Skocz do zawartości

Jaki model po Funcabie a przed Extrą proponujecie?


Starless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opanowany Easystar, Funcub, Heron I Cularis.

W hangarze czeka Extra 300 C Multiplexa.

Boje się, że ja rozbiję, i pomyślałem o jakimś jeszcze ogniwem pomiędzy.

Np. średnio lub dolnopłacie, zdolnym do akrobacji, statecznym oraz niezbyt szybkim i przewidywalnym.

Co byście zaproponowali??

Pozdrawiam, 

Starless

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeśli ograniczysz wychylenia i dasz spore expo, to pewnie z tej Extry da się zrobić "trenerka", żeby sobie polatać bez ambicji akrobatycznych.

A później, stopniowo można zwiększać wychylenia i ograniczać expo.

 

Natomiast jeśli chcesz się nauczyć nieco agresywniej machać drągami na aparaturze, to polecam jakąś piankę od RcFactory.

Świetnie latają i są praktycznie niezniszczalne, więc pozwalają bezstresowo  "wejść" w akrobację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dasz sobie radę z tą Extrą już, jak wyżej napisał kolega zmniejszyć wychylenia i minimalnie na przód doważyć aby zbyt agresywnie się nie miotał w zakrętach. Ja po 3cim modelu trenerka przesiadłem się na extrę konstrukcyjną i dałem radę, niestety rozbiłem ją po jakiś 10-15stu lotach i to nie z winy moich umiejętności (coś w niej strzeliło, huk tylko usłyszałem i nie szło wyjść z korkociągu).  Mogę powiedzieć że jak zmniejszyłem wychylenia oraz lekko na przód był doważony to nawet nie odczułem super różnicy że przesiadłem się z górnopłata trenerka na dolnopłata Extre. Extra np sama nie wracała po zakręcie do poziomu trzeba było jej pomóc no i lądowanie musiałem jej pomagać nie jak w trenerku że sam siadał na ziemię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to już chyba lepiej zacznij latać tą Extrą.

Renegade to model konstrukcyjny (a chyba jeszcze takim nie latałeś). Jak przygrzmocisz, to zaboli.. 

No i do naprawy trzeba mieć jako tako wyposażony warsztat i umiejętności.

 

A Extra to piankolot, po krecie trochę CA i znów - hajda w górę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się epp i zabieraj się za Extre.

Model Multiplex-a to Extra z nazwy, to bardzij fun-fly niż akrobat.

Gruby profil płata nie pozwoli na duże szybkości a przy małych wychyleniach na pewno dasz radę nim latać bo multiplex tworzy zestawy dla każdego a nie dla wyczynowców.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.