Skocz do zawartości

Programowanie parkjet - 4 serwa, Spektrum dx8


dimmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem ostatnio od kolegi depronowego parkjeta. Dzisiaj montowałem serwa i napęd, ale mam problem z zaprogramowaniem, w związku z tym proszę o pomoc. Aparatura Spektrum DX8 (ta starsza srebrna z dsm2 i dsmx)

Model ma dzielony ogon - 2 serwa i lotki, także 2 serwa, każde serwo na osobnym kanale.

Jakie typy usterzenia wybrać w aparaturze, żeby działało tak jak powinno?

Odbiornik mam 6 kanałowy, na razie typ skrzydła dałem normalny, 2 serwa, usterzenie ogona SK 1 serwo, SW 2 serwa:

- lotki ( kanały ail i aux1)

- ster wysokości (kanały elev i mix na kanał gear).

W monitorze działania kanałów jest kanał "LEL" - co to tak w ogóle i w który kanał w odbiorniku się wpiąć? Żeby oba serwa działały zrobiłem mix ELE -> GEAR, ale przy ruchu lotkami stery ogona się nie ruszają.

Pomóżcie proszę, bo pomysłów już brak, a jest to mój pierwszy tego typu pojazd i tą aparaturę także mam od niedawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wydaje mi się że stery ogona powinny działać jak sterolotki w delcie, a lotki skrzydeł normalnie, chyba że się mylę.

Kanał lewej wysokości chyba jest na 7-mym kanale, ale odbiornik mam tylko 6-cio kanalowy. Chyba że jest jakaś inna niż opcja niż, żeby przypisać kanał GEAR nie do przełącznika, a na lewą wysokość.

Przepraszam za może głupie i oczywiste pytania, ale dopiero poznaję ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam JR, i zazwyczaj podpinam lotki jako klapolotki (flaperons) a stery jako usterzenie motylkowe (V-tail). Dzięki temu można typowymi miksami łączyć lotki z kierunkiem, klapy z wysokoscią (kompensacja wysokością wychylenia klap, klapy wychylane sterem wysokości). To typowy setup w moich parkjet'ach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.