I jeszcze mają być za grodzią czyli z modelu wystaje tylko oś. Model chyba bedzie wazył niewiecej niż 2 Kg na razie nie wazyłem bo nie wszystkie elementy mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym , że wisiał model pare lat nie przejmuj się, ja dziś spróbuję polecieć tym czym uczyłem się latać...19 lat temu :D Modelik Precedent FlyBoy na początkowo 3,5cm, a teraz 4cm.

Do Twinstara zastosowałem silniki Turnigy DST 700kv, które na śmigle 10'' mają osiągać zdaje mi się, że 880g ciągu statycznego przy kilkunastu A i pakiecie 4s. U mnie na śmigłach 9'' pobierały 12A(oba razem). Przy tym modelu - Twoim - ponad 1700g ciągu to chyba wystarczająco. 

Też kończę przeróbkę napędu na zdwojony w układzie tandem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale cena, zastanawiam się nad C2822 przebić oske i zmienić mocowanie, może jakiś inny podobny a może koledzy maja cos na zbyciu ? Te silniki które zastosowales nie bardzo pasują u mnie. Taki model kiedyś miałem tzn.trenerka

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem zacząć dawno dawno temu bo majac chyba dwuletnią przerwę modelarską model sobie wisiał aż zaszedł kurzem ale od wczoraj zaczynam o nim myśleć intensywnie bo zamierzam go skończyć i ulotnić. Model o rozpiętości ok 1,5m ( zmierzę to podam ) laminatowo-konstrukcyjny  napędzany miał być silnikami szczotkowymi 2x 300 ( chyba ). Zdjecia pokażę jak przestanie lać .

Co zamierzam

- zmienić na napęd silnikami bezszczotkowymi

- Oświetlenie i tu poproszę o rady

- może przerobić skrzydło na klapy ale tego jeszcze nie wiem

- i inne

attachicon.gifcessna1.jpeg

Jeżeli to taki model jak na zdjęciu to jest to Cessna 337 Super skymaster .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem zacząć dawno dawno temu bo majac chyba dwuletnią przerwę modelarską model sobie wisiał aż zaszedł kurzem ale od wczoraj zaczynam o nim myśleć intensywnie bo zamierzam go skończyć i ulotnić. Model o rozpiętości ok 1,5m ( zmierzę to podam ) laminatowo-konstrukcyjny  napędzany miał być silnikami szczotkowymi 2x 300 ( chyba ). Zdjecia pokażę jak przestanie lać .

Co zamierzam

- zmienić na napęd silnikami bezszczotkowymi

- Oświetlenie i tu poproszę o rady

- może przerobić skrzydło na klapy ale tego jeszcze nie wiem

- i inne

attachicon.gifcessna1.jpeg

Bardzo ciekawy samolot. To jeden z głównych bohaterów tego horroru na podstawie opowiadania S. Kinga :) :

https://www.youtube.com/watch?v=j7yWPvIJNF4

Maszynkę widać dobrze od 25:58.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak, tak to ma działać ale... Mam do dyspozycji drukarkę 3d średniej jakości i pilniki. Bardzo chciałbym żeby model miał chowane podwozie i klapy. Tez planuje jako półmakieta z wnętrzem. Na razie czeka na decyzje.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.