Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skorupa do ślizgu z dawnych czasów - piwniczny wykop.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 810 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Jerzy

Napisano 07 wrzesień 2018 - 21:10

Andrzej czytaj jeszcze PS, bo jak pisałeś, to ja poprawiałem jeszcze posta. No trochę pracy to kosztuje, ale lubię się dobrze przygotować, do tego co, będę robił w niedalekiej przyszłości, a jak inni koledzy skorzystają przy okazji z owoców mojej pracy, to będę jeszcze bardziej zadowolony. :)

• 1

#22 kaszalu

kaszalu
  • Modelarz
  • 2192 postów
  • SkądBydgoszcz
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 wrzesień 2018 - 21:22

Już mam !!! Dzięki !  :)

• 0

#23 Osa

Osa
  • Modelarz
  • 238 postów
  • GG:
  • SkądJózefów ten koło Błonia
  • Imię:Adam

Napisano 07 wrzesień 2018 - 22:35

Ostatniej pozycji nie da się pobrać. Pojawia się komunikat iż nie mam uprawnień do tego. Dziwne pozostałe swobodnie pobrałem. 

Chciałbym poczytać i się doszkoli bom zupełnie zielony. Postanowiłem spełnić kolejne marzenie i zbudować łódź typu katamaran metodą laminowany wydruk 3D z PLA.

• 0

#24 Osa

Osa
  • Modelarz
  • 238 postów
  • GG:
  • SkądJózefów ten koło Błonia
  • Imię:Adam

Napisano 07 wrzesień 2018 - 22:37

A już działa. Dziękuję stokrotnie.

• 0

#25 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 810 postów
  • SkądLublin

Napisano 07 wrzesień 2018 - 22:42

Adam, zaraz sprawdzę. No to podobnie jak ja - nie na darmo kupiłem kadłub do F3-E trzydzieści lat temu :P . Teraz będzie jak znalazł do modelu vintage.   Pilnie będę śledził twój temat, bo drukareczkę 3D i małą frezarkę CNC, jako DIY mam w planach za jakiś czas (nie zamierzam się nudzić na emeryturze :D ). B)

... a no to jak działa, to OK. Może dlatego, że robiłem tam zmiany (następne pliki dodawałem) w tym czasie jak ty pobierałeś. ;)

Tak, swoją drogą, to w M z 2002 ukazało się sporo artykułów o ślizgach w dziale szkutniczym, ale niestety nie mam większości numerów z tego roku, wyszczególnionych poniżej:

nr 1 - Ślizgi z napędem elektrycznym klasy M.

nr 2 - Wyposażenie modelu klasy ECO-STANDARD.

nr 3 - Budowa modelu klasy ECO-STANDARD.

nr 4 - Regulacja modelu klasy ECO-STANDARD.

nr 5 - Modele klasy F-1E.

nr 6 - Model klasy ECO STANDARD - KUKORELLI 1 z bliska.

nr 7 - Modele manewrowe F-3E i F-3V.

nr 8 - Modele wyścigowe klas MONO.

nr 10 - Modele wyścigowe klas HYDRO.

• 0

#26 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 810 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 wrzesień 2018 - 11:51

No i fajna sprawa dla "wodniaków", czyli "klamerka" spinająca 30 lat od początku istnienia "Modelarza" :D:

Wykaz artykułów o modelarstwie okrętowym (technologie, porady, metodyka, historia) opublikowanych w "Modelarzu" w latach 1955-1985. K. Kowalczyk. Modelarz z 1986 r.

- nr 6 str. 21, 22

PS Jeszcze nie skończyłem szperać. :P

• 0

#27 kaczma2

kaczma2
  • Modelarz
  • 951 postów
  • SkądBydgoszcz
  • Imię:Kazimierz

Napisano 09 wrzesień 2018 - 13:52

ssuchy rób ten model co jeszcze popływasz przed mrozami. Jakiś obraz budowy tego ślizgu chyba masz. Te artykuły to i tak psu na budę, szukaj w wolnym czasie. Zmiany następują szybko, nawet amatorsko a jak chcesz wyczynowo się czegoś nauczyć, to musisz rozmawiać i podpatrywać na zawodach. 

• 0

#28 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 810 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 wrzesień 2018 - 18:13

Kazik, spokojnie, ja nie mam takiego parcia na pośpiech, jak to było za młodych lat. ;) Poza tym moje projekty są elektroniczno-modelarskie, ściśle ze sobą powiązane - na razie tylko się przygotowuję do tematów "wodnych" (będą uzupełnieniem tematów związanych z mini / mikrolataniem, zwłaszcza, że w Lublinie mamy fajny zalew, gdzie można modelami pływać). Więc póki co  zbieram tylko materiały (wbrew pozorom w tych dawnych artykułach metodycznych jest wiele ciekawych porad, szczególnie dla laika w tematach szkutniczych - prawa fizyki przecież się nie zmieniły). No i teraz dla mnie priorytetem jest przede wszystkim urządzenie własnej modelarni - pracowni technicznej w miejscu, gdzie teraz po powrocie do hobby, spokojnie będę mógł W KOŃCU majstrować (smrodzić, kurzyć, hałasować). Kompaktową pracownię elektroniczną mam w mieszkaniu, o czym już PISAŁEM i pokazywałem fotki, ale tu nie za bardzo mogę poszaleć z mechaniką i elektronarzędziami (poza docinaniem/wierceniem płytek PCB, majstrowaniem i uruchamianiem układów elektronicznych). Wszystkiego naraz nie łyknę.  Więc najpierw WŁASNA MODELARNIA (pierwszy etap urządzania - tak, że będzie można tam wleźć i już coś robić, powinienem skończyć do zimy).

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych