Skocz do zawartości

Zdjęcie

Viper Jet 1:4 budowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 SlawekADW

SlawekADW
  • Modelarz
  • 357 postów
  • SkądWarszawa/Ostrowiec Św.
  • Imię:Slawek

Napisano 09 wrzesień 2018 - 16:34

Obejrzeli Robercie, obejrzeli i to nie jeden raz. Po prostu gość zrobił kawał modelu ale nie do końca zgodnie ze sztuką.

Ja wiem że to nie makieta ale trzeba niestety coś przemyśleć . Wiem ile to roboty zrobić coś od zera. 

• 0

#22 Callab

Callab
  • Modelarz
  • 667 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 wrzesień 2018 - 16:49

Tak Robercie, jak napisał Sławek, obejrzeli ...

A jakby ktoś chciał, żebym udowodnił, że nie jestem wielbłądem, to przedstawiam zdjęcie wykonanej przez mnie gondoli. Z balsowych klepek, bez grama szpachlówki. Szpachlówka ma służyć tylko do wygładzania powierzchni, a nie do maskowania niedoróbek. A to że facet ma frajdę, nie znaczy, że mam go wychwalać pod niebiosa.

Pomimo to, wolę takie modele i niż jakieś kupne ARF-y, którymi się ktoś chwali i mówi, przykręcając skrzydła, że buduje model. Tak więc, dobrze że buduje, ale mógłby się bardziej przyłożyć. Doskonalenie warsztatu i przyjmowanie konstruktywnej krytyki nie powinno stać w opozycji do frajdy z budowania.

A to ta gondola:

jajo_03.jpg

• 0

#23 robertus

robertus

Książę depronu?

• Modelarz
  • 10571 postów
  • SkądJelcz-Laskowice
  • Imię:Robert

Napisano 09 wrzesień 2018 - 17:10

Doskonalenie warsztatu i przyjmowanie konstruktywnej krytyki nie powinno stać w opozycji do frajdy z budowania.

Zgadzam się.

• 0

#24 solainer

solainer
  • Modelarz
  • 238 postów
  • SkądCzeladź
  • Imię:Piotrek

Napisano 09 wrzesień 2018 - 18:28

Robicie Panowie z igły widły. Model lata więc jest zrobiony dobrze, źle zrobione przeważnie kończą wybite w ziemię. Sam też szpachluje laminat żeby chociażby zgubić fakturę tkaniny, a na Viper jet niektóre wyoblebia są na tyle skomplikowane że nie dziwię się że zrobił je w ten sposób. Facet pokazał że można zrobić model bez nie wiadomo jak skomplikowanych technologi i morderczego nakładu pracy. Uważam że pokazał kawał dobrej roboty.
  • 2

#25 SlawekADW

SlawekADW
  • Modelarz
  • 357 postów
  • SkądWarszawa/Ostrowiec Św.
  • Imię:Slawek

Napisano 09 wrzesień 2018 - 18:34

Tu nie chodzi o szpachlowanie dziurek w laminacie tylko kardynalne błędy w konstrukcji ale mniejsza o to. Lata to lata. Tak jak jeżdżą klepane samochody z doklejanymi przodami, ćwiartkami itp.  Ale dobrze jest uświadomić innym że nie jest to najlepsza droga do celu.

• 0

#26 Viper

Viper
  • Modelarz
  • 1514 postów
  • SkądW-wa
  • Imię:Marcin

Napisano 10 wrzesień 2018 - 18:26

To aż trochę strach cokolwiek zamieszczać na forum ;) :)

Widać w tym pewne uproszczenia, ale efekt końcowy fajny i co najważniejsze lata i wydaje się, że lata nieźle a to najważniejsze. Dodatkowo zrobiony lekko.

Szczerze mówiąc jak już mam wybierać to wolę nieco uproszczeń ale by dawały w efekcie ładnie prezentujący się i nieźle latający model, niż piękne konstrukcje, ale nielotów.

Sławku rozumiem, że pisałeś o F14, do którego kiedyś się przymierzałeś. Bardzo się cieszę, że jednak tak do końca od modelarstwa nie odszedłeś i mam nadzieję, że zrobisz jeszcze kilka fajnych konstrukcji i polatamy :)

• 0

#27 Viper

Viper
  • Modelarz
  • 1514 postów
  • SkądW-wa

Napisano 14 wrzesień 2018 - 08:16

A tu Boeing 777 od tego samego Gościa, dokładnie widać sposób budowy i stosowane triki i narzędzia :)

• 0

#28 jetfan

jetfan
  • Modelarz
  • 243 postów
  • SkądPiaseczno k. Warszawy
  • Imię:Zbigniew

Napisano 14 wrzesień 2018 - 18:30

Ten Boeing robi wrażenie. Obejrzałem wszystkie filmy i doszedłem do wniosku, że to raczej nielot. Turbiny drukowane w 3D + taka ilość łopat = brak możliwości napędu wg mnie. Co sądzicie?

• 0

#29 Matijus

Matijus
  • Modelarz
  • 694 postów
  • SkądBräunlingen Niemcy
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 wrzesień 2018 - 18:42

tak nielot, co nawet on sam napisał w jakimś filmie, i zrobił film z poprawkami, nowe turbiny. 

https://youtu.be/9XsdDdZPzlc

https://youtu.be/BZgqp9tNG0o

https://youtu.be/olWthHksGgQ 

ale samego oblotu nie znalazłem. 

• 0

#30 robertus

robertus

Książę depronu?

• Modelarz
  • 10571 postów
  • SkądJelcz-Laskowice
  • Imię:Robert

Napisano 14 wrzesień 2018 - 19:56

Jak oglądam te jego filmy to nachodzi mnie myśl, zeby tez robic takiego grubasa ze skrzydłami.

• 0

#31 Viper

Viper
  • Modelarz
  • 1514 postów
  • SkądW-wa

Napisano 15 wrzesień 2018 - 07:56

Na razie nielot, wymieniał silniki i turbinki i jeszcze kombinuje, ale mimo wszystko do edfów technologia budowy dość fajna. Mam wrażenie, że w technologii tradycyjnej wyszedłby tak lekko licząc z 20-30% ciężej.

• 0

#32 J-23

J-23
  • Modelarz
  • 29 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Jan

Napisano 28 październik 2018 - 11:51

no i poleciał ...

https://www.youtube....h?v=dOPmF_mdRro

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0