Skocz do zawartości

WZ lll czyli 1, 2, 3 skrzydla to mało


Michal4x4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzien dobry.

Budowa trochę zwolniła bo zaczęły sie schody:) myslalem dlugo nad systemem laczenia zastrzałow i płatów i powstał wprawdzie jakis pomysl ale bedzie mocno pracochłonny.ma byc skuteczny ale to sie okaze. Kazde zebro do ktorego bedzie przylegal zastrzal wykonane jest ze sklejki 0.8 (zeby jak najmniej odchylalo sie na boki), do niego przyklejam zeberko z balsy 2mm (tak jak grubosc zastrzalu) i nastepnie przy uzyciu małego wzornika wycinam w nim (balsowym zeberku) pasek o szerokosci zastrzalu pod odpowiednim kątem aby ułatwić sobie montaż platow wg zadanego ķąta natarcia. W ten sposob powinny powstać "kieszonki" (przy tych sklejkowych zeberkach) ktore mam nadzieje pomoga naprowadzić zastrzaly pod odp.kątem. nie mam pojecia czy to wszystko zadziala ale lepszego pomyslu nie mam. Jakby kto mial jakiś inny "chytry plan" to prosze dajcie znaka. Ponizej kilka zdjec. Ide walczyc dalej.pzdr.

M

post-21287-0-23675000-1536073821_thumb.jpg

post-21287-0-24850200-1536073869_thumb.jpg

post-21287-0-70409400-1536073921_thumb.jpg

post-21287-0-99091900-1536073970_thumb.jpg

post-21287-0-16258500-1536074042_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wsparcie!:) ale ja mam coraz wiecej obaw jak to wyjdzie bo nie jestem w stanie wykonac nacięć w kieszonkach jednakowo (co widac na 2gim zdjeciu). Przekoszenia juz sa na 2gim płacie a tu jeszcze dwa przede mną;( ale trudno mam nadzieje ze to się jakoś "naprostuje" na szablonie przy montazu platow(jeszcze nie wiem jak go zrobić!). Myslalem tez zeby w te kieszonki wstawić rurki na zastrzaly pretowe ale teraz widze ze w tej skali to chyba szkoda prądu bo i tak nie uda mi się ich w odp symetrii ustawić. Czyli cala nadxieja w szablonie i montazu końcowym. To będzie jazda!;) chce sobie o tyle to ulatwic ze montaz platow chce wykonac osobno tj zanim polączę je z kadlubem (plan jest taki zeby na szablonie zmontowac platy a potem wsunąć miedzy przykadlubowe zastrzaly sam kadlub. Jeszcxe trochę czasu na myslenie jest. Pozdr.

M

post-21287-0-85633300-1536170663_thumb.jpg

post-21287-0-58043700-1536170717_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale musisz zostawić luz wieksze otwory niż srednica dźwigarów dzięki temu ustawisz kąt zaklinowania płatów i wznios skrzydeł.  Przy ustawianiu tylu płatów jest niezła karuzela trochę sie z tym pomęczyłem ale udało się i modelik triplana  świetnie lata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz juz zrozumialem ze nie mam szans tak dokladnie wyciac tych otworow na zastrzaly zeby kąt zaklinowania sie (prawie) sam ustawil po ich (zastrzalow) zainstalowaniu. Pozostaje, tak jak piszesz, zrobic troche szersze otworki zeby dopiero na szablonie je odpowiednio ustawic. Z tym bedzie kaszana no ale sam chcialem;)

Pzdr.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,

Podczas wycieczki w lokalnym "leroju" nabylem takie cos z myslą o nadchodzącym montażu kadluba. Pomierzylem z grubsza ekierką i najgorzej toto nie wygląda ale kąt 90 dokladny oczywista nie jest. Dotąd radzilem sobie tak zwanym "co pod ręką" tj puszkami, butelkami etc ale teraz chcialbym mozliwie miec cos lepszego. Bylbym zobowiazany za ew podpowiedzi jakie narzędxia przy montazu kadluba stosują koledzy?

Dzieki.

M

post-21287-0-86551400-1536236896_thumb.jpg

post-21287-0-05010100-1536236951_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.