Skocz do zawartości

regulator silnika szczotkowego schemat i wsad


Marek_Spy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie podali, ale dobrze, że w źródle (assembler) jest bardzo szczegółowy opis (komentarz do kodu). Trzeba tam looknąć i przeanalizować. Na pewno konieczne będzie ustawienie wewnętrznego zegara R/C na 4,8MHz oraz zablokowanie wejścia RESET i ustawienie go jako port wejściowy (bo wykorzystywane jest wej. ADC0 dla termistora zabezpieczenia temperaturowego w tym ESC). Wykorzystując: fuse calc wychodzi:

 

l=0x79, h=0xFA (BODLEVEI=01, czyli 2,7V dla zasilania 1S)

 

... ale UWAGA, blokowanie RESET oznacza jednorazowe programowanie każdego procka przez ISP (jeśli nie mamy do dyspozycji programatora HV lub doktora dla zablokowanych AVRów), więc trzeba BYĆ PEWNYM tego co programujemy  :rolleyes:  i najpierw programować flash, a potem fuse bits, podobnie jak to opisywałem, składając aparaturę RC: TUTAJ (zaznaczone na niebiesko). Pewnie kilka szt. ATTiny13 trzeba będzie sobie przygotować (w razie czego), zanim dojdziemy z tym do ładu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

... .Przeczytałem o miniaturowym reglerze super a skonczyles tamten projekt ? ...

 

Marek, ten regulator w wersji podstawowej działa i jeden z prototypów pojechał do Andrzeja (rajaner) w celu przetestowania w modelu M-33. TUTAJ możesz zobaczyć regulator na fotkach po zabudowaniu przez Andrzeja w modelu (obecnie Andrzej jest mocno zaharowany, więc na oblot M-33 trzeba będzie poczekać). Do projektu wrócę w celach szkoleniowych (szare komórki trzeba trenować całe życie :)  ), bo jest podane źródło - pewnie coś tam jeszcze w kodzie i samym układzie pokombinuję (dodam opcję timera dla modeli FF). ;) W planach mam również przedstawienie opisów wykonania innych prostych układów elektronicznych typu: "zrób sam", szczególnie dla mini / mikromodeli. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.