Skocz do zawartości

Delta w 120 minut - kila pytań


kamdz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wielu pozytywnych opiniach o tytułowej delcie postanowiłem sobie taką skonstruować :) Mam kilka pytań co do jej budowy, a jako że wątek o niej jest zarchiwizowany to założyłem nowy :) Mam silnik emax cf2822, czy on nada się do tego modelu? Jak tak to raczej że śmigłem 9x4,7 czy 10x4,7? I najważniejsze pytanie: w pierwszym poście wątku o delcie w 120 minut, który opisuje jej budowę (i który tak wogole znajduje się gdzieś w środku tematu - na stronie 26) nie działają zdjęcia, w związku z czym nie bardzo wiem jak wykonać ten model :( ma ktoś może własne zdjęcia z budowy, lub jest w stanie mi wytłumaczyć jak wykonać deltę? Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki za odpowiedź. Z tego co widzę to zostały tam użyte rurki węglowe zamiast listewek, jaka średnica rurek będzie najlepsza? I wydaje mi się, że tam "profil" delty tworzy tylko ten jeden pasek depronu przy dziobie tak? No i wydaje mi się, że autor tego modelu klei go w całości taśmą dwustronną... Czy można to zrobić też uhuporem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie pamiętam jak wygladała delta 120minut, ale to chyba budowa tego typu. Na dole prawdopodobnie depron 6mm na góre 3mm. To akurat model(nie znam autora) nawiązujący do Hortena 229, dobre wlaściwości lotne. Można bardziej wkomponować stery jak na 2 zdjęciu, gdzie oznaczone też CG.
Dla śmigieł 50inch silniczki zapewne w przedziale 1806-2205 ok 2000kv.

 

post-15163-0-55428300-1559509518.jpgpost-15163-0-29631100-1559509538.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 1000kv na śmigle 9x6. I było do niczego. Latać się nie dało. Co z tego że ciąg był jak moment obrotowy dużego śmigła obracał skrzydłem i nie mogło ono nabrać prędkości. Jak dla mnie rah66 ma całkowitą rację. Silnik powyżej 2000kv i śmigło 5" i będzie w sam raz. W moim mam 2450KV i śmigło 3 łopatowe 5045. I tak to lata.

https://www.youtube.com/watch?v=DVtJcO2uA9Q&t=76s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzieki za porady. Teraz chyba łapię o co chodzi ? Tylko ja bym chciał żeby to latało jak przecinak też przejżałem cały wątek i niektórym to to lata jak spalina :D

Jarek lata spoko ale prędkość raczej wolna sie wydaje ? Jaki masz ciąg na tym silniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capriman, mówisz prędkość mała? Masz rację bo tak jest jak się lata na kilkunastu % mocy. Postaram się przy najbliższej okazji nagrać film z dedykacją dla Ciebie :D Nie odbieraj tego negatywnie. Uświadomiłeś mi że w sumie to nie mam żadnego takiego filmu z nim. Postaram się coś skleić na weekendzie:) Z tego co pamiętam waga skrzydła to 400g chyba z baterią a ciąg dochodził do 1kg. Latam na 3s 1800mah 65C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.