Skocz do zawartości

Akrobacja ani 3D ani F3A


grzegor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do Akrobatów.

Chciałbym się nauczyć akrobacji takiej makietowej coś ala Zlin-50, Extra 300, 330, max Sbach ( bez wiszenia ) - wszystko przez ten Nowy Targ ostatnio bo mi kazali ;) kurduple moi jak zobaczyli jak można latać modelami. Jest to najbardziej widowiskowe i pozwala utrzymać dzieciaki na lotnisku jak się lata - trzeba akrobacje non stop bez w zględu na ilość bateryjek ;) . Też mi się znudziło latanie bez przerwy szybowcami - trzeba przeplatać różne latanie.

Co do tego użyć do nauki po lataniu szybowcami piankowymi ( żadnym nie zrobiłem kreta niszczącego i wiem co to latanie ogólnie także z tym nie ma problemu ).

Ja bym wybrał to ale mi się nie chce sklejać ( a nuż jakie kąty zepsuję ):

http://napolskimniebie.pl/index.php/sklep/modele-do-akrobacji-i-3d/zlin-z-50-l-79-detail

Chyba że ma kto do sprzedania gotowca w dobrym stanie pół makietowym to biorę.

Albo cosik takiego. Tylko pytanie czy to udany model bo mają oni w swojej kolekcji też średnie. Pytanie czy ta Extra zachowuje dobre parametry wymiary względem oryginału i czy by szybownik piankowy ją skumał bez rozwalania?

http://riku.pl/towar/multiplex-rr-extra-330-sc-orange-264282/p/kontekst/4255/

Albo coś inne lekkie o małym obciążeniu powierzchni:

http://www.nastik.pl/vamodels-extra-330sc-1050mm-zolta-p-7698.html

http://www.nastik.pl/vamodels-ultimate-1010mm-czerwony-p-7705.html

Doradźcie coś o małych obciążeniach powierzchni i sensownych zachowaniach. Jak zły dział z góry sorry.

Jakby ktoś się podjął tego tematu pośredniego pomiędzy 3D a F3A. Czyli latania makietowego akrobatami które jest zajebiste ale może nie wiem i też się jakoś nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Extrę Va models mam, nie polecam , jest to paskudny flak, miękka pianka, stery sie wyginają, podczas zawisu podczas korekt kierunkiem ster się wygina jak koci ogon, a po jakimś czasie stery sie podłamują od skrzydeł , model i tak jest w kawałkach i trzeba go sobie posklejać, to samo kupisz w napolskimniebie tyle że 3 razy taniej i wstawisz sobie zawiasy w stery zrobisz sztywne elementy tak jak tobie pasuje itp.

Extry 330 multiplexa nie miałem, nawet na żywo nie widziałem, ale miałem extrę 300 multiplex i tez nie polecam.

Co prawda model bardzo ładny ale lata byle jak warty może 150zł  a nie 700zł, podczas wolnych przelotów się przewraca, a w harrierze to w ogóle nielot, może jak by poustawiać jakies fajerwerki w radiu to coś by to pomogło tylko nie wiem w czym, bo byle jaka cegła fajnie latać nie będzie, ale miał zaletę jest dość stabilny podczas huraganu.

Poszukaj tego modelu

https://hobbyking.com/en_us/the-hobbykingtm-edge-540t-epp-light-plywood-3d-aerobatic-airplane-1430mm-arf-red.html?___store=en_us

Co prawda w HK jest wyprzedany , ale jak na piankę to lata super fajnie, zrobi co zechcesz i w każdej pozycji jest stabilny , nawet bez tych wyngnet na skrzydłach.

I moje zdanie jest takie ,projektanci extry multiplexa to mogą nosić jakiś kajet , albo posprzątać biuro po konstruktorach tego chińskiego Edga 540t , który na dodatek ma 1430mm rozpietości więc jest to kawał pianki :).

A tutaj na forum ktoś w jakimś temacie ujeżdżał ten model i napisał że lata lepiej od (chyba, modelu dokładnie nie pamiętam) katany Precision Aerobatics.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te RC Factory fajne, ale coś jakby troszkę wyżej 400 g - 700 g aby to jakiś wygląd miało pod bateryjki 1300-1800 3s ( pełny kadłubik widzowie to lubią i ja ) wiem że jestem upierdliwy ale po to forum ;) . Choć tak przeglądając strony to nie ma za wiele takich modeli co mi się umyśliły.

Stosujecie w akrobatach stabilizatory lotu bo się nie orientuję w tym temacie?


Czy z tego cuda w przy odpowiedniej dozie fantazji nie uzyskałbym akrobacji makietowej?:

http://www.scorpio-polska.pl/katalog/parkzone/f4f-wildcat-1.0m-bnf-basic-as3x-safe-select-p54635.html

Mam aparaturę DX6i nie wiem jak z tym stabilizatorem lotu?

Dodatkowo WWII Fighter. Co myślicie?

Dobra trochę odjechałem ale tak kręcę się w okolicach akrobacji opartej na skrzydłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszam zgadza się. Chciało by się uzyskać takie połączenie lekkości z mocą odpowiednią powiedzmy do średniej akrobacji. Ten Mokry/Szalony Kocur mówisz tego nie zapewni ( a jakby mu przywalił lepszy silnik? ) Dla mnie temat novum.

Bo chodzi o to że przy pakietach 1800 - 1300 których mam dużo to nie ma wyboru za bardzo w pełno kadłubowych a kurka takie kręcą wszystkich widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że koledze Grzegorzowi zależy na wyglądzie modelu , znam to z autopsji.

I dla tego miesza , pokarzcie ładny model pełnokadłubowy i taki który jeszcze dobrze lata, i jest jego , mimo że będzie dwa razy droższy od dobrze latającego modelu tyle że może niezbyt urodziwego.

I ja taki model pokazałem, chiński edge jest bardzo ładny choć na zdjęciach wygląda taki sobie, w realu jest wypas.

Natomiast Extra va-models na zdjęciach  wygląda bardzo ładnie a w rzeczywistości jest ohydna.

Kłopot w tym że ładny model podczas nauki akrobacji dość krótko jest ładny ;) , jak sie dużo ćwiczy to jest co dziennie brzydszy ;), a po jakimś czasie  nie ma czym latać.

Lekki modelik ma małą bezwładność, i ciężko go ubić.

Taka extra va-models nie pamiętam ile waży ale jak pierdyknęła o ziemię to kadłub sie przełamał w dwu miejscach na raz, mimo że to niełamliwe epp :).

Mam duże i ładne modele a i tak czasami myślę o takim maluchu rc factory , właśnie dla tego aby duże i ładne modele jak najdłużej były ładne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszam zgadza się. Chciało by się uzyskać takie połączenie lekkości z mocą odpowiednią powiedzmy do średniej akrobacji. Ten Mokry/Szalony Kocur mówisz tego nie zapewni ( a jakby mu przywalił lepszy silnik? ) Dla mnie temat novum.

Bo chodzi o to że przy pakietach 1800 - 1300 których mam dużo to nie ma wyboru za bardzo w pełno kadłubowych a kurka takie kręcą wszystkich widzów.

Widzów to przede wszystkim kręci fajne kręcenie, a nie czy model pełno czy nie kadłubowy ;):). Jak model ma służyć do treningu ostrego kręcenia to tylko płaska pianka, typu RcFactory lub Parkmaster.

Im lżejszy tym lepiej, super mocny silnik nie zniweluje cegłowatości i mam na myśli nie brak mocy tylko ogólne harmonijne połączenie konstrukcji, z niską wagą, niskim obciążeniem powierzchni z dostateczną mocą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki dwupłat - https://www.rc-factory.eu/letadla/outdoor-series/rc-factory-revo-p3 ? Jakby co to brać od nich ten silnik i serwa co do niego proponują czy coś innego dobrać?

Albo tego Edge poszukam po sklepach - acha ale ten https://sklep.modelarnia.pl/p13706,edge-540-epp-1320mm-arf-fms.html to jest na 4s duże to odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze do nauki to takie....

Extra lata na 3s 1300mAh,ten drugi na 3s 900mAh ijest gitara.

Jak przywalisz to serce tak nie boli,szkoda by mi było rozdupczyć pełnokadłubowca za prawie tysiaka.....nawet z epp.

No i łatwiejsze w naprawie jakby co.

post-8470-0-42737800-1535280206_thumb.jpg

post-8470-0-80649600-1535280255_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edge 540 którego mam i do którego dałem linka to nie jest FSM , to jakiś produkt chyba zrobiony dla hobby kinga i wychodzi na to że była jedna partia modele sie sprzedały i teraz ich nie ma, ale widywałem ten model w innych sklepach zagranicznych.

W rzeczywistości jest to taka hybryda, jest to model konstrukcyjny , konstrukcja jest wykonana z sklejki 1,5mm a poszycie modelu jest z pianki EPP, (bardzo ładnie wykończonej i pomalowanej z resztą) jest gładziutki i miły w dotyku nie to co VA-MODELS , jak byś miał jakieś gipsy na ścianie do przetarcia to można wziąć skrzydło va models i śmiało ścianę takim skrzydłem można szorować ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edge 540 którego mam i do którego dałem linka to nie jest FSM , to jakiś produkt chyba zrobiony dla hobby kinga i wychodzi na to że była jedna partia modele sie sprzedały i teraz ich nie ma, ale widywałem ten model w innych sklepach zagranicznych.

W rzeczywistości jest to taka hybryda, jest to model konstrukcyjny , konstrukcja jest wykonana z sklejki 1,5mm a poszycie modelu jest z pianki EPP, (bardzo ładnie wykończonej i pomalowanej z resztą) jest gładziutki i miły w dotyku nie to co VA-MODELS , jak byś miał jakieś gipsy na ścianie do przetarcia to można wziąć skrzydło va models i śmiało ścianę takim skrzydłem można szorować ;) .

Te skrzydła szorstkie mają zalety  :) . Choć ta szorstkość też trochę prędkość obniża a to dla mnie dobre by było. Tak ale ten z HK też jest na pakiety 4-5 s, chyba żebym jakiś słabszy silnik dał ale to wtedy chyba słabo nie?

Tu jest w całkiem przyzwoitych pieniądzach wyposażony https://www.olx.pl/oferta/red-bull-edge-540-samolot-rc-3d-CID767-IDuWI5z.html

Tylko nie jest napisane czy na pakiety 3s czy 4s

No ten wygląd ma jak należy  :) .

Najlepsze do nauki to takie....

Extra lata na 3s 1300mAh,ten drugi na 3s 900mAh ijest gitara.

Jak przywalisz to serce tak nie boli,szkoda by mi było rozdupczyć pełnokadłubowca za prawie tysiaka.....nawet z epp.

No i łatwiejsze w naprawie jakby co.

Extra całkiem całkiem by pasowała. Zrobił bym sobie tylko bez kierownic strug ( chyba że bez nich bardzo kierunek traci? ) i wingletów i spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.