Skocz do zawartości

Szukam rozbitego modelu, dla ubogiego modelarza


Starless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów, 

mam takiego znajomego, stary modelarz, 60 na karku.

Kiedyś zawodnik uwięziowy, i konstruktor.

Obecnie życie tak mu sie ułożyło, że jest bez grosza, niestety, i zero dochodów. 

Jeździ z nami na loty i szkoda patrzeć jak cierpli, widząc jak fruwamy.

Ma trochę osprzetu, jakieś radio, silniki etc.

Ale niestety żadnego gotowego do lotu modelu.

Jakby któryś z Was posiadał do wyrzucenia, lub zbycia za symboliczna kwotę jakąś piankę, motoszybowiec jak EasyStar , Beta etc., będe wdzięczny za kontakt.

Model może być rozbity, człowiek ma złote ręce.

Resztę wyposażenia  tu z lokalnymi kolegami, mu z naszych zapasów dozbieramy.

 

Pozdrowienia, 

Starless

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam coś stary motoszybowiec, ale czy to się faktycznie nada do naprawy nie wiem. Kadłub bez problemu szło by naprawić bo jest tylko dziób odłamany, ale nie pamiętam jak wygląda skrzydło. Serwa są, nie wiem jak tam popychacze czy ich nie wykorzystałem do czegoś, silnik oraz regulator niestety próbowałem użyć do innego modelu i nie działa (teraz nawet nie wiem gdzie je rzuciłem),   Jutro po pracy zrobię fotkę jak to wygląda. 

 

ps. ewentualnie trenerek, trochę po przejściach. Teraz leży nie używany ale bez silnika, serwa może jakieś bym też znalazł do niego. Terenerek po spalinkę 10ccm. podwozie jest. Gorzej z wysyłką tego bo to 1,8 rozpiętości ma. ale w całości jest, wiadomo conieco trza by było naprawić ale i bez tego by poleciał. 

 

Ps. chyba że trochę rozbity stary F3a, kadłub trochę dostał, skrzydła całe podwozie jest (? muszę poszukać), tego mógł bym oddać z silnikiem 10ccm . Nie wiem w jakim stanie silnik, po rozbiciu poszedł w kąt choć o ile dobrze pamiętam kręcił wałem. Ale on z włókna szklanego, niezbyt łatwy dostęp do uszkodzeń, i kiepską farbą był pomalowany bo w kontakcie z nitro się rozpuszczała. rozpiętość 2m  skrzydła dzielone ale kadłub cholernie długi co z wysyłką też pewnie by nie było łatwe. 

 

Ps.3 ;) w przyszłym tygodniu będę w Polsce jak coś okolice Świnoujścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, możesz również z mojego DROPBOXa ściągnąć pokaźną składankę różnych planów niewielkich modeli, dostępnych w necie (posegregowałem je wg konstruktorów-modelarzy lub wydawnictw, gdzie się ukazały): TUTAJ i koniecznie przeczytaj: TO, bo wiele się obecnie zmieniło, jeśli chodzi o modelarstwo lotnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, możesz również z mojego DROPBOXa ściągnąć pokaźną składankę różnych planów niewielkich modeli, dostępnych w necie (posegregowałem je wg konstruktorów-modelarzy lub wydawnictw, gdzie się ukazały): TUTAJ i koniecznie przeczytaj: TO, bo wiele się obecnie zmieniło, jeśli chodzi o modelarstwo lotnicze.

masz taką paczkę, ale dla modeli średniej wielkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...
Jeśli to jest jeszcze aktualne to mogę podarować EZ Hawk_a , jedyny mankament tego modelu, to to że jest w całości. ;)
Dostałem go za free, od kolegi Wojtka z naszego lotniska, był to mój pierwszy model.
Więc jeśli komuś przyniesie jakąś radość to jak najbardziej oddam w potrzebujące ręce.
Co prawda model ma już swoje lata i widać że czas go już posuną, mimo to, wszystko jest sprawne.
Na moje potrzeby po jakimś czasie podmieniłem w nim od razu silnik.

W zamian dołączę oryginalny wraz z regulatorem który był pierwotnie zainstalowany.
Włożyć pakiet odbiornik i w górę.
Po więcej informacji proszę pisać na priv. korespondencja w temacie tylko i wyłącznie z kolegą Starless/ Piotrem

Początki mojego latania i nauki tym modelem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany "do wyboru, do koloru" jakie chcesz, ponad 10000 https://outerzone.co.uk/  :)

Super , dziekuje

Rafał, możesz również z mojego DROPBOXa ściągnąć pokaźną składankę różnych planów niewielkich modeli, dostępnych w necie (posegregowałem je wg konstruktorów-modelarzy lub wydawnictw, gdzie się ukazały): TUTAJ i koniecznie przeczytaj: TO, bo wiele się obecnie zmieniło, jeśli chodzi o modelarstwo lotnicze.

Dziekuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cesnę 182 . Mo del laminatowy, skrzydło styro coś ok 140-150 cm rozpkryte balsą. Trzeba wyposażyć w napęd serwa, dorobić zastrzały

( jakieś zaczątki są już zrobione) i dokończyć maskę, obecnie jest na kopycie ze styroduru. Oddam za koszty wysyłki, ok 40-60 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelu wprawdzie nie mam ale znalazły by się jakieś serwa, pakiet Nimh i  jakieś inne drobiazgi typu galanteria, śmigła, koła itp. Jak by co to daj znać na pw. Mam też trochę folii oracover, której raczej nie wykorzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów, 

mam takiego znajomego, stary modelarz, 60 na karku.

Kiedyś zawodnik uwięziowy, i konstruktor.

Obecnie życie tak mu sie ułożyło, że jest bez grosza, niestety, i zero dochodów. 

Jeździ z nami na loty i szkoda patrzeć jak cierpli, widząc jak fruwamy.

Ma trochę osprzetu, jakieś radio, silniki etc.

Ale niestety żadnego gotowego do lotu modelu.

Jakby któryś z Was posiadał do wyrzucenia, lub zbycia za symboliczna kwotę jakąś piankę, motoszybowiec jak EasyStar , Beta etc., będe wdzięczny za kontakt.

Model może być rozbity, człowiek ma złote ręce.

Resztę wyposażenia  tu z lokalnymi kolegami, mu z naszych zapasów dozbieramy.

 

Pozdrowienia, 

Starless

Cześć, mam na zbyciu Fun Cuba bez silnika, ale z sześcioma serwami. Model po przejściach ale w całości. Dziób samolotu wymaga wzmocnienia, usztywnienia bo czas i zbyt twarde lądowania zrobiły swoje. Skrzydła sklejone w całość więc trochę kłopotliwe do przesyłki. Ale jakbyś był w okolicach Warszawy...post-1312-0-29461200-1534968403_thumb.jpgpost-1312-0-80760900-1534968416_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.